آموزش D3.js، مصور سازی داده ها با استفاده از D3.js

آموزش حرفه ای Data Visualization with D3.js (مصور سازی داده ها با استفاده از D3.js)

 

D3.js چیست؟

D3 یک کتابخانه جاوا اسکریپت منبع باز (open source) است که برای مصور سازی داده ها استفاده می شود. D3 مخفف کلمه ی Data Driven Documents است و به طور کلی به شما اجازه می دهد که visualization  ها و گرافیک های تعاملی بسیار زیبا و داینامیک را در صفحه وب رسم کنید. به عبارت دیگر، D3 به شما این امکان را می دهد که به کمک HTML،CSS و JAVA SCRIPT به داده ها زندگی ببخشید یا اصلاحا نمودارهایی متحرک رسم کنید. از آنجایی که D3  بسیار سریع است، برای حجم داده های بالا عملکردی خوب و کارآمد دارد.

تاکید D3 بر استانداردهای وب، قابلیت های کامل مرورگرهای مدرن را به شما می دهد بدون اینکه نیاز باشد به   یک چارچوب خاصی وصل شوید ،همچنین امکان ترکیب اجزای بصری قدرتمند و رسم Visualization های پر قدرت را به شما می دهد.

از قابلیت های اساسی کتابخانه D3، می توان به ادغام شدن  با Tableau و obiee یا نسخه هوش تجاری اوراکل، کلیک ویو (Qlikview) و نرم افزار R اشاره کرد که می تواند گزارشی بسیار متفاوت و پویا را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

آموزش مصور سازی داده ها با استفاده از D3 در وب سایت هوشمندان، از ابتدایی ترین مرحله که نصب و Install کردن D3.js  است تا مراحل پیشرفته که شامل ایجاد گرافیک های مختلف در SVG و کار با layout  های مختلف D3 و رسم انواع نمودارها و ایجا قابلیت responsive  و Interactive  کردن  و اضافه کردن events و Transition است گام به گام توضیح داده شده است و چندین پروژه کاربردی ازصفر تا 100 انجام شده است. 

کدهایی که در طول آموزش D3.js نوشته شده در اختیار کاربران محترم وب سایت هوشمندان قرار گرفته است. کدهای نوشته شده در هر دو نسخه جدید و قدیمی ثبت شده و تفاوت های آن ها در هر دو نسخه در طول آموزش شرح داده شده است.

برای مشاهده آموزش D3 با کیفیت بالا روی دانلود آموزش کلیک نمایید