آموزش Google Search Console (کنسول جست و جوی گوگل) برای سئو

Google Webmasters چیست؟

گوگل وبمستر تولز (Google Webmaster Tools) که به تازگی نام خود را تغییر داد به Search Console یکی از سرویس های رایگان گوگل است که به شما این امکان را می دهد که بتوانید حضور وب سایت خود را در اینترنت حفظ کنید و هر روز بتوانید با استفاده از گزارشات و تحلیل های حرفه ای که در اختیار شما می گذارد آن را بهبود ببخشید.

حال این سوال مطرح است...

آیا استفاده از Search Console برای همه کسانی که وب سایت دارند الزامی هست؟

به صراحت می توان گفت بله، چرا که ابزار هایی که کنسول جست و جوی گوگل در اختیار ما قرار می دهد برای داشتن یک وب سایت در رتبه های بالا بسیار نیاز می باشد و عملا اگر شما نتوانید به خوبی از این ابزار در جهت بهبود سایت خود استفاده نمایید نخواهید توانست که یک وب سایت موفق داشته باشید.

در این آموزش تمامی اجزای Search Console  به شما معرفی خواهد شد و آموزش استفاده از هرکدام از قسمت ها برای سئو (SEO) بهتر در اختیار شما قرار خواهد داده شد.

اگر شما هم مالک و یا مدیر یک وب سایت هستید این آموزش را از دست ندهید، چرا که بدون آموزش اجزای مختلف کنسول جست و جوی گوگل در دنیای وب سایت ها نمی توانید موفق باشید.

برای اطلاع از سرفصل های آموزش به قسمت سرفصل ها مراجعه نمایید و اگر پرسشی در ارتباط با این آموزش دارید در قسمت پرسش و پاسخ با ما در میان بگذارید.