آموزش رایگان Query نویسی در Sql server 2017

آموزش کوئری نویسی در SQL server 2017

به طور کلی معنای ساده Query ، جستجویی در پایگاه داده با استفاده از دستور select  است.

با استفاده از کوئری نویسی می توانید چند کار مختلف انجام دهید، اولا می توانید با فیلتر کردن معیارهای خاص و ستون های خاص  برای پیدا کردن اطلاعات خاص از کوئری نویسی استفاده کنید. همچنین میتوانید با استفاده از کوئری نویسی  داده ها را خلاصه و گزاشاتی محاسباتی داشته باشید، برخی  Query ها نیز شامل پارامتر ،crosstab، total و ایجاد دستورات آپدیت (update) حذف (delete) و ایجاد (insert) هستند.

مثلا یک پارامتر می تواند تغییرات را در یک کوئری خاص ثبت کند و به کاربر اجازه دهد در یک فیلد، یک مقدار را وارد کند و سپس از آن مقدار برای اینکه یک معیار را ایجاد کند، استفاده کند. در حالی که total به کاربر فقط اجازه ی خلاصه کردن داده ها را می دهد.

آموزش Query  نویسی در وب سایت هوشمندان مرحله به مرحله و گام به گام شما را با کوئری نویسی در Sql server 2017 آشنا میکند و شما با ابتدایی ترین دستورات query  نویسی که یک select  ساده است تا پیچیده ترین دستورات آشنا می شوید.

پیش نیاز این آموزش، آموزش طراحی و پیاده سازی دیتا بیس SQL server 2017 است که به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته و میتوانید آن را از اینجا دانلود کنید.

در این آموزش به طور کلی ما شما را با مفاهیم زیر آشنا می کنیم و مثال های متنوع و پر کاربردی را در این زمینه ارائه خواهیم داد.

قسمت های مختلف  دستور Select

بازخوانی اطلاعات از دو یا جند جدول

اصلاح و اعمال تغییرات روی داده ها

تکنیک های پیچیده کوئری نویسی

ایندکس گذاری و بهینه سازی Query

برای اطلاع کامل از سرفصل های آموزش رایگان کوئری نویسی در SQL server 2017 به قسمت سرفصل ها مراجعه نمایید