فیلم آموزشی DotNetNuke یا (cmd DNN) - مقدماتی تا حرفه ای دات نت نیوک

نگاهی به سیستم مدیریت محتوای دات نت نیوک ( DotNetNuke)


همه ما می دانیم و این واقعیت را باید قبول کنیم که دات نت بخش  جدایی ناپذیر هر سازمان خصوصی یا دولتی است واحد های فنی اکثر سازمانها باید به زبان های سی شارپ ، Asp.net   و VB.net مسلط باشند و تغییر این رویه برای بسیاری از سازمانها امری ناخوشایند است.
به عبارتی دیگر دات نت نیوک در طرف ویندوز یک راهکار متن باز  و پر طرفدار نیز است که برای مدیریت محتوا و توسعه سایت ها طرفداران زیادی دارد. 


امنیت در DotNetNuke


حساب کاربری Host و Administrator
تفاوت بارز این دو حساب زمانی مشخص می شود که قصد داریم چند سایت یا پرتال را فقط با یک بار نصب دات نت نیوک راه اندازی کنیم یوزری که  هنگام نصب دات نت نیوک مشخص می شود هاست Host  نامیده می که می تواند کل تنظیمات و دسترسی های وب سایت یا وب سایتهای دی ان ان را داشته باشد.
حساب Administrator  این امکان را فراهم می کند تا فقط بتواند وب سایت زیرمجموعه خودش را مدیریت کند این کاربر می تواند قسمت های مختلف پرتال خودش را ویرایش ، کانفیگ و یا حذف نماید ، این کاربر می تواند تمام تنظیمات مربوط به زیر مجموعه خودش را داشته باشد و طبیعتا Adminsitrator  دسترسی به سایر وب سایت ها یا پرتال های دیگر نخواهد داشت.

نقش‌های امنیتی کاربران و محتوای سایت دات نت نیوک
سیستم مدیریت محتوای دات نت نیوک (DotNetNuke)  امکانی برای مدیر سایت فراهم کرده تا بتواند نقش های مختلف که هر نقش می تواند تشکیل شده از تعدادی از کاربران باشد را مدیریت کند نقشها می توانند اعضای مشخصی از سایت ، گروه خاص ، مشترکین ، مدیران انجمن ، کاربران عضو خبرنامه و غیره باشند.
مدیر سایت  می تواند مجوز صفحه ای از سایت یا حتی ماژولی از صفحه را به گروهی از کاربران یا نقش خاصی از پرتال انتساب دهد ، وقتی کاربری وارد حساب خود می شود می تواند قسمتی از صفحه یا ماژول خاصی را مشاهده ، ویرایش ، حذف ، اضافه کند این مجوز ها می تواند امکان ویرایش یک ماژول گرفته تا کل پرتال را در بر گیرد.

ریپورت لاگ پرتال در دات نت نیوک
گزارشگر یا ریپورتر لاگ این امکان را برای مدیر سایت فراهم می سازد تا بتواند رویدادهای پرتال را مانیتورینگ کرده و  گزارش دقیقی از مهمان های سایت و یا اعضای سایت داشته باشند تا بتواند رفتار هر دوگروه از بازدید کننده ها (کاربرانی  که عضو هستند و کاربرانی که مهمان هستند ) را آنالیز و برای اهدافی مانند پیشرفت سایت تجزیه و تحلیل نماید
مدیران در این پنل می توانند گزارشهای مفیدی  نظیر صفحات محبوب ، تعداد بازدید صفحات خاص در مدت زمان خاص ،  آمار ورود و خروج کاربران و عضویت کاربران بر اساس تاریخ را تهیه کنند.

مدیریت فروش و تبلیغات در دات نت نیوک
دات نت نیوک امکانی برای ما فراهم می سازد تا بتوانیم تبلیغات خود را مدیریت کرده و اشخاصی که قصد دارند تبلیغات خود را در پرتال به نمایش بگذارند به راحتی مدیریت کنند. مدیر پرتال می تواند اطلاعات شخصی و تماسی  تبلیغ دهنده و همچنین اشیاء تبلیغاتی مانند بنر ، فایلهای تصویری و غیره را از شخص تبلیغ دهنده دریافت و در پرتال ذخیره کند و مدیر می تواند گزارش دقیقی از تعداد نمایش ، تبلیغات به ازای کلیک را طول مدت تبلیغ یا یک دوره خاصی از زمان داشته باشد

انتشار ایمیل و بازاریابی ایمیلی در دات نت نیوک


با استفاده سیستم مدیریت محتوای دات نت نیوک به گروههای خاصی از کاربران ایمیل ارسال کرد

خبرنامه در دات نت نیوک
دات نت نیوک با استفاده از ماژول قدرتمندی به نام خبرنامه می تواند خبرنامه ها را به گروههای کاربری یا اعضای خاصی با فرمت  HTML   ارسال کند

ماژول‌های قوی دی  ان ان دات نت نیوک


علاوه بر اینکه خودتان می توانید بر پایه دات نت ماژول های خود را توسعه دهید و یا از اینترنت دانلود کنید ، می توانید از ماژول های آماده بسیار قدرتمندی مانند ماژول آمار کاربران که از طریق آن می توانید رفتار کاربران آنلاین مهمان و یا عضو را ببینید ، ماژول فیدبک می تواند به گروهی از کاربران یا اعضای خاص ارسال پیام را فراهم کند همچنین شما با استفاده از حساب کاربران می توانید کاربران را اضافه ، حذف و یا مشخصات آنان را ویرایش کنید با استفاده از ماژول نظرسنجی می توانید یک نظرسنجی آنلاین را برای کاربران فراهم کنید.

آموزش ارائه شده در وب سایت هوشمندان بر اساس آخرین ورژن (ورژن 9) است.