آموزش نرم افزار رویت (Autodesk Revit) و پلاگین VRay

آموزش پروژه محور نرم افزار رویت و وی ری در قالب دکوراسیون داخلی

آموزش صفر تا صد نرم افزارهای طراحی دکوراسیون داخلی سایت هوشمندان به شما کمک میکنه تا طراحی دکوراسیون داخلی رو از صفر شروع کرده و در پایان آموزش ها یک تری دی کار حرفه ای باشید.
بعد از نصب و اکتیو و متریک کردن نرم افزار رویت (Revit) و آشنایی با ابزار ویرایشی و ترسیمی و دیوار پلان خانه ی ایده آلی ترسیم کرده و با یک کلیک ساده در رویت (Revit) این پلان سه بعدی شده و بعد از مبلمان فضا، با ترسیم سقف و کف ساختمان میریم به سراغ آشنایی با ابزار مدل سازی شامل Extrusion, Revolve, sweep, Blend , sweep blend و استفاده ی ترکیبی از ابزار مدلسازی در محیط Family آموزش دیده و با مدل کردن سقف کاذب، دیوار کاذب، TV Back ، اوپن و کابینت دکوراسیون داخلی مسکونی را تکمیل می کنیم.

کار با 3ds Max و پلاگین V-Ray

بعد از آموزش ترسیم دیوار سکوریت یا مشبک، فروشگاهی ایده آل مدل کرده و ویترین را طراحی کرده و با ترسیم انواع اختلاف ارتفاع، شامل دوبلکس، اختلاف ارتفاع و چند طبقه و انواع پلکان پروژه تجاری را کامل می کنیم.
با ابزار دو بعدی dimension برای اندازه گذاری در پلان و نما آشنا شده و با استفاده از Text برای فروشگاه برند طراحی می کنیم و سپس به سراغ شیت بندی و آماده سازی پروژه ها برای اجرا رفته و از پروژه خروجی تری دی مکس (3D-max) می گیریم. 
نصب و کرک نرم افزار  تری دی مکس (3D-max) و پلاگین وی ری (V-Ray) را انجام داده و پروژه های مسکونی و تجاری مدل شده در رویت 
(Revit)  را به تری دی مکس (3D-max)  وارد کرده و با قرار دادن و تنظیمات دوربین فایل را به صورت تری دی مکس (3D-max) ذخیره میکنیم.
بعد از آشنایی با مراحل رندرگیری برای ایجاد تصاویر واقعی از پروژه های طراحی شده و  تنظیمات پنجره Render setup  برای تست رندر، با انواع نورها و صحنه ی نوری ، نور پردازی 
پروژه را انجام می دهیم.
در مرحله ی بعد با مدل های از پیش طراحی شده (Arch model) که از کاتالوگ انتخاب میکنیم مبلمان را تکمیل کرده و ساخت طرح (Texture) در فتوشاپ به سراغ ساخت و اختصاص متریال هایی با ویژگی های متفاوت شامل رنگ، طرح، بافت و انعکاس و شفافیت رفته و ساخت متریال های کاغذ دیواری، سرامیک، کفپوش، لمینت، شیشه، فلز، پلکسی و...، همچنین ایجاد متریال های ترکیبی برای یک جسم (multi mtl) و متریال نیمه شفاف یا دوطرفه در ایجاده بافت پارچه پرده و متریال موی قالی Vray Fur را انجام می دهیم. 
در نهایت بعد از تنظیم پنجره های Frame buffer و Render setup برای ایجاد رندر با کیفیت بالا و تنظیمات Global settings از تصاویر دوربین رندر گرفته و در فتوشاپ تنظیم رنگ و روشنایی رندر را انجام داده و یاد میگیریم چطور روی تلویزیون LCD یک رندر تصویر رندر دیگر را قرار دهیم.
در نهایت با بهره گیری از این آموزش ها شما قادر به طراحی و مدل کردن آبجکت های مختلف در نرم افزار رویت (Revit) و ایجاد تصویر واقعی در تری دی مکس (3D-max) و اجرای طراحی ها با استفاده از نقشه های شیت بندی شده ی پلان و نما خواهید بود.

اگر شما هم میخواهید یک طراح دکوراسیون داخلی حرفه ای شوید، این آموزش را از دست ندهید.

در صورت داشتن هرگونه سوال با ما در ارتباط باشید.