لگو وب سایت هوشمندان
جستجو

جست و جو بر اساس دسته بندی

نتایج برای : پایگاه داده

مجموعه آموزش پایگاه داده - ۱۰ ها ساعت فیلم رایگان دیتابیس

چرا دوره های تصویری آموزش پایگاه داده (دیتابیس) مهم است؟

پایگاه داده، دیتابیس (Data Base)، یا بانک اطلاعات یک واژه مهم و فراموش شده میان برنامه نویسان و طراحان سایت در گذشته بود. اما کاربرد مهم و ضروری پایگاه داده در فعالیت های اداره ها، شرکت ها، بانک ها و حتی سازمان های بیمه و بیمارستان ها توجه بسیاری از برنامه نویسان، طراحان و مدیران سازمان ها را به خود جلب کرد. دانشجویان کامپیوتر و یا افرادی که علاقه دارند در حوزه IT کار کنند می توانند با استفاده از دوره آموزشی پایگاه داده و طراحی آن آینده کاری خود را چه در کشور و چه در خارج از آن تضمین کنند. 

 به بیان ساده، ایجاد هر سیستم اطلاعاتی برای ذخیره سازی، بازیابی داده ها و اطلاعات یک امر ضروری و لازم است و این سیستم، شامل سیستم های آموزشی، فروش، انبار است. همچنین افراد برای شروع طراحی سایت، به دانش و کسب مهارت در حیطه پایگاه داده نیاز اساسی دارند. دیتابیس مبنای اصلی و شرط لازم برای ورود به بازار کار در حوزه ی کامپیوتر و IT به ویژه حوزه برنامه نویسی و هوش تجاری است. اهمیت داده و اطلاعات در هر مجموعه ای باعث شده افراد زیادی به یادگیری اصول طراحی پایگاه داده علاقه مند شوند.

به صورت کلی می توان گفت انواع مختلفی از پایگاه داده ها وجود دارد مانند 

 پایگاه داده های رابطه ای (SQL, Oracle) 

پایگاه داده های NOSQL

 پایگاه داده های  ابری مثل Microsoft Azure SQL و پایگاه داده رابطه‌ای آمازون و پایگاه داده Oracle Autonomous

پایگاه داده های ستونی یا همان Data Warehouse مانند MariaDB ،HBase ،Cassandra ،Google BigQuery و انبار داده Azure SQL

پایگاه داده های شی گرا  مانند Wakanda و ObjectStore 

پایگاه داده های سلسله مراتبی مانند ردیس (Redis) و Amazon DynamoDB

پایگاه داده سری زمانی مانند Druid ،eXtremeDB و InfluxDB

آموزش پایگاه داده به روش کاربردی، یک انتخاب هوشمندانه!

آموزشی می تواند به شما انگیزه یادگیری دهد که جذاب، ساده و روان باشد. البته رایگان بودن و یا مقرون به صرفه بودن هم مهم است. بیش از 90 درصد دانشجویان کامپیوتر با شهریه نسبتا بالای دانشگاه و یا خرج های روزانه توان پرداخت شهریه های کلاس های آموزشی با قیمت گزاف را ندارند، بنابراین وبسایت هوشمندان سعی کرده که فیلم های آموزشی و آموزش های آنلاین خود را با قیمت مناسب و از همه مهم تر با کیفیت آموزشی بالا تهیه کند. 

با توجه به اهمیت پایگاه داده، وبسایت هوشمندان نیز شروع به تهیه و تولید آموزش های ویدیویی رایگان و جذاب پایگاه داده کرده است. وبسایت هوشمندان سعی کرده با ارائه آموزش رایگان پایگاه داده با زبانی روان و ساده و شیوه ای کاملا کاربردی شما را در مسیر درست یادگیری قرار دهد. همچنین، با ارائه دوره های آموزشی اصول طراحی پایگاه داده و پیاده سازی دیتابیس به روش کاملا کاربردی و پروژه محور گام مهمی در مسیر یادگیری شما برداشته است. آموزش درس پایگاه داده به صورت تصویری در وبسایت هوشمندان یک آموزش ویدیویی ساده اما کاربردی برای شما است. آموزش ساخت پایگاه داده از صفر تا صد می تواند به راحتی شما را با اصول طراحی پایگاه داده آشنا کند.   در وبسایت هوشمندان، فیلم های آموزشی رایگان دیتابیس و طراحی آن، مرحله به مرحله از بیان تئوری پایگاه داده و همچنین از نصب و پیاده سازی پایگاه داده تا کوئری نویسی در دیتابیس تهیه شده تا شما را آماده ورود به بازار کار کند. شما با استفاده از آموزش درس پایگاه داده به صورت تصویری می توانید دوره آموزشی مدیریت سیستم های اطلاعاتی را با صرف هزینه ای کم و بدون اتلاف وقت با موفقیت پشت سر بگذارید. به یاد داشته باشید، دوره های آموزشی صفر تا صد دیتابیس دوره هایی نه تنها برای برنامه نویسان آینده بلکه برای دیتا آنالیست های آینده و کارشناسان هوش تجاری است!

با توجه به اهمیت اصطلاح پایگاه داده و یا بانک اطلاعات در دانش و فن کامپیوتر ، سوالاتی که در ذهن شما پیش می آید که منظور از نگهداری داده چیست؟ یا نوع این نگهداری یک ذخیره پایدار (مانند فایل) است یا یک ذخیره موقت در حافظه (مانند آرایه ها و …)؟ سوال دومی که ممکن است برای افرادی که تجربه کار با فایل ها را دارند پیش بیاید این است که چه تفاوتی میان فایل و پایگاه داده وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوال ها باید بگویم که سیستم مدیریت بانک اطلاعات، همانند سیستم فایل، یکی از سیستم های ذخیره و بازیابی اطلاعات است. اما برای پاسخ به سوال دوم به شما پیشنهاد می کنم به وبسایت هوشمندان سر بزنید و پاسخ سوال خود را پیدا کنید.