آموزش رایگان طراحی و پیاده سازی دیتابیس SQL Server 2017

آموزش  Database design and implementation   در نرم افزار SQL server 2017- طراحی و پیاده سازی دیتابیس  SQL server 2017

اولین مرحله برای کار با پایگاه داده ها و بانک های اطلاعاتی، ایجاد یک پایگاه داده یا بانک اطلاعاتی است، اما قبل از ایجاد یک بانک اطلاعاتی یا دیتابیس باید بتوانیم یک بانک اطلاعاتی را درست و مطابق میل کارفرما طراحی کنیم.

گام اول در  طراحی یک  دیتابیس در SQL server، آشنایی با محیط نرم افزار SQL Server  و نحوه ی کار با آن و سپس آشنایی با سیستمی است که قرار است پیاده سازی شود. نصب نرم افزار SQL server 2017 که اساسی ترین بخش است به طور مفصل در این آموزش شرح داده می شود و نگاهی ویژه بر سرویس های ویژه SQL server 2017 خواهیم داشت و با نحوه ی کار کردن با configuration manager  و management studio در SQL server آشنا خواهیم شد.

امنیت SQl Server و دسترسی به کاربران از جمله بخش های اساسی این آموزش است که شما را با نحوه ی دسترسی دادن به کاربران از طریق عضویت در server role، Database role و مالکیت اسکیما (schema) و اجازه دسترسی به اسکیما و اشیای خاص آشنا میکند. 

بخش اساسی و کاربردی ترین بخش آموزش SQL server 2017 طراحی فیزیکی دیتابیس و طراحی منطقی دیتابیس و معرفی روابط بین موجودیت ها و نحوه ی پیاده سازی آن است که به طور مفصل و با ارائه ی مثال های کاربردی ارائه شده است. در نهایت بخش عمده این آموزش شامل پیاده سازی طراحی دیتابیس است که پایه و اساس ایجاد یک دیتابیس و موجودیت های یک دیتابیس است.

برای اطلاع از سرفصل های آموزش رایگان SQL server 2017 به قسمت سرفصل ها مراجعه نمایید و اگر پرسشی در ارتباط با این آموزش دارید در قسمت پرسش و پاسخ با ما در میان بگذارید.