لگو وب سایت هوشمندان
جستجو

نقش هوش مصنوعی در کسب و کار

راه های موثر برای استفاده از هوش مصنوعی در کسب و کار

خیلی کسب و کار ها برای هوشمندسازی و راحت کردن پروسه کاری خود، هوش مصنوعی را زیر نظر دارند اما دنیای هوش مصنوعی همچنان کمی مبهم است و خیلی از کسب و کار ها همچنان نمی دانند که از کجا باید شروع کنند. این در حالی است که استفاده از هوش مصنوعی می تواند خیلی گران و سخت باشد. به طور کل استفاده از هوش مصنوعی در خیلی از کسب و کارها فراتر از حد تصور می تواند پیش برود. فقط تصور کنید که چقدر در رقابت پیش می‌افتید. در حالی که هیچ کدام از رقبای شما از هوش مصنوعی استفاده نمی کنند شما استفاده می کنید و این یعنی یک پرش بلند. در این مقاله میخوانید که بهترین راه استفاده از هوش مصنوعی در کسب و کارها چیست.

به طور کلی هوش مصنوعی می تواند روی سه چیز در کسب و کارها موثر باشد:

۱. اتوماسیون سازی روند پیش فرض کاری

۲. کسب آمار دقیق و سریع از آنالیز ورودی ها

۳. ارتباط برقرار کردن با کارمندان و مشتری ها

نقش هوش مصنوعی در اتوماسیون سازی روند کاری:

باید اعتراف کرد که در پروسه کاری همیشه وضایفی هست که خیلی خسته کننده و یکنواخت اند. تصور کنید که چه می‌شود اگر این وظایف خسته کننده و یکنواخت را که البته از اهمیت بالایی هم برخوردار هستند به دست یک ربات بسپارید. 

در کسب و کار وظایف کوچک و یکنواختی وجود دارند که از اهمیت بالایی برخوردار هستند و سبک کار های کلاسیک،  افرادی را برای این منظور استخدام می کنند. دو عیب در اینجا وجود دارد:

۱. خطای انسانی

۲. پرداخت هزینه به کارمندان

خبر خوب اینجاست که هوش مصنوعی می تواند به شما در این موضوع به صورت رایگان کمک کند!

اگر در این زمینه از هوش مصنوعی استفاده شود، در هزینه ها خیلی جدی صرفه جویی میشود و میتوان هزینه ذخیره شده را در کار دیگری صرف کرد.

اتوماسیون سازی روند کاری در حال حاضر در بعضی از جا ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که اصطلاحاً به آن Robotic Process Automation یا RPA. بعضی از شرکت‌ها، نماینده های خود را به صورت رباتیک در آوردند و بجای انسان، از ربات های نماینده استفاده میکنند. مثل تحلیل ورودی و انتقال داده‌ها، مدیریت بررسی عملکرد، پردازش فرم های مشتریان، مدیریت حساب کارکنان و سرمایه گذاران و کارهای مختلف دیگر. اگر از ربات ها برای انجام این کار استفاده شود، وقت زیادی را برای کارکنان آزاد می‌کند به این منظور که کارکنان می‌توانند وقت خود را روی پروژه هایی که نیازمند نیروی انسانی است بگذارند مانند تصمیم‌گیری و نهایی حل مشکلات و تحلیل منطقی.

نقش هوش مصنوعی در کسب آمار دقیق و سریع از آنالیز ورودی ها:

دیتا ها در عصر دیجیتال نقش مهمی پیدا کرده اند مخصوصاً برای شرکت‌هایی که خدمات ارائه می‌دهند. علیرغم اینکه دیتا وسیله بسیار مهم و قابل استفاده برای شرکت‌ها است اما نکته ای که باید مدنظر داشت این است که نحوه استفاده از این دیتاها می‌تواند مهم تر باشد زیرا اگر به درستی استفاده نشوند ممکن است باعث پسرفت شرکت شوند. نیروی انسانی در تحلیل و آنالیز دیتا دارای محدودیت است مثل کند بودن سرعت تحلیل آمار، خطا و حتی دستکاری آمار توسط رقبا! از این رو از هوش مصنوعی برای تحلیل دیتاها استفاده می‌شود. هوش مصنوعی قادر است که بهترین الگوها را در دیتای وارد شده پیدا کند. بدون اینکه حجم دیتا برای هوش مصنوعی مهم باشد، سریعترین خروجی را میگیرد. با توجه به الگوریتمی که به هوش مصنوعی داده می‌شود می‌تواند بهترین تفسیر را در سریع‌ترین زمان ممکن از دیتای داده شده داشته باشد. سریع و رایگان!
شاید باورتان نشود اما هوش مصنوعی در طول زمان یاد می‌گیرد. این به این معنی است که دقت کار بالا و بالاتر می‌رود. هر چه دیتای بیشتری به هوش مصنوعی بدهید بهتر است!


نقش هوش مصنوعی در ارتباط برقرار کردن با کارمندان و مشتری ها:

بازاریاب های یک شرکت بیشتر وقت خود را صرف نحوه برقراری ارتباط با مشتریان می کنند این درحالی است که هوش مصنوعی می‌تواند چاره سریعتر کار باشد. کافیست که نیازهای عمده و جزئی تمام مشتریان را برای هوش مصنوعی تعریف کنید و با استفاده از الگوریتم تعریف شده می‌تواند با مشتری ارتباط بگیرد و این ارتباط سازی در طول زمان بهتر و بهتر می‌شود. علاوه بر بررسی مشتریان، بررسی کارمندان هم مهم است برای همین هوش مصنوعی در اینجا هم می‌تواند کمک شما کند. برای کارفرما خیلی سخت است که تک تک کارمندان را زیر نظر بگیرد و عملکرد آنها را خود به شخصه بررسی کند. برای این منظور می تواند هوش مصنوعی را به کار بندد و در سال یک الی دو بار تمامی کارمندان را خیلی سریع آنالیز کند و فیدبک مورد نیاز را بگیرد. استخدام کارمندان با هوش مصنوعی خیلی راحت است. کافیست به الگوریتم هوش مصنوعی خود معیارهایی که می خواهد اضافه کند و در سریعترین زمان ممکن بهترین کارمندان را دستچین کند. 

کلام پایانی...

در آینده خیلی نزدیک شاهد این هستیم که کسب و کارهای زیادی از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند اما همچنان که خودتان می‌دانید باید هرچه سریعتر هوش مصنوعی را قبل از رقبا در کسب و کار به کار ببندید تا بتوانید پیشرو بودن خود را حفظ کنید‌. اگر صاحب کسب و کار هستید و تکنولوژی برایتان بی ارزش است، باید به شما هشدار بدهم که کسب و کار خود را روزی به بدترین حالت ممکن از دست میدهید.
 
 


 

داستان عجیب دو تریدر برتر تاریخ که شما را شوکه میکندبهترین از نظر کاربران
داستان عجیب دو تریدر برتر ...
چرا باید یک عکاس شویمآخرین پست
چرا باید یک عکاس شویم