لگو وب سایت هوشمندان
جستجو

سخت ترین چالش های کد پایتون و چگونگی غلبه بر آنها

Python به عنوان یک زبان برنامه نویسی برای توسعه برنامه های دسک تاپ و تحت وب استفاده می شود. این زبان یک زبان برنامه نویسی منبع باز و سطح بالای چندمنظوره است و می تواند برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. با این حال عمدتا برای تجزیه و تحلیل داده ها ، توسعه وب سایت ها و هوش مصنوعی استفاده می شود. زبان پایتون یکی از آسانترین زبانهای برنامه نویسی برای یادگیری است و همچنین بسیار کاربرپسند می باشد. این زبان بدلیل سادگی دستورات و نحو و همچنین ساختار مشخصی که دارد توانست با زبان جاوا رقابت کند و آن را شکست دهد و تاکنون نیز رقیبی برای آن پیدا نشده. در صورتی که تازه کار هستید و میخواهید کار برنامه نویسی را آغاز کنید ما به شما زبان برنامه نویسی پایتون را پیشنهاد می کنیم. 

زبان برنامه نویسی پایتون برای افرادی که قبلا با زبان های دیگر کار کرده اند و تصمیم دارند که دانش برنامه نویسی خود را ارتقا دهند، نیز مناسب است. تا جایی که میتوان گفت جایگزین مناسبی برای زبان های قبلی است زیرا نحو آسانتری دارد و سرعت یادگیری آن بالاست ضمن اینکه بخاطر بروز بودن و پرکاربرد بودن نسبت به سایر زبان ها کارآمدتر بوده و درآمد بالاتری خواهد داشت. 

اگرچه کار با پایتون بسیار ساده و روان است، با این حال ، مبتدیان و فراگیران  این زبان برای اولین بار ممکن است با چالش های مختلفی در پایتون روبرو شوند، که می تواند آنها را نسبت به یادگیری این زبان دلسرد کند. قبل از بحث در مورد اینکه این چالش ها در پایتون چیست و چه راهکارهایی برای آن وجود دارد، بهتر است کمی در مورد مزایای یادگیری پایتون صحبت کنیم.

ویژگی ها و مزایای پایتون

زبان برنامه نویسی پایتون مزایای زیادی نسبت به بسیاری از زبانهای برنامه نویسی دیگر دارد.در زیر به برخی از مهمترین این مزایا اشاره شده است؟

برای افراد مبتدی بسیار مناسب است

سهولت یادگیری، پایتون را به بهترین گزینه برای افرادی که می خواهند کار برنامه نویسی را آغار کنند ، تبدیل کرده است. وقتی چیزی را به عنوان مبتدی یاد می گیریم که دارای نکات فنی ریز و درشت بسیاری است ، در آن موقعیت تحت فشار روانی قرار می گیریم. خصوصاً وقتی متوجه می شویم که یک اشتباه کوچک می تواند به دردسری عظیم تبدیل شود. با این حال ، پایتون پیچیدگی های زیادی ندارد زیرا برای افرادی طراحی شده است که هیچ دانش پیشینه ای درباره برنامه نویسی ندارند.

راحتی درک نحو و قواعد این زبان 

این زبان نسبت به سایر زبان ها در استفاده از قواعد نحوی کار را برای کاربران راحت تر کرده است. تقریبا تمام برنامه نویسانی که با این زبان کار می کنند معتقدند که فهم دستورات و نحو این زبان کار دشواری نیست و برای مبندیان نیز مناسب تر است زیرا افراد برای تعریف مسئله نیاز به درگیری با جزییات زبان ندارند ضمن اینکه کم تر شدن کدها برای کاربردی خاص باعث جلوگیری از سردرگم شدن کدنویس می شود.

انعطاف پذیری بیشتر نسبت به زبانهای دیگر

وقتی پایتون را با زبان های دیگر مقایسه می کنید ، یکی از انعطاف پذیرترین زبان ها است. دلیل این امر این است که کاربران ملزم به رعایت برخی قوانین برای انجام اقدامات خاص یا ایجاد ویژگی های جدید، نیستند. این قابلیت برای مبتدیان بسیار مفید است زیرا بر خطاهای مبتدیان ، رفع آنها و اطمینان از اجرای برنامه هایشان نظارت می کند.

آینده کاری 

اگر هدفتان از یادگیری برنامه نویسی کسب درآمد است پایتون گزینه خوبی است. زیرا زبان برنامه نویسی پایتون دومین مهارت پردرآمد به حساب می آید. قابلیت عملیاتی چندمنظوره این زبان باعث شده که در حوزه های مختلفی کاربرد داشته باشد و بنابراین سهم زیادی در بازار کار را از آن خود کرده است. 

پایتون دارای یک جامعه گسترده آنلاین است.

سهولت این زبان و انعطاف پذیری آن باعث شده تا یکی از محبوب ترین زبان ها باشد. گروه بزرگی از متخصصان صنعت ، توسعه دهندگان و دانشجویان، از پایتون به عنوان زبان برنامه نویسی اصلی خود استفاده می کنند. این یک امتیاز خوب برای مبتدیان محسوب می شود، زیرا ممکن است با خطا یا مشکلی در کد خود روبرو شوند که رفع آن از توانشان خارج باشد. بنابراین آنها می توانند به راحتی به این مجموعه گسترده از توسعه دهندگان پایتون دسترسی پیدا کنند تا از آنها در حل این مشکل کمک بگیرند. با وجود چنین جامعه بزرگی ، می توانید اطمینان خاطر داشته باشید که آنها به راحتی به شما کمک خواهند کرد.

پایتون با یک ویژگی تحت عنوان Integrated Development Environment (IDE) یا همان محیط توسعه یکپارچه شناخته می شود. این محیط یک پوسته تعاملی یکپارچه برای کاربر فراهم می کند تا کد پایتون را در همان مکانی که آن را نوشته است ، اجرا کند. این محیط بصورت یک برنامه کاربردی است که از یک ادیتور، کامپایلر، دیباگر و مفسر تشکیل شده و تمامی این قابلیت ها از طریق یک رابط کاربری گرافیکی در دسترس هستند. مزیت استفاده از رابط کاربری برای افراد مبتدی حس سادگی برنامه را القا می کند و این افراد کمتر دچار سردرگمی می شوند. از دیگر مزایای تخصصی IDE اختصاص دادن خودکار نوع داده ، ویژگی تکمیل خودکار دستورات نحو و قواعد، برجسته سازی اشکالات قواعد و غیره می باشد. 

در ادامه به بحث در مورد چالشهای یادگیری زبان پایتون خواهیم پرداخت.

سخت ترین چالش های کد پایتون

دلیل اینکه پایتون برای مبتدیان بسیار سخت به نظر می رسد، درگیر شدن با چالش هایی است که هنگام برنامه نویسی با این زبان با آن روبرو هستند. اما حقیقت این است که زبان پایتون برای یادگیری و برنامه نویسی اصلا زبان دشواری نیست و برای آغاز به کار برنامه نویسی یکی از ساده ترین زبان هاست. اما از آنجا که خواه ناخواه چالش هایی برای مبتدیان وجود دارد ، بنابراین بد نیست کمی درمورد این چالش ها اگاهی داشته باشید و در زمان مواجهه با آن بتوانید بدرستی تصمیم گیری کنید. در اینجا سه ​​چالش دشواری که  مبتدیان با آن مواجه می شوند و بهترین روش حل این مشکلات را با هم بررسی می کنیم.

1. تنظیم محیط کار

این مسئله یکی از معمولی ترین و در عین حال چالش برانگیزترین مشکلاتی است که مبتدیان درپایتون با آن مواجه می شوند. از نظر مبتدی ، تنظیم محیط کار Python به گونه ای که نیازهای اساسی را برآورده کند ، کاملاً مشکل است. تنظیم محیط بهینه و در عین حال کارآمد برای دسترسی به ضروریات در پایتون برای افراد مبتدی بسیار دشوار است.. اما در واقعیت ، انجام این کار کاملاً ساده است و با کمی کمک از یک راهنما ، غلبه بر آن آسان خواهد بود.

نحوه رفع این مشکل

پایتون با یک محیط توسعه یکپارچه به خودی خود ساخته شده است ، و این مسئله کار را برای کاربران پایتون (حتی مبتدیان) بسیار آسان می کند زیرا تنها نیاز به نصب یک اپلیکیشن دارند. با نصب این برنامه ، شما قادر خواهید بود عملکردهای مختلف پایتون را انجام دهید. این روش راه اندازی اولیه بسیار بهتر و کاربردی تر نسبت به سایر روش هاست. 

2. تصمیم گیری و دانستن اینکه چه چیزی بنویسید

هر چقدر رایانه های حرفه ای امروزی پیشرفت کنند ، کماکان مانند انسانها نیستند و همیشه با انسان متفاوت خواهند بود. اگر به کامپیوتر بگویید که می خواهید در مقاطع مختلف زمانی چه کاری انجام دهید ، او به شما کمک خواهد کرد. به گفته جک ترنر ، نویسنده مقاله ، این مسئله برای بسیاری از افراد ، فقط با پایتون شروع شده است. آنها نمی توانند تصمیم بگیرند که درون کد چه چیزی بنویسند تا کد به روشی که آنها می خواهند کار کند. هنگام نوشتن کد ، هر کلمه ای که می نویسید نقش خود را در عملکرد کد به شیوه ای خاص دارد. در واقع این یکی از دلایل اصلی است که نوشتن کد را پیچیده می کند. هر کلمه ای در جای خود مهم است و احتمال اشتباه بسیار زیاد است.

نحوه رفع این مشکل

این چالش چیزی است که خود پایتون به عنوان یک زبان برنامه نویسی سعی در کاهش هرچه بیشتر آن دارد. بنابراین ، پایتون دارای یک ویژگی تکمیل خودکار است تا هنگام اشتباه تایپ کردن تمام کلمات تعریف شده در پایتون، احتمال اشتباه را کاهش دهد. کاربر همچنین راهنمایی دریافت می کند که با آن انواع داده در متغیرها تنظیم می شود تا کار کاربر را کاهش دهد. به این ترتیب ، این  قابلیت در پایتون، خطاهایی که می تواند به دلیل تصمیم گیری اشتباه از سوی کاربر رخ دهد را خواهد کاست.

3. اشکال زدایی از کد

شخص تازه کار در زمینه کار با پایتون و برنامه نویسی، معمولاً چیزی در مورد نحو و قواعد کدنویسی نمی داند و احتمالاً اشتباهاتی در نحو دارد که باعث ایجاد مشکلاتی برای او می شود. خطاهای نحوی نوع غلط رایجی است که افراد در کدگذاری مرتکب می شوند ، اما با تجربه و زمان ، کاربران یاد می گیرند که چگونه باید از بروز این اشتباهات جلوگیری کنند.

یکی از جنبه های مهم فرآیند یادگیری مبتدیان برای پایتون اشکال زدایی یا همان دیباگ کردن است. این به این دلیل است که مبتدی ممکن است با مشکلاتی مواجه شود که در نتیجه اشتباهات کوچکی است که در حین کدنویسی مرتکب شده است. بروز این مشکلات و خطاها باعث بالا رفتن تجربه و مهارت تحلیل کدنویس می شود و می تواند کدها را در آینده بهتر و کارآمدتر بنویسد.

نحوه رفع این مشکل

یکی از مزایای کار با پایتون این است که یک زبان برنامه نویسی بسیار پویا است. بنابراین ، با ویژگی هایی همراه است که به برجسته سازی خطاهای کد در زمان کدنویسی کمک می کند و به کاربر هشدار می دهد. به این ترتیب ، توسعه دهندگان می توانند اشتباهات خود را خیلی سریع ببینند و آنها را اصلاح کنند. هنگام کار روی یک زبان برنامه نویسی مانند پایتون ، احتمالاً با مشکلات یا چالش هایی روبرو خواهید شد. اما نکته خوب این است که یافتن و اصلاح آنها آسان است.

نتیجه گیری

Python یکی از زبان های برنامه نویسی است که به راحتی می توان آن را یاد گرفت. همچنین به عنوان یکی از زبان های برنامه نویسی بسیار قوی و جذاب به شمار می رود. این زبان یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی است و توسط گروه بزرگی از برنامه نویسان و برخی سازمان ها به عنوان زبان اصلی برنامه نویسی استفاده می شود. اگر در زمینه کدنویسی تازه کار هستید ، پایتون یکی از زبانهای ایده آل برای شروع کار برنامه نویسی است. با این حال ، ممکن است در مراحل اولیه با این زبان چالش هایی را تجربه کنید. برخی از این موارد قبلاً در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است ، همچنین راهکارهایی برای نحوه رفع آنها. وقتی در چنین وضعیتی قرار دارید ارائه شد. ابتدا باید بدانید که زبان برنامه نویسی پایتون یک زبان ساده است و به دلیل بی تجربگی و کمبود تخصص ، با این مشکلات مواجه می شوید. برای بهتر شدن کار خود و همچنین رفع مشکلات احتمالی نیز می توانید از توسعه دهندگان باتجربه بخواهید که شما را راهنمایی کنند یا منابع  در دسترس آنلاین را بررسی کنید.

آموزش ساخت مدیا پلیر با استفاده از پایتون

داستان عجیب دو تریدر برتر تاریخ که شما را شوکه میکندبهترین از نظر کاربران
داستان عجیب دو تریدر برتر ...
چرا باید یک عکاس شویمآخرین پست
چرا باید یک عکاس شویم