لگو وب سایت هوشمندان
جستجو

چگونه برای فضای مجازی کسب و کار و محتوا پیدا کنید

امروزه مردم به طور میانگین روزانه ۲ ساعت و ۳۸ دقیقه در فضای مجازی به سر می‌برند و حداقل در یکی از پلتفرم ها حساب کاربری دارند و با دوستان و خانواده در ارتباط هستند. اگر می خواهید در این اقیانوس محتواهای متفاوت توجه ها را به سمت خود جلب کنید باید صاحب استایل و استراتژی منحصر به فردی باشید‌ اما نیازی نیست مبالغ هنگفتی بدهید تا محبوبیت خود را بالا ببرید.

۱۰ راه ساخت محتوای رایگان برای بیزینستان

۱. انتظارات کاربر را برآورده کنید:

کاربر شما محتوای خاصی را انتظار دارد. برای مثال کسب و کار مرتبط با کنکور نمی تواند تریلر فیلم های سینمایی در خود بگنجاند یا پست های سیاسی را مطرح کند در عوض باید درباره مشخصات و قیمت محصولی که می فروشدبا جزئیات بالا صحبت کند و تصمیم گیری را برای کاربر راحت و راحت تر کند. در ابتدا شما نمی دانید که  بهترین سبک محتوا چیست برای همین باید انواع محتوا گذاری را امتحان کنید تا در نهایت بهترین مدل را پیدا کنید. کسب و کارهایی که محتوای نامرتبط را به صورت مکرر آپلود می کنند گاهی اعتبارشان خدشه‌دار شود. 

۲. بروز رسانی پست های قدیمی:

پستهای قدیمی به درد نخور نیستند. یکی از بهترین کارهایی که بلاگر های خلاق انجام می دهند این است که پست های قدیمی را  به پستهای جدید تبدیل میکند به این صورت که آثار قدیمی را جمع بندی کرده و در دسته بندی های متفاوت قرار می‌دهند. میتوانید در پست های قدیمی خود پست های مشابه را پیدا کنید و آن ها را در پست های جدید قرار دهید. برای مثال ۷ ایده مهم در رابطه با ...

 حتی می توانید پست های متنی قدیمی خود را تبدیل به ویدیو کنید.

۳. اتوماسیون سازی بازاریابی محتوا:

 یکی از موارد مهم  در هنگام تولید محتوا که باید به آن توجه کنید سرعت می باشد. سرویس های آنلاینی هستند که کمکتان می‌کنند تا در زمان مشخص شده پست ها را انتشار دهید بجای اینکه در هر روز و ساعت مشخص به صورت دستی پست گذاری کنید. باید بگویم که این سرویس ها پولی هستند اما اگر حجم کارتان بالاست پیشنهاد میدهم که تهیه کنید. اگر همزمان چند فضای مجازی را مدیریت می‌کنید، تهیه کردن این سرویس ها می تواند به شما کمک کند.

۴. از مخاطبانتان کمک بگیرید:

هر کسب و کاری مشتری با وفا دارد. سعی کنید با وفاترین مشتریان خود را دستچین کنید. سپس با لحنی بسیار دوستانه پیشنهاد دهید که در تولید محتوا به شما کمک کند. میتوانید درخواست کنید که عکس از محصولتان بگیرند یا اگر ایده ای دارند با شما در میان بگذارند. آنها می توانند کلیپ کوتاهی در رابطه با شما از خود بگیرند و شما آن را در فضای مجازی آپلود کنید. 

۵‌. مسابقه برگزار کنید:

برگزاری مسابقه یکی دیگر از راه های خلاق درست کردن محتوا در فضای مجازی می باشد. به عنوان جایزه می توانید کد تخفیف یا محصولات خود را به صورت رایگان در اختیار برنده قرار دهید.

برای مثال اگر لوازم آرایشی می فروشد می توانید با کیفیت ترین محصولات خود را به عنوان جایزه در نظر بگیرید و پس از اهدای جایزه از برنده یا برندگان درخواست کنید که ویدیو کوتاهی تولید کنند سپس آن را در فضای مجازی آپلود کنید.

۶. از اینفلوئنسر ها کمک بگیرید:

طبق گزارش بیزینس اینسایدر ، تا سال ۲۰۲۲، کسب و کارها حدود ۱۵ میلیارد دلار در زمینه اینفلوئنسر مارکتینگ سرمایه گزاری می کنند. 

برای شروع کارتان بهتر است روی اینفلوئنسر های کوچک تمرکز کنید  زیرا قیمت آن ها پایین تر است. نقش اینفلوئنسرها در این است که نام شما را با سرعت بیشتری در فضای مجازی پخش می کنند. اینفلوئنسرها با مخاطبان خود رابطه عمیقی دارند و اگر تبلیغ شما را بکنند تاثیرش بیشتر خواهد بود. تاثیر اینفلوئنسر مارکتینگ بالاتر از تبلیغات در رسانه ها مانند تلویزیون است. حتی اینفلوئنسرهای کوچک می توانند تاثیر بسیار مثبت و بزرگی در کسب و کار شما داشته باشند پس آن ها را دست کم نگیرید.

۷. بلاگ های مشابه را دنبال کنید:

صنایعی هستند که مشابه کسب و کار شما می باشند. می توانید به منظور گرفتن ایده های جدید آنها را دنبال کنید. لطفاً ایده های آنها را کپی نکنید بلکه فقط خلاقیت خود را تقویت کنید. برای مثال اگر کسب و کارتان مربوط به کاهش وزن است میتوانید کسب و کارهایی که مربوط به غذا هستند را دنبال کنید.

۸. عکس ها خنده دار!!!

به کمک وب سایت Canva برای کسب و کار خود عکس های خنده دار تولید کنید. اگر نمی دانید چگونه عکس خنده داری درست کنید می‌توانید از منابع دیگر کمک بگیرید اما تا جایی که می توانید سعی کنید شخصی سازی کنید تا به شما به عنوان یک کپی گر نگاه نکنند. 

مطالب خنده دار در رابطه با کسب و کارتان می تواند یک خلاقیت منحصر به فرد باشد، البته باید ظریف کاری خاصی داشته باشید.

۹. یوتیوب و آپارات دوستتان است:

با استفاده کیبوردهای مربوط به کسب و کارتان می توانید از یوتیوب و آپارات ویدیو های جدید بگیرید. می توانید آنها را مستقیم در کسب و کار خود بیاورید یا ویدیو های مشابه را با استایل خود دوباره تولید و آپلود کنید. 

۱۰. تاکید بروی محصولات و خدماتتان

بعضی کارآفرین ها از معرفی محصول خود در فضای مجازی می‌ترسند. اشکالی ندارد که از هر سه پست آموزشی یک بار محصول و خدمات خود را در فضای مجازی تگ کنید. نیازی نیست که همیشه پست های آموزشی بگذارید. با ترکیب  کردن میتوانید محصول خود را در بین پست های مفید بگنجانید.

نکته مهم

 ذهنی باز نسبت به ایده های جدید داشته باشید. با نگاه کلی به محتوای فضای مجازی می بینید که تقریباً همه آنها یکسان هستند. این به این معنی است که اگر شما ایده جدیدی را وارد کنید توجه ها را با سرعت بیشتری به سمت خود جذب می کنید. با همکاران خود در مورد این موضوع مشورت کنید. کسب و کارهایی موفق هستند که به صورت خلاقانه خود را به جهان مخاطبان خود معرفی می کنند اما یادتان باشد که ممکن است اشتباه هایی هم بکنید. هیچ اشکالی ندارد زیرا شما در حال امتحان کردن راه های جدید هستید. به شما تبریک می گویم چون شما کارآفرین موفقی می باشید.

داستان عجیب دو تریدر برتر تاریخ که شما را شوکه میکندبهترین از نظر کاربران
داستان عجیب دو تریدر برتر ...
چرا باید یک عکاس شویمآخرین پست
چرا باید یک عکاس شویم