لگو وب سایت هوشمندان
جستجو

هشت روش ساده استفاده از Google Trends برای سئو

راههای استفاده از گوگل ترندز برای پیدا کردن کلمات کلیدی و بهتر شدن سئو

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که کلمات کلیدی مورد نظر خود را که به مرور زمان ، در یک مکان خاص یا در سراسر جهان جستجو می شوند ، پیدا کنید؟ ما می توانیم آنها را به راحتی با استفاده از Google Trends پیدا کنیم ، که یکی از بهترین ابزارهای رایگان برای SEO است. اگر با مفهوم SEO آشنا نیستید ما به شما پیشنهاد میکنیم آموزش رایگان سئو را مشاهده کنید. در ادامه هشت راه موثر برای استفاده از گوگل ترندز را شرح میدهیم

 ترند های جستجو را پیدا کنید.

یک کلمه کلیدی در گوگل ترندز تایپ کنید و روند کلمات کلیدی را در سال گذشته مشاهده کنید. این ویژگی فوق العاده مفید است. چرا؟ به دو دلیل: 

  • اول ، شما به راحتی می توانید کلمات کلیدی بسیار محبوب را پیدا کنید. به این ترتیب می توانید محتوا را در اطراف کلمات کلیدی ایجاد کنید که تعداد بیشتری از افراد به دنبال آن هستند.به عنوان مثال ، ترند "OMAD) " OMAD مخفف "یک وعده غذا در روز" است) با سرچ این کلمه کلیدی در Google Trends پی میبرید که آمار جستجوی این کلمه کلیدی بسیار بالاست.
  • دوم ، Google Trends می تواند به شما کمک کند که از کلمات کلیدی که محبوبیت کمتری دارند، استفاده نکنید. به عنوان مثال فرض کنید شما میخواهید پستی درباره داشبورد کسب و کار ایجاد کنید. خوب ، طبق گوگل ترندز ، این کلمه کلیدی به سرعت در حال کم رنگ شدن است. بنابراین باید یک کلمه کلیدی دیگر را انتخاب کنید. به طور پیش فرض ، داده های Google Trends مربوط به 12 ماه گذشته است. اما تشخیص تفاوت بین ترند و سرچ های تصادفی سخت است. به همین دلیل است که توصیه می شود که روند 2-3 سال اخیر را بررسی کنید.  اگر فقط به 12 ماه گذشته نگاه کنید، کلمات کلیدی فصلی می توانند خیلی پرطرفدار به نظر برسند. اما وقتی بازه زمانی را افزایش می دهید ، می توانید کلمات کلیدی را ببینید که سالانه ترند شدند.

 

یافتن کلمات کلیدی مرتبط

ابتدا جستجوی Google Trends را باز کنید. سپس ، به پایین به جدول "سرچ های مرتبط" بروید. این لیست کلمات کلیدی گوگل است که گوگل فکر میکند  کلمه ای که  شما تازه وارد کرده اید با آن مرتبط است. اما این کلمات، مشابه با جستجوی قدیمی نیستند. اینها در واقع کلمات کلیدی پرطرفدار هستند. در حقیقت ، گوگل دقیقاً درصد افزایش حجم جستجو را برای جستجوهای مرتبط در لیست را به ما نشان می دهد. 

 

کلمات کلیدی "گسترش یافته" را پیدا کنید

در اینده که با گوگل ترندز کار کنید پی میبرید ،  گوگل بعضی اوقات رشد درصدی را با کلمه "breakout"  جایگزین می کند. به گفته گوگل ، "Breakout" به این معنی است که گوگل حجم کافی برای جستجو داده ها را ندارد و تفاوت درصدی قبل و بعد را نشان نمی دهد. بلکه برای هر عبارت که بیش از 5000٪ رشد در جستجو داشته باشد ، به جای اینکه درصد دقیق را ذکر کنند ، آن را "گسترش یافته" می نامد. این کلمات کلیدی "breakout" از بهترین کلمات کلیدی موجود در اینجا هستند. ولی چرا؟ چون هنوز قابل رقابت نیستند! این بدان معناست که  قبل از اینکه شما کلمه کلیدی اصلی را پیدا کنید ، در صفحه اول گوگل جایگاه خود را پیداکرده اید. نکته منفی این روش این است که برخی از این کلمات کلیدی گسترش یافته تاثیر زود گذر دارند. یعنی آنها برای چند ماه رشد می کنند و سپس کاملا از بین می روند.   بنابراین توصیه نمی شود کل کسب و کار خود را حول کلمات کلیدی گسترش یافته انتخاب کنید. اما اگر یک پست وبلاگ یا ویدیوی YouTube خود را با استفاده از کلمه کلیدی Breakout ایجاد کنید و در نهایت از بین برود خیلی هم بد نیست  چون حداقل چند ماه از آن طریق آن محتوا، ترافیک و کاربر جذب کرده اید . و اگر کلمه کلیدی breakout شما همچنان در حال رشد است ، پس شما شانس قرار گرفتن در اولین رده در  سئو را دارید.

 کشف موضوعات مرتبط برای وبلاگ و محتوای ویدیویی

در قسمت های قبل برای شما توضیح داده شد که چگونه از ترندهای گوگل برای یافتن سوالات جستجوی مرتبط استفاده کنید. اما می توانید از آن برای یافتن موضوعات مرتبط نیز استفاده کنید. گوگل جدولی در کنار "سوالات مرتبط" با عنوان "موضوعات مرتبط" دارد. این همان ایده "سوالات مرتبط" است، اما به جای تمرکز بر جستجوهای خاص ، این روش به شما نشان می دهد که افراد چه نوع موضوعات گسترده ای را جستجو می کنند. مطمئناً ، برای یافتن کلمات کلیدی خاص هنوز باید برای هر یک از این عناوین تلاش کنید. اما این عناوین به شما کمک می کند تا موضوعات مرتبط را پیدا کنید که تنهایی به سختی پیدا می شوند.

 

 کلمات کلیدی را برای ویدیوهای YouTube پیدا کنید

. بیشتر افراد از Google Trends برای یافتن کلمات کلیدی مورد استفاده افراد در موتور جستجوی گوگل استفاده می کنند. اما Google Trends برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی YouTube نیز عالی است. برای استفاده از گوگل ترندز برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی ویدئو ، یک کلمه کلیدی تایپ کنید  تا ویدیو را بهینه کنید. 

سپس ، از منوی کشویی (Drop down menu) استفاده کنید تا از "جستجوی وب" به "جستجوی YouTube" تغییر وضعیت دهید. و همانند آن ، می توانید ببینید که آیا این کلمه کلیدی در YouTube ترند هستند یا نه.

 

کشف ترند های جستجوی محلی

اگر کسب و کاری محلی دارید. که منطقه خاصی در کشورتان را پوشش می دهد ، حتما قسمت "علاقه مندی ها بر اساس منطقه" را بررسی کنید. این ویژگی روند کلمات کلیدی در ایالات ، شهرها و مناطق مختلف را نشان می دهد. چرا این موضوع مهم است؟ خوب ، برای مثال  شما یک صاحب رستورانی در شمال کشور ایران هستید. و قصد دارید تا آش دوغ را وارد منو خود کنید. خوب ، اگر در Google Trends این کلمه کلیدی را مشاهده کنید ، حجم جستجوی گوگل برای این کلمه کلیدی بین شهر های مختلف بسیار متفاوت است. این ویژگی همچنین می تواند به شما در یافتن کلمات کلیدی برای هدف SEO محلی کمک کند. 

 

ایده های کاملاً جدید کلمات کلیدی را کشف کنید

بدون نیاز به جستجوی کلمه کلیدی خاص ، می توانید از گوگل ترندز برای سئو استفاده کنید. منظور من "جستجوهای پرطرفدار" است. این ویژگی به شما داده های الان را برای جستجوهایی نشان می دهد که طی 24 ساعت گذشته افزایش یافته است. نکته منفی استفاده از این ویژگی برای جستجو کلمات کلیدی این است که اکثر این کلمات کلیدی  ترند کوتاه مدت هستند. در بیشتر موارد ، حتی ارزش ایجاد یک پست وبلاگ را هم ندارد. اما خب شما با کلمه کلیدی یا موضوعی هم روبرو میشوید که ترند 24 ساعته نیستند. به عنوان مثال ، اصطلاح "iphone 11" : این کلمه کلیدی قدرت ماندگاری بالایی دارد. و از آنجا که کلمه کلیدی جدیدی است ،و همانطور اصطلاحی است که یافتن آن در هر ابزار کلمه کلیدی سنتی دشوار است.

 

روی کلمات کلیدی LSI کلیک کنید

گوگل ترندز می تواند به شما در سئو داخلی سایت کمک کند. اما چطور؟ با نشان دادن کلمات کلیدی LSI. 

کاربرد اصلی کلمات کلیدی LSI یا Latent Semantic Indexing  برای فهماندن یهتر موضوع صفحات به گوگل و سایر موتور های جستجو است. به عنوان مثال ، شما فقط یک پست در مورد رستورانتان ساختید. خوب ، شما می توانید از بخش "جستجوی مرتبط" و "موضوعات مرتبط" برای پیدا کردن اصطلاحاتی که گوگل آنها را نزدیک به کلمه کلیدی مورد نظر شما می داند، پیدا کنید. و تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که این اصطلاحات را در جایی که لازم است به محتوای خود اضافه کنید. 

امیدوارم این هشت روش به کمک کند سئو خوبی برای وبسایتتان بسازید.

 

داستان عجیب دو تریدر برتر تاریخ که شما را شوکه میکندبهترین از نظر کاربران
داستان عجیب دو تریدر برتر ...
چرا باید یک عکاس شویمآخرین پست
چرا باید یک عکاس شویم