لگو وب سایت هوشمندان
جستجو

چرا برنامه نویسی SWIFT یاد بگیریم و برای اپل برنامه نویسی کنیم

آیا یادگیری زبان برنامه نویسی SWIFT یک ضرورت است؟ 

برنامه نویسی نقش بسیار اساسی در موفقیت شرکت های تکنولوژی ایفا کرده است به طوری که می توان گفت اگر شرکت اپل به سیستم عامل و بخش های مختلف نرم افزاری خود دقت نمی کرد هیچ گاه نمی توانست به این قدرت و موفقیت امروز خود دست پیدا کند.

تجربه ثابت کرده است که هیچ گاه نمی توان یک زبان برنامه نویسی را برترین، در بین تمامی زبان های برنامه نویسی دانست.

چراکه هر روز درحال پیشرفت و به روز شدن هستند و به همین دلیل است که برنامه نویس ها را می توان بی وفا ترین انسان ها نسبت به زبان های برنمه نویسی دانست. چرا که ممکن است تا به همین امروز به زبان برنامه نویسی C  (به طور مثال) علاقه داشته باشند و باز همین امروز با دیدن زبان برنامه نویسی JAVA نسبت به زبان برنامه نویسی C بی علاقه و عاشق و دلباخته ی زبان JAVA بشوند.

اما اخیراً برنامه نویس هایی که برنامه نویسی اپلیکیشن برای دستگاه های شرکت اپل انجام می دهند، رابطه ی بسیار دوستانه ای با زبان سویفت نسبت به Objective-c یا Python برقرار کرده اند و دلیل اون هم چیزی نیست به غیر از سادگی، کارآمدی و قدرت بالای این زبان در پروژه های موبایل، پردازش ابری و Big Data است که امروزه به عنوان محور اصلی اکثریت پروژه های جهانی محسوب می شوند.

پس تا اینجا بهتره زبان برنامه نویسی سویفت رو برای برنامه نویسی دستگاه های اپل  اتنخاب کنیم.

زبان برنامه نویسی SWIFT

سویفت در کنفرانس جهانی توسعه ‌دهندگان اپل (WWDC) در سال ۲۰۱۴ معرفی شد. در سال ۲۰۱۴ با یک بروز رسانی به نسخه ۱٫۲ ارتقاء پیدا کرد و با یک بروز رسانی بزرگ، در WWDC سال ۲۰۱۵ به نسخه ۲ بروز شد. در نسخهٔ ۲٫۲ متن باز شد و تحت لیسانس آپاچی ۲٫۰ در ۳ دسامبر ۲۰۱۵ برای پلتفرم‌های اپل و لینوکس عرضه شد.

البته...

توسعهٔ سویفت در سال ۲۰۱۰ توسط کریس لاتنر آغاز شد که با همکاری برنامه‌نویسان اپل ادامه پیدا کرد. سویفت از زبان‌های Objective-C، Rust، Haskell، Ruby، Python، C#، CLU و بسیاری دیگر از زبان‌ها الهام گرفته‌شده‌ است. در ۲ ژوئن ۲۰۱۴، برنامهٔ موبایل کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان (WWDC) به عنوان اولین برنامه به زبان سویفت نوشته و منتشر شد. نسخهٔ آزمایشی زبان سویفت برای توسعه‌ دهندگان رسمی اپل در کنفرانس در دسترس قرار گرفت ولی اپل قولی نداد که کد نسخهٔ آزمایشی با کدهای نسخهٔ نهایی سازگاری داشته باشد، البته اپل برنامه‌ریزی کرده بود تا مبدل کدهای آزمایشی به کدهای نهایی را در زمان عرضهٔ نسخهٔ نهایی منتشر کند.

چرا زبان برنامه نویسی SWIFT را انتخاب کنیم؟

 یک زبان برنامه نویسی متن باز است وبه همین دلیل توسعه سریعی خواهد داشت.

شما می توانید بسیار سریع زبان برنامه نویسی سویفت را یاد بگیرید اون هم فقط به دلیل سادگی و تطبیق آن با زبان Python.

سویفت بسیار سریع است، تا جایی که اپل ادعا دارد که الگوریتم‌ های جستجوی آن تا ۲.۶ برابر سریع ‌تر از زبان برنامه نویسی C شی‌ءگرا و تا ۸.۴ برابر سریع ‌تر از زبان برنامه نویسی Python 2.7 کامپایل می‌شوند.

زمانی که از برنامه نویسی سویفت استفاده می کنید، این اطمینان را می توانید داشته باشید که بسیار زبان برنامه نویسی امنی می باشد و با هیچ کد نا امنی برخورد نخواهید کرد.

سویفت را می توان گفت بخشی از آینده ی اپل می باشد و شرکت اپل با این زبان برنامه نویسی کارهای زیادی دارد.

با همین توضیحات می توان تصمیم گرفت که اگر بخواهیم برای دستگاه های شرکت اپل برنامه نویسی انجام دهیم بهترین و به روز ترین زبان برنامه نویسی سویفت می باشد.

سخن پایانی

حال که آموزش زبان برنامه نویسی یک ضرورت است به شما پیشنهاد می کنم آموزش های زیر  را مشاهده می کنیم.

آموزش زبان برنامه نویسی SWIFT - بخش اول

آموزش زبان برنامه نویسی SWIFT - بخش دوم

داستان عجیب دو تریدر برتر تاریخ که شما را شوکه میکندبهترین از نظر کاربران
داستان عجیب دو تریدر برتر ...
چرا باید یک عکاس شویمآخرین پست
چرا باید یک عکاس شویم