لگو وب سایت هوشمندان
جستجو

منابع آموزشی رسمی برنامه نویسی SWIFT کدامند

معرفی منابع آموزشی رسمی برنامه نویسی SWIFT 

بدون شک زمانی که می خواهیم منابع آموزشی رسمی برنامه نویسی SWIFT را به شما اعلام نماییم وب سایت آموزشی اپل با آدرس https://developer.apple.com/swift از همه مقدم تر می باشد.

زمانی که به این سایت مراجعه می نمایید در مورد اینکه این زبان برنامه نویسی (SWIFT) تا چه اندازه قدرتمند می باشد و همچنین از امنیت بسیار بالایی برخوردار است صحبت شده است.

در نگاه اول می توانید متوجه شوید که با زبان برنامه نویسی SWIFT می توانید برای تمامی سیستم عامل های اپل از قبیل macOS, iOS, watchOS, tvOS برنامه نویسی انجام دهید و از سرعت بسیار بالایی در کامپایل کردن کد ها برخوردار شوید.

در قسمت آموزشی وب سایت اپل تمامی نکاتی که برای آموزش این زبان برنامه نویسی قدرتمند نیاز می باشد با جزئیات گفته شده و حتی شما می توانید از مثال های کاربردی آن هم در قسمت های مختلف استفاده نمایید.

ولی اگر شما به آموزش های ویدیویی علاقه ی بیشتری داشته باشید، وب سایت آموزشی اپل خیلی نمی تواند به شما کمکی بکند و باید به سراغ وب سایت های حرفه ای بروید که آموزش های ویدویی با استاندارد های این زبان برنامه نویسی برای علاقه مندان یادگیری تهیه می کنند.

وبسایت SkipCasts:

SkipCasts از آن دسته از وب سایت هایی می باشد که ویدیو های آموزشی بسیاری را به صورت رایگان و در برخی موارد با گرفتن حق اشتراک در اختیار کاربران خود در زمینه ی برنامه نویسی SWIFT قرار می دهد. اگر از علاقه مندان یادگیری این زبان قدرتمند هستید، آموزش های ارزشمند این وب سایت را از دست ندهید.

اپ موبایل Swifty:

شما حتی می توانید از اپ موبایل Swifty که شامل تعداد زیادی فایل آموزشی می باشد و به صورت بسیار خلاقانه گردآوری شده اند استفاده کنید و به اطلاعات خود در رابطه با این زبان برنامه نویسی اضافه نمایید.

App آموزشی Swifty را میتوانید از App Store به رایگان دانلود نمایید و استفاده کنید.

منابع بسیار زیادی از جمله سایت swift.org وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید و برنامه نویسی SWIFT را یاد بگیرید. اما مهم این است که قبل از اینکه ازسایت های آموزشی بسیار زیادی که در اینترنت وجود دارند به سایت های رسمی سر بزنید و مراحل یادگیری این زبان برنامه نویسی را از ابتدا تا انتها مورد بررسی قرار بدهید تا در روال آموزش دچار سردرگمی نگردید.

آموزش برنامه نویسی SWIFT - قسمت اول

آموزش برنامه نویسی SWIFT - قسمت دوم

سخن پایانی

این مقاله علاوه بر اینکه نظر شخصی یک برنامه نویس است از منابع زیر هم برای تهیه این متن استفاده شده است

وب سایت آموزشی اپل

وب سایت سوئیفت

 

داستان عجیب دو تریدر برتر تاریخ که شما را شوکه میکندبهترین از نظر کاربران
داستان عجیب دو تریدر برتر ...
چرا باید یک عکاس شویمآخرین پست
چرا باید یک عکاس شویم