لگو وب سایت هوشمندان
جستجو

ابزار Google Webmaster چیست

معرفی ابزار Google Webmaster و نحوه راه اندازی آن

 Google Webmaster Tools  یک سرویس رایگان گوگل است که شما کمک می کند عملکرد وب سایت خود را در نتایج جستجوی گوگل ارزیابی کنید.   (Google Webmaster Tools GWT) به عنوان یک سرویس رایگان به کسانی که دارای وب سایت هستند ارائه می شود. مجرای اطلاعاتی از بزرگترین موتور جستجوگر جهان در اختیار شما قرار می دهد و با ارائه اطلاعاتی در مورد نحوه مشاهده وب سایت شما و کمک به شما در کشف مواردی که نیاز به رفع مشکل دارند.  شما نیازی به استفاده از GWT برای نمایش وب سایت خود در نتایج جستجو ندارید ، اما این ابزار می تواند اطلاعات ارزشمندی را به شما ارائه دهد که می تواند در زمینه بازاریابی به شما کمک کند.

چگونه GWT به شما کمک می کند تا عملکرد سایت خود را مشاهده کنید 

 1. با استفاده از این ابزار گوگل به محتوای سایت شما دسترسی دارد.
 2. GWT امکان ارسال صفحات و پست های جدید برای Google را فراهم می آورد تا بتوانند محتوایی را که نمی خواهید کاربران موتور جستجو پیدا کنند، حذف شوند.
 3. این ابزار به شما کمک می کند تا محتوایی را ارائه دهید که تجربه بصری بیشتری به کاربران ارائه دهد.
 4. می توانید وب سایت خود را بدون ایجاد اختلال در آن میان نتایج جستجو حفظ کنید.
 5. به شما این امکان را می دهد تا بدافزار یا مشکلات اسپم را که ممکن است به راحتی پیدا نشوند ، کشف و از بین ببرید.

چگونه GWT به شما کمک می کند تا پی ببرید چند عدد از نتایج جستجو گوگل شماره بازدیدکرده اند

 1. با استفاده از سوالات تصادفی در نتایج جستجو گوگل سایت شما را در معرض دید قرار می دهد.
 2. این به شما می گوید که چه نوع پرسش هایی بیشترین میزان بازدید را ایجاد می کنند.
 3. می توانید ببینید که چه وب سایت هایی به وب سایت شما لینک می شوند.
 4. شما می توانید میزان عملکرد نسخه تلفن همراهی وب سایت خود را برای افرادی که در رایانه لوحی و تلفن شما را جستجو می کنند ارزیابی کنید.

نحوه راه اندازی GWT

قبل از دسترسی به هرگونه داده ، باید مالکیت یا نماینده مجاز وب سایت بودن شما تایید شود. پنج روش وجود دارد که می توانید وب سایت خود را تأیید کنید. 

 • بارگذاری یک فایل HTML:

Google فایلی با نام خاص به شما می دهد که باید آن را در دایرکتوری اصلی وب سایت خود بارگذاری کنید. خود پرونده خالی است. تنها هدف آن کمک به اثبات این مسئله است که شما به سرور FTP وب سایت دسترسی دارید و می توانید پرونده ها را در جایی که لازم است بریزید. پس از ورود پرونده به پوشه ریشه ، کافیست بر روی دکمه "تأیید" در GWT کلیک کنید ، و به داده ها دسترسی خواهید داشت.

 

 • افزودن برچسب HTML:

همچنین می توانید وب سایت را با افزودن برچسب متای ارائه شده توسط Google تأیید کنید که می توانید آن را در عنوان صفحه اصلی خود قرار دهید. پس از نصب ، روی دکمه "تأیید" کلیک کنید تا داده ها را مشاهده کنید. توجه به این نکته مهم است که گاهی یافتن کد صفحه اصلی با برخی از مضامین سیستم مدیریت محتوای (CMS) ، به ویژه وردپرس ، می تواند چالش برانگیز باشد. همچنین ممکن است هنگام به روزرسانی صفحه اصلی ، کد شما ناپدید شود و دسترسی شما به داده های GWT را لغو کند تا اینکه برچسب جایگزین شود.

 

 • ارائه دهنده دامنه خود را انتخاب کنید

Google به شما امکان انتخاب ارائه دهنده نام دامنه خود را در یک لیست چند گزینه ای می دهد. بر روی ارائه دهنده خود کلیک کنید ، و Google شما را در مراحل تأیید وب سایت راهنمایی می کند.

 • . از Google Analytics استفاده کنید

به عنوان مدیر حساب Google Analytics وب سایت خود ، می توانید وب سایت را با استفاده از کد پیگیری ناهمگام که در سر صفحه اصلی خود قرار داده شده تأیید کنید.

 • با استفاده از Google Tag Manager

این ابزاری است که به شما امکان می دهد تمام برچسب های ردیابی وب سایت خود ، از جمله GWT را وارد و مدیریت کنید.

پس از راه اندازی حساب و تأیید وب سایت ، به تعداد زیادی داده عملی که به شما در بهینه سازی وب سایت کمک می کنند ، دسترسی خواهید داشت. می توانید هشدارها را از Google دریافت کنید ، تنظیمات را برای ارائه اطلاعات خاص به صندوق ورودی خود تنظیم کنید ، نقشه های سایت XML را ارسال کنید و نمایشگرهای کاربر در جایی که وب سایت شما در جستجو ظاهر شده است ، مشاهده کنید.

شما صاحبان وبسایت به راحتی میتوانید از این ابزار برای رشد و بهبود وبسایت خود استفاده کنید تا کسب و کار خود را رونق ببخشید.

 

داستان عجیب دو تریدر برتر تاریخ که شما را شوکه میکندبهترین از نظر کاربران
داستان عجیب دو تریدر برتر ...
چرا باید یک عکاس شویمآخرین پست
چرا باید یک عکاس شویم