لگو وب سایت هوشمندان
جستجو

اگر میخواهید کارفرمای بهتری باشید به این 8 نکته عمل کنید

8 نکته مهم برای افزایش مهارت مدیریتی

به اندازه کافی تولید یک محصول با کیفیت کار سختی است اما نکته یگری که مطرح است این است که آیا شما تیم مناسب برای موفقیت کسب و کارتان دارید؟

طبق آمار فقط 14% صاحبان کسب و کار مهارت های لیدر شیپ مناسب برای رشد کسب و کارشان را دارند.  اگر می خواهید درصد موفقیت کسب و کارتان بالا برود باید مهارتهای لیدرشیپ یا مدیریتی را در خود افزایش دهید. شما به تیم خود مدیون هستید که تمام تلاشتان را بکنید تا یک لیدر با مهارت شوید اما چگونه؟

۱. ابزارهای لازم را همین اول کار در اختیار تیم بگذارید.

 هیچ کس دوست ندارد بیشتر از حد لازم کار کند. با تکنولوژی امروز هیچ نیازی برای صرف وقت بیشتر به منظور تکمیل کار ها وجود ندارد. شما باید ابزاری را که پروسه کاری را راحت تر میکند از قبل به دست آورده و در اختیار تیم تان به صورت رایگان قرار دهید. اگر نمیدانید که چه ابزاری مناسب است،  با افراد تیم صحبت کنید و از آنها بپرسید که وظیفه هر روز آنها چیست. با استفاده از اطلاعاتی که آنها به شما می دهند سعی کنید تحقیقات لازم را به منظور پیدا کردن ابزار کار مناسب انجام دهید. یادتان باشد که هزینه ابزار کاری به گردن شماست نه افراد تیمتان. حالا که ابزار مناسب را پیدا کردید زمان آموزش است. حالا به همه آموزش دهید چگونه از ابزار مورد نظر استفاده کنند. دوباره یادآوری می کنم که هزینه آموزش نیز به گردن شماست.

۲.  بیش از حد ریز نشوید شما یک لیدر هستید نه کاراگاه!

هیچ کس دوست ندارد که هر کاری می کند، فرد دیگری او را زیر نظر داشته باشد. شما افراد تیمتان را برای هدف خاصی استخدام کرده اید. وقتی که آنها را مثل یک شاهین زیر نظر دارید ممکن است به آنها این حس دست بدهد که شما به آنها اعتماد ندارید. به افراد تیم فضای کافی بدهید تا کارهایشان را خودشان انجام دهند. شما نیاز به بروزرسانی در هر ۱۵ دقیقه ندارید درضمن باید بگویم که بهره وری و خلاقیت افراد بیشتر می شود اگر آنها راهشان را با آرامش خاطر،  برای تمام کردن کارها پیدا کنند. اگر نیاز به گزارش کارها از سمت تیم خود دارید روزی یک یا دو بار می تواند کافی باشد حتی گاهی گزارش‌های هفتگی نیز کافیست‌.

تقویم برنامه ریزی پروژه های کاری تان را بر اساس گزارشی که از سمت  تیم دریافت می‌کنید جلو ببرید.

۳. فضا برای پیشرفت کارمندان باز کنید

حتی اگر کارمندان شما از جایی که هستند راضی باشند باز هم هیچ تضمینی وجود ندارد که همیشه در جایی که هستند بمانند. همه انسان ها دوست دارند در زندگی پیشرفت کنند. یکی از بهترین نکات مدیریتی این است که بگذارید بقیه پیشرفت کنند. برای شروع می توانید به کارمندان اجازه دهید که وظایفی که خارج از مباحث کاریست انجام دهند. این باعث می شود که آنها در بقیه کارها نیز مهارت پیدا کنند. به محض اینکه عملکردشان خوب بود می توانید نقشه جدیدی به آنها بدهید.

به این ترتیب مردم نیاز به آموزش دارند تا بتوانند عملکردشان را بهتر کنند. مطمئن شوید که از اول برای کارمندان خود آموزش‌های لازم را از قبل آماده کرده اید. سعی کنید از همان اول به فکر ارتقاء مهارت کارمندانتان باشید.

۴. راه های ارتباطی بین خود و کارمندانتان را سریع تر و راحت تر کنید

 

. هیچکس به سرعت از مشکلات و چالش های پروژه باخبر نمی شود برای همین تصمیمات خیلی دیرتر از موعد گرفته می‌شود از این رو سعی کنید که راه های ارتباطی کارمندان با یکدیگر و خودتان بسیار سریع شود. برای مثال تلفن خیلی خاصی را برای یک موضوع خاص تهیه ببینید که هر موقع زنگ زد بدون استثنا جواب بدهید. اگر پل ارتباطی بین شما و کارمندانتان ایمیل باشد باید ساعت ها این ایمیل ها را گشت تا پیامتان پیدا شود برای همین ایمیل ایده جالب نخواهد بود.

۵. ذهن باز نسبت به انتقاد و بازخورد تیمتان داشته باشید

به عنوان لیدر، وظیفه شماست که شرایط کاری را برای کارمندانتان لذت بخش کنید. اگر کسی مشکلی دارد باید به اندازه کافی به شما اعتماد بکند که آن مشکل را به راحتی با شما در میان بگذارد. اگر آنها به شما اعتماد نکنند بازخوردهای لازم را نخواهید گرفت که در دراز مدت می‌تواند برای کسب و کارتان خطر ساز باشد. اگر کارمندانتان به شما اعتماد دارند یا ندارند، این فقط تقصیر شماست. سعی کنید ارتباط لازم را با کارمندان بگیرید، اعتماد آنها را جلب کنید و در چشم آنها محبوب شوید تا آنها با انگیزه تمام برای شما کار کنند.

ایده ای هوشمندانه ایست اگر با تک تک آن ها به شخصه صحبت کنید. سعی کنید رابطه عمیقی را برقرار کنید. جلب اعتماد پروسه نسبتا طولانی مدتی است که ارزش سرمایه گذاری را دارد.

۶.  تمرکزتان بروی چیست...؟

انتقاد از کارمندان کار بسیار راحتی است. اگر کسی وظیفه اش را به نحو احسنت انجام ندهد به راحتی می شود یک مشکل را پیدا کرد و در مورد آن به صورت منفی نظر داد اما کار سخت آن است که تمرکزتان بر روی چیزهایی باشد که کارمندان آن را به خوبی انجام می‌دهند. به جای اینکه به روی ضعف تیم تمرکز کنید، تمرکز خود را به روی نقاط قوت ببرید. به عنوان یک لیدر باید به تیمتان بفهمانید که در چه کارهایی فوق العاده خوب است. اگر آنها مکرراً از شما انتقاد بشنوند نقاط قوتشان را نیز فراموش می کنند. میخواهم یک راز به شما بگویم. اگر می‌خواهید تیمتان تقویت شود فقط در مورد نقاط قوت آنها با آنها صحبت کنید. این باعث افزایش اعتماد می‌شود و در نتیجه  عملکرد آنها بالا میرود. به من گوش کنید!

۷. با بقیه مدیران نیز رابطه داشته باشید

شما نمی توانید همه چیز را بدانید حتی اگه تجربه شما بیش از چند ده سال است. همیشه مطالبی وجود دارد که در آنها هیچ تجربه ای نداریم به این منظور شما می توانید از تجربه بقیه استفاده کنید البته منظور من از بقیه، مدیران کسب و کارهای مشابه شماست.

بعضی کسب و کارها، رویدادهای ماهانه و سالانه دارند. سعی کنید در همه آنها شرکت کنید و ببینید که همکاران و رقبایتان چه کارهایی انجام میدهند. سعی کنید در همه آنها شرکت کنید. کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که رفتار بقیه مدیران و لیدرهای کسب و کار ها را بررسی کنید و ببینید که دقیقاً بیشتر وقت خود را به روی چه چیزی می گذارند. سعی کنید ایده بگیرید.

۸.  شما یک لیدر هستید نه پادشاه!

اگر از آن دسته هستید که دستور می دهند و خودشان هیچ کار نمی کنند باید به شما بگویم که در دراز مدت تأثیر حرفتان کم و کمتر می شود. هیچکس دوست ندارد که کسی به آنها مثل یک پادشاه دستور دهد.

کلام آخر...

تیم شما لایق بهترین هاست. نکات بالا را مو به مو پیاده کنید. هر چه بیشتر مهارت شخصی خودتان بالا برود عملکرد تیمتان افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه کسب و کارتان بهتر می‌شود. گاهی پیش می آید که کارمندانتان نمی‌دانند که باید چه کار کنند. بهتر است که  به آنها کمک کنید تا روحیه همکاری  شما را به طور عملی ببینند. البته باید بگویم که با این کار محیط دوستانه ای نیز بین شما و کارمندانتان به وجود می آید که حس اعتماد و رضایت را در آنها بیشتر می کند.

داستان عجیب دو تریدر برتر تاریخ که شما را شوکه میکندبهترین از نظر کاربران
داستان عجیب دو تریدر برتر ...
چرا باید یک عکاس شویمآخرین پست
چرا باید یک عکاس شویم