لگو وب سایت هوشمندان
جستجو

اگر کار آفرین هستید و از شغلتان ناراضی هستید، همین الان استعفا دهید

کارآفرین هستید، پس تحمل نکنید و استعفا دهید!

آیا می دانید در ایالات متحده ۵۰ درصد کارمندان از شغل شان ناراضی اند؟ طبق بعضی از آمارها این عدد بالاتر نیز هست یعنی خیلی از ماها از کاری که می کنیم لذت نمیبریم.

دلایل زیادی برای نارضایتی از شغل وجود دارد مانند عدم تحسین و شناخت اشخاص نسبت به خود.

ما نیاز به تحسین شدن داریم زیرا به ما انگیزه کار برای انجام فعالیت های تکراری و روزانه میدهد برای مثال در مدرسه  انتظار داشتیم، تحسین شویم و هر بار که تحسین می شدیم با حسی بهتر تکالیف خود را انجام می دادیم. این موضوع برای بزرگسالان نیز صدق می‌کند.

اگر از شغلتان ناراضی هستید شما تنها نیستید!

می توان به جرات گفت که حتی اگر از لحاظ مالی به استقلال کافی نرسیده اید، استعفا از شغلتان عمل هوشمندانه ای باشد. امنیت کاری چیز خوبی است اما آیا هر امنیت شغلی به درد بخور است؟

بعضی افراد فقط به خاطر اینکه حس امنیت مالی را از دست ندهند استعفا نمیدهند اما بهتر است که گاهی با ترس زندگی کرد وگرنه شغلی که دارید آسیب‌های جدی به شما میزند. 

یادتان باشد که خیلی وقتها خیلی چیز ها باعث میشود که از سراجبار از شغلتان استعفا دهید برای مثال کووید ۱۹ به ما ثابت کرد که خیلی از شرایط از دسترس ما خارج است.

اگر الان دو دل هستید که آیا از شغلتان کناره بگیرید یا نه، به این فکر کنید اگر می توانید ایده بدهید، ایده بگیرید و کسب و کاری برای خودتان راه بیندازید به خواندن ادامه دهید و تصمیم بگیرید!

۱.  شرایط سلامت فیزیکی و ذهنیتان

 آیا استرس غیرضروری دارید؟ این یکی از دلایل عمده است که به خاطرش میتوانید شغل تان را رها کنید. آیا بی خوابی دارید؟ تنگی نفس و مشکل معده چه؟

یکم استرس خوب است اما اگر استمرار پیدا کند سلامت شما را به خطر می‌اندازد. استرس مزمن سیستم امنیتی بدن شما را ضعیف میکند و خطر حمله قلبی افزایش پیدا میکند. همچنین استرس شرایط فکری شما را آسیب پذیر کرده که در نهایت باعث به وجود آمدن اضطراب و افسردگی میشود.

استعفا از شغل ترسناک است اما به خطر افتادن سلامتی بدتر است. 

 سعی کنید کمی ریسک پذیر باشید و به خودتان اعتماد داشته باشید انتخاب کنید سلامتتان یا شغلتان؟

۲. دستمزد کم  

آیا رئیستان وظیفه زیادی به شما می دهد در حالی که حقوقتان ثابت است؟ اگر به آن نگاه کنید شاید فرصت خوبی باشد که برای حقوق بیشتر با رئیستان مذاکره کنید.

اگر می‌خواهید بررسی کنید که آیا حقوقتان مناسب است یا نه به صنایع مشابه رجوع کنید و ببینید که به کارمندان خود چقدر حقوق می دهند. اگر رفتار رئیس شما شما ظالمانه است با او مذاکره کنید و اگر به نتیجه نرسیدید خیلی محترمانه استعفا دهید. شاید بتوانید در کسب و کار خودتان موفق شوید اگر کارآفرین باشد حتما موفق می شوید و دستمزد خوبی به کارمندانتان می دهید.

۳.  مشکلات شغلتان به خودی خود حل نمی شوند

 بعضی وقت ها در هنگام کار سردرگم میشوید اما این موقتی است. آیا رئیستان در شرایط خاص بیش از حد به شما کار می گوید؟ شما می توانید اگر چالشی دارید با یک گفتگوی دو طرفه با رئیستان آن را برطرف کنید و اگر هیچ چیز برطرف نشد، این فرصت خوبی برای خروج از آن کار و شغل می باشد. بعدا شما می‌توانید برای صاحب کارتان حدود خود را از اول کار توضیح دهید تا از شما سوء استفاده نشود.

۴.  تعدیل نیرو 

آیا شغلتان در خطر است؟ آیا تعدیل نیروی بزرگی در راه است و فکر می کنید که شما نفر بعدی هستید؟ خروج از شغلتان به شما وقت بیشتری می دهد تا شغل بهتری پیدا کنید. در این شرایط پیدا کردن کار جدید تبدیل به کار تمام وقت شما می شود. اینگونه سریعتر شغل دیگری پیدا می کنید.

۵. زیرآب زنی همکارانتان

رفتار نامناسب همکارانتان در محل کار گاها زیاد واضح نیست اما یادتان باشد زمانی که به وضوح متوجه این موضوع شدید که کار از کار گذشته است! اگر همکاران یا رئیستان با شما قلدری می کنند یا زیر آب شما را می زنند لطفاً از آن  محیط کاری کلا خارج شوید.  اگر تلاش کنید که رفتارشان را درست کنید باید به شما بگویم که وقتتان را هدر میدهید.

۶. شاید شما ساخته شده اید که...

بعضی‌ها به درد کار کردن برای بقیه نمی خورند زیرا آنها ذاتاً کارآفرین هستند. اگر شما ایده کسب و کار خیلی خوبی داشته باشید یا به طور خدادادی استعداد بالایی در مدیریت یک تیمی از افراد را دارید و میتوانید به همه  هدف و وظایفی بدهید تا با انگیزه و یکپارچگی انجام دهند، باید به شما بگویم که شما کارآفرین هستید نه کارمند. یعنی شما کارآفرینی هستید که در حال زحمت کشیدن برای اهداف فرد دیگری می باشید! پروسه کارآفرینی پروسه بزرگیست اما اگر شما ذاتا کارآفرین آفریده شده اید بهتر است که سختی کارآفرین بودن را به جان بخرید به جای سختی کارمند بودن. جدا از درآمد نامحدودی که می توانید از ساختن کسب و کار خود به دست بیاورید، آرامش فکری بیشتری ممکن است داشته باشید زیرا دیگر تصمیم گیری با خود شماست و کسی به شما بی احترامی نمیکند. دوباره تاکید می کنم در دنیای کارآفرینی چالش های سنگین وجود دارد اما وقتی که از این چالش ها رد شوید زندگی بشدت شیرین است. یکی از علت‌هایی که افراد به سمت کارآفرینی روی نمی‌آورند این است که آنها خیلی سریع پول می خواهند. آنها می خواهند که تا پایان ماه مبلغی در حساب بانکیشان وجود داشته باشد. اینگونه افراد معمولاً سمت کارآفرینی نمی روند زیرا کارآفرینی یک پروسه طولانی است و ممکن است تا سال‌ها شما هیچ درآمدی نداشته باشید. علت دیگری که افراد سراغ کارآفرینی نمی روند شخصیت غیر اجتماعی آنهاست. اگر می‌خواهید برای فرد دیگری کار کنید تصمیم با خودتان است اما اگر می‌خواهید کارآفرین شوید باید از شغلتان بیرون بیایید و روند کاری خیلی حرفه ای تر و پر چالشتر که بسیار ارزشش را دارد پیش بگیرید.

چرا کارآفرینی…:

به عنوان یک کارآفرین، با انگیزه خیلی بیشتری به زندگی ادامه میدهید زیرا در حال درست کردن کسب و کار خود هستید و برای کس دیگری کار نمی کنید. همچنین شما اشتیاق خودتان را دنبال می‌کنید و کسی دیگری به شما نمی گوید که چه کار کنید. دیگر نیازی نیست که به زور  سرکار بروید.  اهداف بزرگ در زندگیتان به وجود می آید برای مثال سفر به دور دنیا. چیزی که افرادی که برای رئیسشان کار می‌کنند و حقوقشان کم است از آن محرومند. استقلال مالی زیاد بعد جدیدی از زندگیست. سبک زندگی تان در دستان خودتان است. همچنین یادتان باشد که اگر کارمند هستید ممکن است فقط در مهارتهای انگشت شماری حرفه‌ای شده باشید اما اگر کسب و کار خودتان را داشته باشید مهارت های خیلی زیادی هست که در آن استاد می شوید. کارآفرینی یک دنیای دیگریست. به امتحانش می ارزد البته هر چیزی بهایی دارد.

 و حالا وقت خروج از شغلتان است

 دلایل بالا را مطالعه کردید. به شما پیشنهاد میدهم که دوباره آنها را مطالعه کنید و یک به یک با شرایط فعلی خود تطبیق دهید. اگر واقعاً این مقاله برای زندگی شخصی شما کاملا مطابقت دارد پس لطفاً از فردا سر کار نروید!

داستان عجیب دو تریدر برتر تاریخ که شما را شوکه میکندبهترین از نظر کاربران
داستان عجیب دو تریدر برتر ...
چرا باید یک عکاس شویمآخرین پست
چرا باید یک عکاس شویم