لگو وب سایت هوشمندان
جستجو

با گوگل ترندز سئو خود را افزایش دهید

انتخاب بهترین کلمات کلیدی و افزایش SEO با گوگل ترندز

گوگل ترندز یک ابزار نمایانگر ترند های جستجو است و به کاربران نشان می دهد که یک کلمه جستجوشده چه تعداد دفعاتی در موتور جستجوی Google ،نسبت به کل حجم جستجوی سایت و در یک بازه زمانی مشخص، جستجو شده است. از گوگل ترندز می توان برای تحقیق و مقایسه کلمات کلیدی و کشف اسپایک های ناشی از جستجوی کلمات کلیدی استفاده کرد که بسیار به استراتژی SEO کمک میکند. Google Trends داده های مرتبط با کلمات کلیدی از جمله فهرست حجم جستجو و اطلاعات جغرافیایی کاربران را ارائه می دهد. این ابزار، ترند رفتار جستجوی افراد را در جستار های Google ، Google News ، Google Images ، Google Shopping و YouTube کشف میکند. هنگام تجزیه و تحلیل شاخص جستجو در Google Trends ، چند نکته مهم وجود دارد که باید آنها را بخاطر سپرد. اول اینگه نموداری که پس از جستجوی موضوع یا جستجوی خاصی در Trends ظاهر می شود ، مقدار واقعی حجم جستجو را نشان نمی دهد ، بلکه نمایه ای در بازه ی بین 0 تا 100 را به کاربران نشان می دهد. اعداد داخل نمودار نشان دهنده علاقه جستجو نسبت به بالاترین نقطه نمودار برای هر منطقه و زمان انتخاب شده است. یعنی مقدار عدد 100 اوج محبوبیت آن اصطلاح را نشان می دهد ، در حالی که مقدار 50 به معنای محبوبیت 50 درصد برای هر کلمه کلیدی است. امتیازات 0 هم به معنای آن است که داده ای برای آن بازه زمانی و منطقه ی  انتخاب شده در دسترس نیست. در ادامه با بعضی کاربرد های این ابزار آشنا می شویم.

انتخاب بهترین کلمات کلیدی

برای افزایش بازدید وب سایت خود ، به استراتژی جامعی درSEO نیاز دارید. با کمک Google Trends ، راحت تر می توانید کلمات کلیدی که به طور مکرر مورد جستجو قرار می گیرند را پیدا کنید ، همانطور می توانید کلمات کلیدی را امتحان کنید و موفقیت آنها را در بحث سئو بسنجید.

آخرین ترند ها را شناسایی کنید

صفحه اصلی Google Trendsشامل طیف وسیعی از اطلاعات گوناگون و پرطرفدار از کشورهای مختلف است. از جمله این اطلاعات را میتوان از بخش Insights یا نکته های ویژه که در بالای صفحه و استوری های پرطرفدار در زیر آن استخراج کرد. این اطلاعات می تواند برای کاربران بسیار مفید باشد زیرا با استفاده از آن ها میشود موضوعات ترند شده را برای تبلیغات جهت ایجاد محتوا و ساخت استراتژی ها تبلیغاتی استفاده کرد.

کشور ها و مناطق با سود دهی بالا رصد کنید

همانطور که پیش تر گفتیم، کاربران می توانند دز این ابزار ببینند که چه کشورها یا مناطقی نسبت به کلمه کلیدی مورد تحقیق کاربر علاقه زیادی نشان می دهند. این اطلاعات ارزشمند می تواند در راه اندازی کمپین های تبلیغاتی موثر به شما کمک کند. لازم به ذکر است از آنجا که یک موضوع خاص ممکن است در یک کشور به هیچ وجه محبوب نباشد ، با این حال در کشوری دیگر می تواند به شدت رواج یافته باشد.

قابلیت بررسی رقیبان تجاری

روش دیگری که می توان از این ابزار استفاده کرد ، تجزیه و تحلیل عملکرد رقبا است. اگرچه بهترین روش برای تجزیه و تحلیل رقبا بشمار نمی رود، اما با این وجود اطلاعات خوبی از میزان جستجوی محصول، برند یا خدمات رقبا در موتورهای جستجوی گوگل به را شما ارائه می دهد.

Google Hot Trends

Google Hot Trends یک افزونه به Google Trends است که 20 جستجوگر برتر (Top 20 Hot) ، یعنی سریعترین جستجو (عبارات جستجو) در ساعات گذشته را در کشورهای مختلف به کاربران نشان می دهد. این ویژگی  برای جستجوهایی است که با افزایش ناگهانی محبوبیت روبرو شده اند. برای هر یک از این اصطلاحات جستجو ، نمودار 24 ساعته حجم جستجو که شامل وبلاگها ، اخبار و نتایج جستجوی وب است توسط تیم Google Trends ارایه میشود. Hot Trends برای کاربرانی که مایل به جستجو در جستار های ترند شده قدیمی هستند ویژگی تاریخچه را ارایه می دهد. همچنین Hot Trends می تواند به عنوان یک ابزار در iGoogle نصب شود.

 Google Trends برای وب سایت ها

از سال 2008 بخشی فرعی از Google Trends وجود دارد که به جای ترافیک عبارات جستجو ، ترافیک وب سایت ها را تجزیه و تحلیل می کند. این سرویس مشابه سرویس ارائه شده توسط الکسا است." Google Trends برای وب سایتها" پس از انتشار Google Trends Products در تاریخ 27 سپتامبر 2012 از دسترس خارج شد. 

پیامد داده ها در Google Trends

در سال 2009 ، یوسی ماتیاس تحقیقی در مورد پیش بینی با ترندهای جستجو منتشرکرد. او با استفاده از Google Trends برای اندازه گیری انواع مختلف رفتارها استفاده کرد. به عنوان مثال ، در ژوئن 2012 ، او استدلال کرد که حجم جستجو برای کلمه "(niggers)" می تواند برای اندازه گیری نژادپرستی در مناطق مختلف ایالات متحده استفاده شود. وی با مرتبط کردن این معیار با سهم آرا باراک اوباما (نامزد ریاست جمهوری وقت)، محاسبه کرد که اوباما به دلیل خصومت نژادی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2008 حدود 4 درصد از آرا را از دست داده بود. 

شواهدی توسط جرمی گینزبرگ و همکارانش ارائه شده است که داده های Google Trends می تواند برای ردیابی بیماری شبه آنفولانزا در یک جامعه آماری به خصوص استفاده شود. از آنجا که فراوانی نسبی جستار های خاص با درصد مراجعه به پزشک که در آن بیمار با علائم شبه آنفلوانزا مشاهده می شود ، ارتباط زیادی دارند ، می توان فعالیت هفتگی آنفلوانزا را تخمین زد و گزارش داد.

استفاده از Google Trends برای طراوت مطالب

ساخت محتوا مناسب به خرده فروشان برتر آنلاین کمک می کند تا برای افزایش آگاهی از نام تجاری شان و جذب مشتری بیشتر ،نسبت به گذشته ، بازدیدهای بیشتری داشته باشند. بنابراین ایجاد محتوای خوب برای وبسایت شما می تواند به رشد تجارت شما کمک کند. یک راه برای افزایش ترافیک جستجو ، انجام "بروزرسانی محتوا" است. حال بروزرسانی محتوا چیست؟ اول محتوای منسوخ شده را حذف می کنید ، جزئیات جدیدی اضافه می کنید و مطالب را در وبلاگ خود دوباره منتشر می کنید. 

Google Trends ابزاری است که می تواند بینشی به شما ارائه دهد که موفقیت شما در کسب و کار را به همراه داشته باشد. 

برای نحوه استفاده از Google Trends برای سئو این جا کلیک کنید.

داستان عجیب دو تریدر برتر تاریخ که شما را شوکه میکندبهترین از نظر کاربران
داستان عجیب دو تریدر برتر ...
چرا باید یک عکاس شویمآخرین پست
چرا باید یک عکاس شویم