لگو وب سایت هوشمندان
جستجو

نقش اینفلوئنسر مارکتینگ در برند تجاری

برند خود را با دیجیتال مارکتینگ برجسته کنید

انتخاب بهترین برند روز به روز سخت تر میشود. این بیشتر به این دلیل است که هر کسب و کار کوچک یا بزرگ وارد آنلاین مارکتینگ و فضای مجازی شده است. این امر باعث شده است تا مصرف کنندگان نسبت به برندهایی که به تبلیغات شخصی خود می پردازند بسیار بدبین باشند. به همین دلیل است که تقاضا برای استراتژی های نوآورانه بازاریابی دیجیتال در حال افزایش است. تلاش برای رویکرد جایگزین ، برندهای تجاری را مجبور کرده است تا از قدرت اینفلوئنسرها استفاده کنند. اینفلوئنسر مارکتینگ در بین بازاریابان دیجیتال و صاحبان مشاغل مورد توجه قرار گرفته است.

یک دهه پیش ، عرصه اینفلوئنسر مارکتینگ فقط به افراد مشهور و چند وبلاگ نویس اختصاصی محدود بود. اکنون ، به نظر می رسد که تعداد اینفلوئنسرها در شبکه های اجتماعی روز به روز افزایش می یابند ، بازار را اشباع می کنند و حتی گاهی درگیر تقلب و معرفی برندهای فیک میشوند. با این تفاسیر میتوان فهمید که چرا در حال حاضر بازار ایئفلوئنسر مارکتینگ داغ است ، اما  چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ نوعی همکاری است. یک تجارت برای تبلیغ محصول خود با یک شخص تأثیرگذار همکاری می کند به عنوان مثال تبلیغات از طریق افراد مشهور نمونه بارز اینفلوئنسر مارکتینگ است. اما در دنیای دیجیتال امروز ، سازندگان محتوای اجتماعی با مخاطبان خاص اغلب می توانند ارزش بیشتری به برندها ارائه دهند که به این افراد "اینفلوئنسرهای شبکه های اجتماعی" شناخته می شوند. بیش از دو سوم خرده فروشان آمریکای شمالی از اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده می کنند. و تقریبا نیمی از بازاریابان دیجیتال آمریکا و انگلیس حداقل 10٪ از بودجه  خود را صرف اینفلوئنسر مارکتینگ می کنند.

اینستاگرام بستر خوبی برای اینفلوئنسرهای اجتماعی است. 89٪ از بازاریابان آن را به عنوان یکی از مهمترین کانالها برای اینفلوئنسر مارکتینگ معرفی می کنند. حدود یک سوم محتوای اینفلوئنسر در اینستاگرام در Stories ظاهر می شود. این تعداد احتمالاً امسال رشد خواهد کرد. Stories مکانی عالی برای به اشتراک گذاری و لینک دادن به محتوای برند شما است. اما سیستم عامل های دیگر را نادیده نگیرید. تقریباً یک چهارم خرید کاربران فیس بوک روزانه بر اساس توصیه وبلاگ نویس یا اینفلوئنسرها است. 

چگونه یک استراتژی اینفلوئنسر مارکتینگ ایجاد کنیم؟

مانند هر تاکتیک بازاریابی ، یک برنامه تأثیرگذار نیز هدف گذاری و برنامه ریزی خاص خود را دارد. شما فقط با ارسال محصولات رایگان به همه افرادی که اینفلوئنسر هستند، نمیتوانید یه موفقیت استراتژیک دست یابید. برای اینکه یک بازاریابی تاثیرگذار داشته باشیم دانستن اطلاعات زیر ضروری است.

1) چگونه می توان اینفلوئنسرها را پیدا کرد و به آنها چه مبلغی پرداخت کرد؟

دقیقاً مانند هر استراتژی ، تحقیق اولین قدم است. ابتدا شبکه ای را انتخاب کنید که می خواهید روی آن تمرکز کنید. برند شما باید از قبل در این شبکه حضور داشته باشد یا به دنبال گسترش آن باشد.

وقتی شما قصد دارید یک استراتژی اینفلوئنسر مارکتینگ را اجرا کنید ، صنعتی که در آن حضور دارید نیز دارای اهمیت است. برندهای آرایشی و مد در اینستاگرام و یوتیوب می درخشند. صنعت بازی های ویدیویی در Twitch حاکم است. در مرحله تحقیق خود ، به نوع اینفلوئنسر مورد علاقه خود توجه کنید. آیا به دنبال افراد مشهور با فالوورهای گسترده هستید؟ یا اینفلوئنسرهایی که کمتر از 2000 فالوور دارند؟ شاید چیزی در این بین در محدوده دنبال کنندگان 5-10k بیشتر مورد پسند شما باشد. روی هر آنچه تصمیم میگیرید تمرکز کنید که این تحقیق و تمرکز بودجه شما را تعیین می کند.

مبلغ پرداختی به اینفلوئنسرها بسیار متفاوت است ، بنابراین حتماً نرخ های متداول را برای انواع اینفلوئنسرها بررسی کنید. میکرو اینفلوئنسرها متمرکز بر چند موضوع هستند و محصولات را می پذیرند. برخی از اینفلوئنسرها  به طور مستقل کار می کنند در حالی که ممکن است برخی دیگر زیر مجموعه یک شرکت یا شبکه باشند. 

2) بودجه و استراتژی مدیریت را تعیین کنید

اکنون که ایده ای در مورد پرداخت هزینه های اینفلوئنسرها دارید ، باید بودجه خود را مشخص کنید. برای برنامه ریزی ، اجرا و بررسی برنامه اینفلوئنسر خود نیز به موقعیت توجه کنید. اجرای یک کمپین بازاریابی تأثیرگذار موفق ، یک نوع استراتژی تنظیم شده نیست و  شامل نظارت دقیق و پیگیری است. برخلاف یک استراتژی تبلیغاتی خودکار ، اینفلوئنسرها انسان هستند و به طور مداوم چندین کار را انجام می دهند ، بنابراین برخی ممکن است تعهدات خود برای ارسال به موقع پست را انجام ندهندپس شما باید وقت کافی برای ارتباط با اینفلوئنسرها  داشته باشید.

برای برندهایی که به مجموعه اینفلوئنسرهای بیشتری نیاز دارند ، همکاری با یک آژانس بازاریابی که میتواند کار تحقیق و هماهنگیبا اینفلوئنسرها  را برای شما انجام دهد ، فکر خوبی است.

3) اهدافتان را مشخص کنید

دو دلیل رایج در استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ بالا بردن سطح آگاهی از برند و افزایش فروش است. با این حال ،بهتر است به جای انتخاب دو هدف، اهداف تان را  گسترده تر کنید. شاید شما می خواهید در یک آمار جمعیتی جوان ، مشتری خود را افزایش دهید. یا می خواهید با یک محصول جدید در یک گروه کاربری جدید رشد کنید. یا می خواهید از اینفلوئنسرها  استفاده کنید و در مورد ارزش های برند تجاری خود صحبت کنید. اینفلوئنسرها توانایی دسترسی به مخاطبان بسیار خاص را دارند. به جای اینکه به هزاران فالوور متکی باشید ، اینفلوئنسرها به شما کمک می کنند تا با مخاطبان بسیار هدفمندی که احتمالاً علاقه مند به محصول شما هستند ارتباط برقرار کنید.

4)نحوه تماس با اینفلوئنسرها 

بازگشت به مرحله یک: تحقیق. با برنامه ای که در اطراف شبکه شما تنظیم شده است ، اهداف و انواع تأثیرگذاری را که می خواهید مورد هدف قرار دهید ، در اینجا ما دوباره به تحقیق می پردازیم تا در واقع اینفلوئنسرهای مناسبی برای کار پیدا کنیم

در طول این تحقیق ، موارد زیر را بخاطر داشته باشید:

  • آیا اینفلوئنسر مورد نظر قبلاً سرویس مشابه سرویس شما را  پست کرده است؟ به عنوان مثال ، اگر شما یک رستوران هستید و می خواهید منوی جدیدی تبلیغ کنید ، باید به دنبال اینفلوئنسرهایی باشید که به طور منظم درباره رستوران ها و غذاهایی که می خورند پست ارسال می کنند.
  •  
  • آیا آنها قانونی هستند؟ باید تحقیق کنید، با کلیک کردن روی پست های آنها می توانید قانونی و یا فیک بودن آنها را بررسی کنید . نسبت لایک  کم به تعداد فالوورهای آنها و کامنت های منفی نشانه هایی از یک پیج جعلی است.

در پایان …

اینفلوئنسرها متعلق به فضای دیجیتال هستند اما چگونگی شکل گیری و عملکرد دنیای اینفلوئنسر مارکتینگ در مدت زمان کوتاهی تغییرات زیادی کرده است و در عرض پنج سال ممکن است به شدت با امروز متفاوت باشد. این مقاله به شما کمک می کند تا با ساختن استراتژی خود شروع کنید ، اما مانند هر استراتژی اجتماعی مهم است که آماده تغییر باشید.  موفقیت بین برندها متفاوت است ، بنابراین اگر برند تجاری اول شما ناموفق است ، تسلیم نشوید. ممکن است با استفاده از اینفلوئنسرها بتوانید در  استراتژی بازاریابی خود به شدت موفق شوید.

داستان عجیب دو تریدر برتر تاریخ که شما را شوکه میکندبهترین از نظر کاربران
داستان عجیب دو تریدر برتر ...
چرا باید یک عکاس شویمآخرین پست
چرا باید یک عکاس شویم