لگو وب سایت هوشمندان
جستجو

مزایای بازاریابی بین المللی

چرا باید بازاریابی بین المللی را بیاموزیم

بازاریابی بین المللی به طور روزانه و به روش های مختلف ، مصرف کنندگان را تحت تاثیر قرار می دهد اما با این وجود، اهمیت آن به خوبی درک نشده است. به همین منظور در این مقاله به اهمیت و مزایای بازاریابی بین المللی پرداختیم که به شرح زیر است.

بقا و رشد

بازاریابی بین المللی دارای مزایای زیادی می باشد مانند بقا و رشد. شرکت ها برای بقا نیازمند رشد می باشند زیرا اکثر شرکت ها، منابع و اندازه بازار مناسبی ندارند و باید با سایرین و کشورهای خارجی تجارت کنند تا بقا داشته باشند و قادر باشند با شرکت های بزرک آمریکایی رقابت کنند. 

فروش و سود

مزیت اصلی بازاریابی بین المللی، فروش و سود است. بازارهای خارجی سهم بزرگی از مجموع کسب و کار خیلی از شرکت ها را تشکیل می دهند که وجودشان باعث رونق بازارهای خارجی شده است.

تنوع

مزیت دیگر بازاریابی بین المللی، تنوع است. تقاضا برای اکثر کالاها از عواملی مثل رکود و شرایط جوی تاثیر می گیرد و نتیجه اش نوسانات فروش است که بیشتر اوقات می تواند دلیل کافی برای اخراج پرسنل باشد. یک راه برای کاهش ریسک های شرکت، فعالیت در بازارهای خارجی به عنوان راه حلی در ارتباط با تقاضای متغیر است. بازارهای خارجی می توانند با فراهم کردن ظرفیت اضافه تولید، نوسانات را از بین ببرند. مثلا هوای سرد می تواند مصرف نوشابه را پایین بیاورد ولی همه کشورها به طور هم زمان در فصل زمستان نیستند و برخی کشورها تقریبا در تمامی طول سال، آب و هوای گرمی دارند.

متعادل سازی قیمت و تورم

 مزیت بعدی، متعادل سازی قیمت و تورم است. مزایای صادرات برای همه روشن است و واردات هم از این جهت خیلی مفید است که ظرفیت بالقوه اقتصاد محلی را تشکیل می‌دهد و بدون واردات انگیزه ای برای شرکت های داخلی باقی نمی ماند تا قیمت ها را متعادل کنند. نبود کالاهای وارداتی، مصرف کنندگان را مجبور می کند تا هزینه بیشتری بپردازند و این باعث تورم و سود بیشتری برای شرکت های داخلی می شود و این موضوع موجب می شود که نیروی کار، تقاضای افزایش دستمزد بنمایند و  باعث بدتر شدن مشکل تورم می شود. 

اشتغال

مزیت دیگر بازاریابی بین المللی، اشتغال است. محدودیت های تجاری مثل تعرفه های بالا باعث کسادی شدید بازار می شود و هم چنین نرخ عدم اشتغال را افزایش می دهد در صورتی که تجارت بدون اعمال محدودیت باعث افزایش تولید ناخالص داخلی می شود و سطح اشتغال تمام ملل را افزایش می دهد. 

تجارت

آخرین مزیت بازاریابی بین المللی که در این مقاله به آن می پردازیم مرتبط با استانداردهای زندگی است. تجارت موجب می شود که کشورها و شهروندان آن ها از استانداردهای زندگی بالاتری نسبت به گذشته برخوردار شوند. بدون تجارت، مردم مجبور می شوند تا پول بیشتری در ازاء کالای کمتر بپردازند. زندگی در اکثر کشورها بدون تجارت بین المللی سخت تر خواهد شد و تجارت بین المللی به صنایع می آموزد که چگونه کارایی خود را افزایش دهند و به رقابت بپردازند و دسترسی آن ها را به مواد خام افزایش می دهد و آن ها را در تولید به یک متخصص تبدیل می کند.افزایش تجارت بین المللی باعث کاهش فقر در بیشتر کشور های در حال توسعه شده و تجارت آزاد توانسته به کشورهای در حال توسعه امکان دسترسی فراوان به عوامل تولید را بدهد و سطح سواد، آموزش عالی و امید به زندگی را نیز بالا برده است. پس نتیجه می گیریم که بازاریابی بین المللی اهمیت زیادی در تجارت بین المللی دارد و  ضرورتش بیش از پیش احساس می شود.پس باید بازاریابی بین المللی را به خوبی یاد بگیریم و بشناسیم تا بتوانیم در جهت کاهش فقر، افزایش اشتغال ، افزایش تولید ناخالص داخلی ، کاهش تورم و قیمت ها که مشکل کشور ما در این برهه می باشد را حل کنیم. 

آموزش بازاریابی بین المللی

داستان عجیب دو تریدر برتر تاریخ که شما را شوکه میکندبهترین از نظر کاربران
داستان عجیب دو تریدر برتر ...
چرا باید یک عکاس شویمآخرین پست
چرا باید یک عکاس شویم