لگو وب سایت هوشمندان
جستجو

چرا در بورس موفق نمیشویم

تجربه تلخی که یا در بورس تجربه کرده اید یا تجربه خواهید کرد!

تمام منابع آموزشی را می‌خوانید، ساعت‌ها تمرین می‌کنید و خودتان را به هزار راه مختلف آزمایش می کنید اما همچنان نتایجی که می خواهید در بورس کسب نمی‌کنید و برعکس ضرر هم میکنید. این تجربه تلخیست که حدود ۹۰٪ معامله گران تجربه میکنند.

بدترین حس دنیا این است که ماه‌ها تمرین و مطالعه کنید ولی هیچ ثمری نداشته باشد بلکه برعکس، ضرر هم بکنید اما واقعا علت چیست؟

چرا شکست میخوریم؟

در اینجا قصد بررسی بزرگترین دلایل شکست در بورس را دارم که یکی یکی به آنها می‌پردازم و از شما می‌خواهم که با دقت آن‌ها را بخوانید و آنها را به تجربه شخصیتان مطابقت دهید.

1. اولین علت شکست در بورس مطالعه منابع بلا استفاده می باشد. بعضی از تریدر های مبتدی اولین کتابی را که به دستشان می‌رسد مطالعه می‌کنند و انتظار دارند بعد از مطالعه آن کتاب میلیاردها تومان در بیاورند. این یک موضوع بسیار مهم است که اکثر تریدرها از آن غافل اند.

برای مثال تریدرهای هستند که در اول مسیر سراغ کتاب‌های الیوت میروند. همانطور که قبلا توضیح دادم کتاب‌های الیوت برای ترید مناسب نیستند و فقط برای محقق های حرفه ای مناسب است.

سعی کنید قبل از اینکه کتاب یا دوره آموزشی را انتخاب کنید در مورد آن حسابی تحقیق کنید.

2. دومین علت شکست در بازار بورس ریسک بسیار بالا است. بیایید با هم منطقی صحبت کنیم. اگر شما مهارتتان پایین است، چرا زیاد ریسک می کنید تا پول خود را خیلی زود از دست دهید؟

تریدر های مبتدی معمولاً دنبال این هستند که خیلی زود پولدار شوند برای همین است که زیادی ریسک می‌کنند و خیلی زود پول خود را از دست میدهند.

3. علت سوم شکست در بازار بورس نگرش منفی می باشد. اگر شما با فکری منفی پشت سیستم خود بشینید و بخواهید معامله کنید، موقعیت‌های خوب و مناسب را نمی‌توانید پیدا کنید و این یک اصل علمی ثابت شده است و مهم نیست که شما چقدر آن را دوست دارید آیا دوست ندارید! باید یک بار دیگر باهم صادق باشیم. اگر با نگرشی منفی معامله می کنید، به احتمال زیاد شکست می‌خورید و پول خود را از دست می دهید. اما اگر با نگرشی مثبت معامله کنید موقعیت های خوبی را پیدا کرده و با هوشمندی نسبتا بالاتری وارد معاملات می شوید. دوباره تکرار می‌کنم این یک اصل علمی است و مهم نیست که چقدر شما از آن خوشتان می آید یا خوشتان نمی‌آید پس لطفاً آن را انکار نکنید!

4. چهارمین علت شکست خوردن در بورس این است که حد ضرر تعریف شده برای ترید وجود ندارد و وقتی که قیمت مخالف جهت خواسته شده می‌رود صبر می‌کنید به امید اینکه شاید قیمت برگردد و این دقیقا کاری است که نباید انجام دهید. اگر حدد ضررتان خورد، خارج شوید و ریسک کوچکتر را بپذیرید.

5. علت پنجم شکست در معاملات این است که برای گرفتن تایید صبر نمی کنید. منظورم چیست؟ منظور من این است که موقعیت معاملاتی مناسبی را پیدا کردید اما هنوز به اندازه کافی کامل نشده است و قبل از اینکه کامل و واضح شود، دکمه خرید را می‌زنید و این دقیقاً نشأت گرفته از بی صبری است و بی صبری نه تنها بزرگترین علل شکست در بورس است بلکه علت شکست در هر کار دیگری میباشد.

6. ششمین علت شکست تریدر ها این است که آنها فکر می‌کنند که هر روز باید در بازار بورس ترید کنند. چرا وقتی که ستاپ معاملاتی مناسب وجود ندارد دکمه خرید را می‌زنید؟

7. هفتمین علت شکست تریدر ها این است که آنها فکر می‌کنند که باید همیشه برنده بورس باشند و در هر معامله حداقل ۳۰ درصد سود کنند. این انتظار بیجا است و وقتی که انتظار بیجا وجود داشته باشد، متوجه ضرر نمی شوید و فکر میکنید که قیمت برمی‌گردد چرا؟ چون باید برگردد برای اینکه شما در داخل آن تردید هستید و این اصلا واقع گرایانه نیست. امید کاذب به این معنیست که فکر میکنید قیمت باید موافق جهت شما باشد.


8. هشتمین علت شکست در بورس این است که تریدر های مبتدی در در تایم فریم های کوچک تر شروع به فعالیت می‌کنند. تایم فریم های کوچکتر سخت‌تر از تایم فریم های بالاتر هستند. بهتر است که از تایم فریم یک ساعته یا 4 ساعته استفاده کنید و حتی الامکان سراغ تایم های کوچکتر اعم از 1 دقیقه ای و 5 دقیقه ای نروید. این از تجربه شخصی خود من است. تایم های کوچکتر برای تریدر های حرفه ای تر است. علت اینکه تریدر های مبتدی سراغ  تایم فریم های بالاتر نمیروند همان کم صبری و انتظار بیجاست. آنها انتظار این را دارند که با هر ترید، خیلی سریع میلیون ها تومان در بیاورند!!!

چطور در بورس موفق شویم؟

اما برای موفق شدن در بازارهای مالی نیازی نیست که کارهای پیچیده ای انجام دهید. فقط کافیست مراحل زیر را هر روز و  هر روز انجام دهید تا موفقیت  را به مرور زمان و تدریجاً با چشمان خود ببینید.


1. وقتی که استایل معاملاتی خود را پیدا کردید، به آن بچسبید و آن را رها نکنید و روزی سه ساعت آن را تمرین کرده و هر روز و هر روز تمرین خود را تکرار کنید. یادتان باشد که ترید یک مهارت است و مهارت با تمرین و تکرار بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود و از شما خواهش می‌کنم اگر می خواهید موفق شوید حتماً حتماً استایل معاملاتی خود را خیلی سریع پیدا کرده و آن را هر روز و هر روز به مدت حداقل ۳ ساعت تمرین کنید و صبر زیادی در این مسیر داشته باشید.

2.  تمرینی که می خواهم به شما بدهم ممکن است برایتان نامفهوم باشد اما همین قدر بگویم که طبق تحقیقات وسیعی که داشتم متوجه شدم که خیلی‌ها در اقصا نقاط جهان برای افزایش مهارت‌های خود این تمرینات مهم را انجام میدهند.

حدود نیم ساعت قبل از خواب چشمان خود را ببندید و در یک محیط ساکت خود را در بهترین حالت ممکن تصور کنید و همچنین تصور کنید که بهترین تریدر هستید و عملکرد شما فوق العاده زیاد و غیر قابل باور است. این کار را هر روز انجام دهید. به من اعتماد کنید، این یک روش علمی است.

3.  می‌توانید از بقیه کمک بگیرید! می‌توانید سیگنال‌های معاملاتی افراد موفق را گرفته و هر کاری که آنها می کنند شما هم انجام دهید. نیازی نیست که خودتان ترید کنید فقط کافیست دکمه خرید و فروش را طبق نظر افرادی که فکر می‌کنید معامله‌گران خوبی هستند فشار دهید!

4. همیشه امیدوار باشید شما که از برترین تریدرها در آینده خواهید بود. این یک اصل مهم است. هر کس که در هر مسیری صبر پیشه کرد حتماً نتیجه های بزرگی را خواهد دید. لطفاً امید خود را نگه دارید و با قدرت هرچه بیشتر ادامه دهید.

5. هیچ وقت از این ترس نداشته باشید که اگر فرصت معاملاتی خوبی را در بورس از دست بدهم چه کار کنم. بیشتر از این ترس داشته باشید که اگر سرمایه خود را از دست بدهید چه اتفاقی می‌افتد. این را از روی تجربه شخصی می گویم. تریدر هایی هستند که حاضرند سرمایه شان را فدای سود بکنند. یادتان باشد که ضرر نکردن نوعی سود کردن است. لطفاً با صبر بیشتر وارد معاملات شوید و مطمئن شوید که موقعیت معاملاتی کاملا واضح و آشکار است.

آموزش صفر تا صد بورس

داستان عجیب دو تریدر برتر تاریخ که شما را شوکه میکندبهترین از نظر کاربران
داستان عجیب دو تریدر برتر ...
چرا باید یک عکاس شویمآخرین پست
چرا باید یک عکاس شویم