لگو وب سایت هوشمندان
جستجو

بازاریابی دیجیتال و کانال های بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال چیست؟

در دنیای امروز استفاده از اینترنت ، دستگاه های تلفن همراه ، رسانه های اجتماعی ، موتورهای جستجو و کانال های دیگر برای دسترسی راحت و سریع  به مصرف کنندگان را بازاریابی دیجیتال می نامند.  برخی از کارشناسان بازاریابی ، بازاریابی دیجیتال را اقدامی کاملاً جدید می دانند که به وسیله آن درک بهتری از رفتار مشتریان در مقایسه با بازاریابی سنتی میتوان داشت. بازاریابی دیجیتال بخش خاصی از مشتری را مورد هدف قرار می دهد که شامل بازاریابی با بازخورد مشتری یا تعامل دو طرفه بین شرکت و مشتری  می باشد.

کانال های بازاریابی دیجیتال

بازاریابی وب سایت

محور کلیه فعالیت های بازاریابی دیجیتال وب سایت می باشد. از ویژیگی های این کانال قدرتمند بازاریابی دیجیتال می توان به مواردی چون : واسطه مورد نیاز برای اجرای انواع مبارزات بازاریابی آنلاین اشاره کرد. همچنین یک وب سایت باید یک برند ، محصول و خدمات را به روشی روشن و به یاد ماندنی نشان دهد. بعلاوه بهتر است وب سایت سریع ، مناسب برای موبایل و استفاده از آن آسان باشد.

بازاریابی محتوا

هدف از بازاریابی محتوا دستیابی به مشتریان بالقوه از طریق استفاده از محتوا خوب و کامل است. محتوا معمولاً در یک وب سایت منتشر می شود و سپس از طریق رسانه های اجتماعی ، بازاریابی از طریق ایمیل ، سئو یا حتی کمپین های PPC تبلیغ می شود. از جمله ابزارهای بازاریابی محتوا می توان به  وبلاگ ها ، کتاب های الکترونیکی ، دوره های آنلاین ، اینفوگرافی ، پادکست و وبینار اشاره کرد.

بازاریابی ایمیلی

هنوز هم یکی از موثرترین کانال های بازاریابی دیجیتال، بازاریابی از طریق ایمیل است. بسیاری از افراد، بازاریابی ایمیلی را با پیام های ایمیل اشتباه می گیرند ، اما این چیزی نیست که با بازاریابی از طریق ایمیل انجام شود. بازاریابی از طریق ایمیل واسطه ای برای برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه یا افراد علاقه مند به برند شماست. بسیاری از بازاریاب های دیجیتال برای پیدا کردن سرنخ از لیست ایمیل های خود استفاده می کنند و سپس با بازاریابی از طریق ایمیل ، قیف های جذب مشتری را ایجاد می کنند تا این اقدامات را به مشتری تبدیل کنند.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

هدف اصلی یک کمپین بازاریابی در شبکه های اجتماعی آگاهی از برند و ایجاد اعتماد اجتماعی است. هرچه ارتباط باشبکه های اجتماعی بیشتر و قوی تر باشد  می توانید به عنوان کانال فروش مستقیم از آن  استفاده کنید و میزان سود و فروش خود را افزایش دهید.

بازاریابی وابسته

بازاریابی وابسته یکی از قدیمی ترین اشکال بازاریابی است. این نوع از بازاریابی دیجیتال به این شکل است که : افراد تأثیرگذار و کاریزماتیک محصولات دیگران را تبلیغ می کنند و هر زمان که فروش انجام می شود یا معرفی می شود ، کارمزد دریافت می کنند. بسیاری از شرکت های معروف مانند آمازون برنامه های وابسته دارند که ماهانه میلیون ها دلار به وب سایت هایی که محصولاتشان را می فروشند پرداخت می کنند.

بازاریابی ویدیویی

YouTube به دومین موتور جستجوی محبوب تبدیل شده است و بسیاری از کاربران قبل از اینکه تصمیم خرید بگیرند ، چیزی یاد بگیرند ، یا اینکه یک مطلب را از منبع دیگری بخوانند به YouTube متوسل می شوند. چندین سیستم عامل بازاریابی ویدئویی از جمله Facebook Videos ، Instagram یا حتی TikTok وجود دارد که می توانید از آنها برای اجرای یک کمپین بازاریابی ویدیویی استفاده کنید. شرکت ها با ادغام ویدیو با سئو ، بازاریابی محتوا و فعالیت های گسترده بازاریابی در شبکه های اجتماعی ، بیشترین موفقیت را با ویدیو پیدا می کنند.

پیام کوتاه

شرکت ها و سازمان های غیر انتفاعی نیز برای ارسال اطلاعات در مورد آخرین تبلیغات خود یا دادن فرصت هایی به مشتریان مایل به استفاده از پیامک یا پیام کوتاه هستند.  نامزدهای سیاسی  انتخابات نیز از تبلیغات پیام کوتاه برای انتشار اطلاعات مثبت در مورد رزومه و چشم انداز خود استفاده می کنند. با پیشرفت تکنولوژی ، بسیاری از کمپین های ارسال متن برای مکالمه به مشتریان این امکان را می دهند که مستقیماً از طریق یک پیام کوتاه ساده پول پرداخت کنند یا بدهند.

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

سئو به عنوان یک جت پک برای تلاش های شما در زمینه بازاریابی محتوا عمل می کند. SEO شامل فعالیتهای درون و خارج از صفحه برای افزایش قابلیت مشاهده وب سایت شما در صفحات نتیجه موتور جستجو (SERP) برای کلمات کلیدی مورد نظر شما است. پیش از این ، SEO در درجه اول مبتنی بر متن بود ، اما در سال های اخیر جستجوی صوتی نیز برجسته شده است ، به همین دلیل فعالیت های SEO شما باید رویکرد مکالمه نیز داشته باشند.

بازاریابی دیجیتال این امکان را فراهم می کند که تا استراتژی های مفصلی را برای دستیابی و ارتباط با چشم اندازها و مشتریان داشته باشیم.  به غیر از کانال های سنتی بازاریابی ، مانند تلویزیون ، روزنامه ها ، بیلبوردها و غیره ، بازاریابان با استفاده از  کانال های دیجیتال برای هدایت چشم اندازها و برقراری ارتباط با مشتریان فعلی خود استفاده می کنند.

داستان عجیب دو تریدر برتر تاریخ که شما را شوکه میکندبهترین از نظر کاربران
داستان عجیب دو تریدر برتر ...
چرا باید یک عکاس شویمآخرین پست
چرا باید یک عکاس شویم