لگو وب سایت هوشمندان
جستجو

آمیخته بازاریابی دیجیتال

چگونه 4p بازاریابی در دنیای بازاریابی دیجیتال اعمال می شوند؟

بازاریابان با مفهوم آمیخته بازاریابی4P یا 7P آشنا هستند، آمیخته بازاریابی یک چارچوب عالی برای بررسی تاکتیک‌ها، در زمینه ارائه محصولات و خدمات به یک شرکت را فراهم می‌کند. این‌یک چارچوب جهانی است که می‌تواند به‌راحتی در مشاغل مختلف استفاده شود.

با ظهور اینترنت و بازاریابی دیجیتال فرصت‌های جدیدی را برای آمیخته بازاریابی به‌عنوان بخشی از توسعه استراتژی بازاریابی دیجیتال ارائه می‌دهد که به‌عنوان "آمیخته بازاریابی دیجیتال" شناخته می‌شود. به‌طور خلاصه، بازاریابی دیجیتال بر همه جنبه‌های ترکیبی بازاریابی سنتی ازجمله خدمات تأثیر می‌گذارد.

زیرمجموعه‌های آمیخته بازاریابی

محصول: هنگامی‌که نوبت به تصمیم‌گیری در مورد اینکه که یک شرکت کدام محصول خود را در بازار عرضه کند می‌رسد، تحقیقات نقش مهمی دارد؛ و از طرف دیگر، وقتی فرد از رایانه‌ها و تلفن‌های هوشمند استفاده می‌کنند، این تحقیقات می‌تواند کارآمدتر باشد زیرا آن‌ها به‌راحتی نظرات مردم را جلب می‌کنند و از نمودارها و آماری که به‌صورت آنلاین پیدا می‌کنند، می‌فهمند که مردم واقعاً کدام محصول را می‌خواهند بنابراین می‌توانند در وقت بیشتری صرفه‌جویی کنند و  محصولات آن‌ها توسط بسیاری استفاده می‌شود!

قیمت: این روزها، تحقیق در مورد هزینه واقعی یک محصول بسیار آسان است و مقایسه قیمت نیز آسان است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک محصول خاص را بررسی کنید، روی محصولات مرتبط کلیک کنید و قادر خواهید بود هر آنچه را که باید درباره این محصول بدانید سپس، بازاریابان می‌توانند نتیجه بگیرند که چگونه قیمت‌گذاری کنند. برای قیمت‌گذاری مناسب اطلاعتی در زمینه اینکه چگونه یک محصول می‌تواند بر روی مردم تأثیر بگذارد و دانستن صدای مردم برای این محصول ارتباط زیادی دارد. همچنین ضروری است که قیمت یک محصول نباید خیلی بالاتر از قیمت اصلی آن باشد.

مکان: مطمئناً، آنلاین بودن می‌تواند در دانستن آسان‌ترین مسیرها برای رساندن محصولات به مشتریان در مکان‌هایی در یک شهر، یا کشور خاص قرار می‌گیرد مفید باشد، زیرا در آنجا می‌تواند بیشترین مرکز تبلیغات یا اطلاعات مصرف‌کنندگان باشد. همچنین می‌تواند اطلاعاتی در زمینه چه محصولاتی برای چه مکان‌هایی مناسب است در اختیار ما بگذارد.

ارتقا: سرانجام، این سؤال پیش می‌آید که بازاریابی دیجیتال با چه چیز دیگری بهترین عملکرد را دارد؟ البته تبلیغ محصولات. فارغ از روش‌های قدیمی مثل تبلیغات محصولات در تلویزیون، رادیو یا روزنامه‌ها، اکنون بازاریاب‌ها می‌توانند از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنند تا به مردم در مورد اتفاقات رخ‌داده اطلاع دهند. آن‌ها همچنین می‌توانند برای جلب‌توجه مشتریان بالقوه خود و مشارکت آن‌ها در پروژه‌ها، در این بسترهای رسانه‌های اجتماعی مسابقه برگزار کنند.

آمیخته بازاریابی در عصر دیجیتال: از 4P تا 4C

در عصری که مشتری کانون توجه آن است، در نظر گرفتن 4C به‌عنوان عناصر اساسی موفقیت تاکتیکی و استراتژیک هر تجارت امروزی ضروری است. آمیخته بازاریابی در عصر دیجیتال نشان می‌دهد که موفقیت در تجارت مبتنی بر: محتوا، زمینه، پیوند و جامعه است.

بیایید هر یک از 4C را باهم بررسی کنیم: مشتری (client)، هزینه (cost)، راحتی (convenience) و ارتباطات (communication)؛ تأثیر آن‌ها هنگام توسعه و اعتبارسنجی مدل‌های جدید تجاری در عصر دیجیتال چیست؟

  • محصول اکنون مشتری است: در اینجا اولویت انتخاب مشتری است به این شکل که محصولات و خدمات بر اساس آنچه مشتری درخواست می‌کند (مشتری و خریدار) تولید می‌شوند.
  • قیمت اکنون هزینه است: یکی از دغدغه‌های مشتری بحث هزینه محصول است و مشتری هزینه کمتری از مالکیت محصول و خدمات و استفاده از آن را می‌خواهد.
  • مکان در حال حاضر راحتی است: چیزی که برای مشتری مهم و مطرح هست راحت بودن مسیر دستیابی به محصول است، پس خرید را آسان کنید تا مشتری با راحتی بیشتری به هدف خود برسد.
  • تبلیغات اکنون ارتباط است: ارتباطات مؤثر و مفید یکی از راه‌های ساخت مشتری وفادار است و همه‌چیز در مورد ایجاد کمپین‌های تعاملی است، پس برای ایجاد تعامل سودمند با مشتریان ارتباط مستقیم داشته باشید.

آمیخته بازاریابی در عصر دیجیتال مترادف تغییر مداوم است. درست زمانی که فرمول جدید را با 4C در اختیار داشتیم، از قبل فاکتورهای اجتماعی، محیطی و رابطه‌ای داریم که باعث می‌شوند درباره آن تجدیدنظر کنیم و درباره تکامل آن بحث کنیم. مدل 4Cs با تغییرات مداومی روبرو است و مدل‌های تجاری آنلاین را وادار می‌کند تا در تکامل خود به سمت مدل 4V کار کنند.

  • از محصول به مشتری به اعتبار (From Product to Client to Validity)

در مدل مبتنی بر4P، تمرکز بر روی توسعه محصول بود که خدمات خوبی را برای بازار ارائه داد و افزایش فروش را تسهیل کرد. پس‌ازآن در مدل مبتنی بر4C، مرکز توجه بر روی مطالعه مشتری بود و بر اساس نیازهای مشتری خدمات با بالاترین کیفیت ارائه می‌شد. مدل جدید مبتنی بر اعتبار به معنی برنامه‌ریزی کلان است، به این معنی که به جزئیات فکر کنید. یک محصول مشابه را با قالب‌ها، قیمت‌ها و ویژگی‌های مختلف تطبیق دهید و سپس برای ارائه خدمات و محصول به مشتری اقدام کنید.

  • از قیمت تا هزینه به ارزش (From Price to Cost to Value)

در مدل مبتنی بر4P، قیمت را به‌عنوان یک پارامتر تجاری‌سازی استفاده می‌کند، در مدل مبتنی بر4C تمرکز بر روی کاهش هزینه خرید برای مصرف‌کننده است؛ و مدل جدید مبتنی بر 4V این است که مشتری مایل به پرداخت یک محصول یا خدمات است پس ما باید ارزش بدهیم تا قیمت‌ها منطقی باشند. در حال حاضر مشتریان بیشتر آگاه هستند و تمایل بیشتری برای خرید با ایجاد حس ارزشمندی هستند.

  • از مکانی به‌راحتی به مکان مجازی (From Place to Convenience to Virtual Place)

اکنون از اینترنت به‌عنوان فروشگاه و محل خرید استفاده می‌کنند و مراجعه به فروشگاه به‌صورت حضوری امری ثانویه است، اکنون مصرف‌کنندگان می‌خواهند فروشگاه به سراغ آن‌ها برود پس اهمیت فروش به‌صورت آنلاین و راحت امری جدایی‌ناپذیر از بازاریابی دیجیتال است.

  • از ارتقا به ارتباطات تا زنجیره‌ای (From Promotion to Communication to Virality)

در مدل مبتنی بر4P، ارتقا به معنی تبلیغات است که یک‌جهت و بدون تعامل است به این معنی که افزایش فروش از طریق تبلیغات یک‌جهت شکل می‌گیرد. در مدل مبتنی بر4C، مرکز توجه و اقدامات بر روی ارتباطات است همه‌چیز در موردتعامل، گفتگوها است و با برقراری ارتباط و تعامل دوطرفه معرفی محصول و خدمات شکل می‌گیرد. مدل جدید اکنون مبتنی بر زنجیره است که در آن گیرنده اول یعنی مشتری زنجیره را گسترش داده و چیزی شبیه به زنجیر رشته‌های ارتباطی جدیدی ایجاد می‌شود.

 ترکیب بازاریابی در عصر دیجیتال در حال تغییر مدل‌های تجاری ما است. نحوه ارتباط شرکت‌ها با مصرف‌کنندگان، تعامل با مشتری جدید و آگاه، نیاز به انطباق و بازسازی دارد. اگر شرکت‌ها می‌خواهند موفق شوند، باید مدل‌های خود را به بازاریابی دیجیتال تبدیل کنند و در شبکه‌های اجتماعی حضورداشته باشند. آن‌ها باید قبل از شروع چرخه فروش، یک گفتگوی مکرر را منعکس، انتقال و تحکیم و اعتماد مصرف‌کننده را جلب کنند.

داستان عجیب دو تریدر برتر تاریخ که شما را شوکه میکندبهترین از نظر کاربران
داستان عجیب دو تریدر برتر ...
چرا باید یک عکاس شویمآخرین پست
چرا باید یک عکاس شویم