لگو وب سایت هوشمندان
جستجو

تحقیقات بازار دیجیتال

نحوه استفاده از تکنیک‌های تحقیقات بازار در بازاریابی دیجیتال

اینترنت گنجینه‌ای است که باید استخراج شود ، البته ذهنی. تقریباً از هر ده بزرگ‌سال آمریکایی نه نفر از اینترنت استفاده می‌کنند و بیست‌وشش درصد آن‌ها ادعا می‌کنند که "تقریباً به‌طور مداوم" آنلاین هستند. این نوع فعالیت به‌طور طبیعی داده‌های زیادی تولید می‌کند. تحقیقات بازار دیجیتال به ما کمک می‌کند تا این داده‌ها را رمزگشایی کرده و از آن‌ها به نفع خود استفاده کنیم.

در سال 1995 ، سایت خبری  news week مقاله‌ای با عنوان "چرا وب نیروانا نخواهد شد" را منتشر کرد.  اکنون تقریباً خنده‌آور است چراکه نویسنده آن نمی‌دانسته است که تنها چیزی که وی آن را تحقیر کرده است به نیروی محرکه قرن 21 تبدیل‌شده است. آنچه روزگاری تصور می‌شد یک اشتباه محض است ، اکنون تنها بزرگ‌ترین تأثیرگذار برای کل فعالیت‌ها ، ازجمله هزینه‌های مصرف‌کننده است. مردم سراسر دنیا برای کسب اطلاعات در مورد اینکه چه‌کاری باید انجام دهند و چگونه رفتار کنند و همچنین اینکه کجا و چه زمانی پول خود را خرج کنند به اینترنت مراجعه می‌کنند.

بازاریاب‌های هوشمند قدرت اقتصادی اینترنت را درک می‌کنند بنابراین ، از طریق بازاریابی دیجیتال بهروش‌های جدیدی به سمت مصرف‌کنندگان روی آورده‌اند. با استفاده از انواع رسانه‌های دیجیتال (مانند اینترنت ، پیام متنی ، کانال‌های رادیویی و تلویزیونی آنلاین ، برنامه‌های تلفن همراه و پادکست‌ها) ، می‌توانند مصرف‌کنندگان را در زمان واقعی درگیر کنند.

 هنگام ساخت یک کمپین بازاریابی دیجیتال ، این چهار روش تحقیق بازار را در نظر بگیرید:

تحقیق بازار

بسیاری از تحقیقات بازار گوش دادن است. و گوش دادن هرگز آسان‌تر از عصر دیجیتال فعلی ما نبوده است. مشاغل می‌توانند به‌راحتی با تنظیم حضور خود در سیستم عامل‌های رسانه‌های اجتماعی و سایر سیستم‌های رسانه دیجیتال ، نحوه و زمان صحبت مردم در مورد آن‌ها را بیاموزند. همه این‌ها روش‌های رایگان و نسبتاً آسانی است که می‌توان تحقیقات بیشتری بر اساس آن ایجاد کرد. با نظارت بر اصطلاحاتی که مصرف‌کنندگان از آن استفاده می‌کنند و مکان‌هایی که مصرف‌کنندگان جمع می‌شوند ، می‌توانید روندها را شناسایی کنید ، مشخصات دقیق خریدار را پیدا کنید و درنهایت پیام‌های بازاریابی دیجیتال خود را در آینده بهتر هدایت کنید.

مخاطب خود را مورد هدف قرار دهید

پس از گوش دادن به صحبت‌های مصرف‌کنندگان ، می‌توانید شروع به تقسیم‌بندی و هدف قرار دادن آن‌ها از طریق روش‌های شخصی‌سازی‌شده بر اساس علاقه و دوست‌نداشتن آن‌ها کنید. ردپای دیجیتالی مصرف‌کنندگان ، اطلاعات ارزشمندی در مورد عادت‌ها ، خواسته‌ها و نیازهای آن‌ها فراهم می‌کند و به‌این‌ترتیب شرکت‌ها می‌توانند اطلاعات لازم را برای ایجاد برخوردهای مجازی معنی‌دار با آن‌ها فراهم کنند. همچنین می‌توانید افراد تأثیرگذار دربرند خود را شناسایی کرده و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. فشار همسالان تأثیر عظیمی بر عادت‌های مصرفی مصرف‌کنندگان دارد ، خصوصاً در دوره‌ای که تحت سلطه بی‌اعتمادی قرار داریم، مصرف‌کنندگان به‌احتمال‌زیاد به ارتباطات منابع معتبر که نشان‌دهنده دانش و احترام به تجربیات منحصربه‌فرد آن‌ها است ، پاسخ می‌دهند. برای یادگیری زمان و چگونگی قرار دادن تبلیغات هدفمند ، نمایش آگهی‌ها ، درخواست اطلاعات از طریق ایمیل‌های شخصی و ارائه محتوای رایگان تخصصی ، از تحقیق استفاده کنید.

پیگیری رقابت

اغلب اوقات ، برای ارزیابی برندهای رقیب ، تحقیقات بازار لازم است. اینترنت به دلیل شفافیت، ابزاری عالی برای این کار است. فرصت‌های مشاهده مارک‌های رقیب در همه‌جا وجود دارد و تحقیقات بازار ثانویه نیز به‌راحتی در دسترس است. مطالعه چگونگی ایجاد حضور آنلاین آن‌ها در رقابت این امکان را برای شما فراهم می‌کند که روش‌های خود را برای کار آیی در دنیای آنلاین بهتر نقد کنید.

آزمایش یک محصول

تحقیقات بازار غالباً آزمایش محصولات و تبلیغات را در پی دارد. سیستم عامل‌های دیجیتال به کسب‌وکارها یک روش در دسترس برای آزمایش پیام‌های مختلف در بین مخاطبان مختلف را می‌دهند تا ببینند کدام روش بیشترین جذابیت را دارد. محققان بازار می‌توانند بازدیدهای وب‌سایت ، نرخ پاسخ پیام کوتاه ، ترافیک برنامه تلفن همراه و سایر بازدیدهای کانال‌های مجازی را ردیابی کنند. مشاهده رفتار مصرف‌کننده در زمان واقعی می‌تواند مواردی را که برجسته و مؤثر نیست برجسته کند و به شما روش‌های فعالانه را در کارهای دیجیتالی احتمالی ارائه دهد

چگونه تحقیقات بازار می‌تواند بازاریابی دیجیتال را بهبود بخشد؟

تحقیقات بازار ، به‌ویژه هنگامی‌که از طریق کانال‌های رسانه‌های اجتماعی انجام می‌شود ، به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد که زبان مخاطبان خود را مشاهده و یاد بگیرند. با یادگیری زبان و تقلید از آن در تبلیغات ، شرکت‌ها می‌توانند با مخاطبان خود به روشی ارتباط برقرار کنند. به‌نوبه خود ، یک احتمال بزرگ وجود دارد که مخاطبان با کلیک بر روی یک صفحه وب ، امکان تبدیل را ایجاد کنند. شرکت‌ها همچنین قادر به کشف روندها و فعالیت‌های مشترک مصرف‌کنندگان خود هستند که می‌تواند در تلاش‌های بازاریابی دیجیتال آن‌ها ادغام شود

دانستن اینکه مصرف‌کنندگان از طریق رسانه‌های اجتماعی و کانال‌های دیگر چه چیزی را دوست دارند یا چه چیزی را دوست ندارند ، به مشاغل کمک می‌کند تا تأثیرگذارترین کانال ارتباطی مخاطبان خاص خود را شناسایی کنند. برای استفاده بیشتر از این اطلاعات ، بازاریابان دیجیتال به‌خوبی می‌توانند اقتدار ایجاد کرده و با این تأثیرگذارها ارتباط برقرار کنند. با این کار ، شرکت‌ها می‌توانند دامنه تلاش‌های بازاریابی دیجیتال خود را افزایش دهند ، با استفاده از اینفلوئنسرها برای retweet ، بررسی یک محصول یا خدمات ، به‌سادگی نام تجاری یک شرکت را ذکر کنند.

تحقیقات بازار همچنین از ابزاری استفاده می‌کند که به کسب‌وکارها کمک می‌کند اطلاعات مربوط به مخاطبان خود را جمع‌آوری کنند. بسیاری از نرم‌افزارها و خدمات در دسترس هستند تا تیم‌های تحقیقاتی بازار را قادر به اسکن و نظارت بر برند تجاری خود ، کلمات کلیدی مرتبط و عبارات کلیدی و حتی رقبای خود کنند. تحقیقات و بازاریابی دیجیتال دست‌به‌دست هم می‌دهند تا بهترین روش‌های نظارت ، جمع‌آوری ، تجزیه‌وتحلیل و تفسیر داده‌ها را افزایش دهد تا درک کسب‌وکار از بازارهای هدف خود را تقویت کنند و استراتژی‌های خود را به‌طور مؤثر تنظیم کنند. این استراتژی‌ها اکنون می‌توانند در "زمان واقعی" اصلاح شوند ، زیرا نتایج اثربخشی آن‌ها به‌سرعت مورداستفاده قرار می‌گیرد و این کار باعث انعطاف‌پذیری و واکنش‌پذیری کمپین‌ها می‌شود.

داستان عجیب دو تریدر برتر تاریخ که شما را شوکه میکندبهترین از نظر کاربران
داستان عجیب دو تریدر برتر ...
چرا باید یک عکاس شویمآخرین پست
چرا باید یک عکاس شویم