لگو وب سایت هوشمندان
جستجو

هشت علت که باید الان وارد بورس شوید

چرا باید وارد بازار بورس شویم

اگر از آن دسته از افرادی هستید که پول خود را در زیر بالشت قایم میکنند و به سرمایه‌گذاری اعتقادی ندارند باید به شما بگویم که شما در طول زمان چه بخواهید و چه نخواهید، به خاطر تورم فقیر و فقیر تر می شوید! اگر بخواهم توضیح  کوتاه در مورد تورم به شما بدهم این است که تورم یعنی از دست رفتن ارزش پول در طول زمان و این موضوع ربطی به کشور یا منطقه خاصی ندارد. در همه جای دنیا تورم وجود دارد. همانطور که می دانید، در گذشته، در همه جای دنیا همه چیز مثل کشور ما ارزان بوده است. همانطور که در ایران قیمت یک تکه نان 2 قرون بوده است، در آمریکا همان تکه نان ۲ پنی قیمت داشت اما الان رشد قیمتی شدیدی برای همان یک تکه نان در هر دو کشور می بینیم و این علتش فقط و فقط تورم است که در طول زمان به وجود می‌آید. این به این معنی است که اگر پول خود را سرمایه‌گذاری نکنید تورم به مرور زمان سرمایه شما را بی ارزشتر می‌کند. فقط تصور کنید که ۱۰ میلیارد تومان در ۱۰ سال پیش چه مبلغ زیادی بوده است اما الان این مبلغ زیاد به چشم نمی آید و علت این تورم است.

علیرغم ریسکی که وجود دارد، بهترین مدل سرمایه گذاری در بورس می باشد اما چرا؟
 

۱. رشد سرمایه:

طبق تحقیقات شخصی خودم، سود سالیانه صندوق های بورسی سرمایه گذاری در ایران حدود ۲۰۰ درصد می‌باشد. فرض کنید که شما یک میلیون تومان دارید اگر این یک میلیون تومان را زیر بالشت خود بگذارید این یک میلیون تومان در طول زمان ارزشش کم و کمتر می‌شود اما این یک میلیون تومان را حتی با ریسک در بورس سرمایه گذاری کنید، حداقل چیزی که گیرتان می‌آید این است که تورم از شما جلوتر نیست و ارزش پولتان خودش را نگه میدارد. درست است که در بازار بورس ریسک وجود دارد اما اگر در تاریخ بلند مدت نگاه کنیم، انقدری که بازار بورس سود داشته است، دارای ضرر نبوده. این به این معنی است که اگر دید بلندمدت داشته باشید حتماً سرمایه تان رشد خواهد کرد. 

تورم را جدی بگیرید:

تورم سالیانه در ایران حدود ۲۰ درصد می‌باشد و این به این معنی است که اگر نتوانید با تورم رقابت کنید، شما هرسال ۲۰ درصد به صورت تصاعدی عقب‌تر خواهید رفت!  تصور کنید که ۱۰ سال پیش یک میلیون تومان چقدر ارزش دارشته است و الان چقدر؟ این به این معنی است که اگر قیمتی چیزی الان ۱۰۰ هزار تومان است در ۱۰ سال آینده ۲ میلیون تومان خواهد بود. پس از سرمایه‌گذاری کردن نترسید و آن را با اشتیاق کامل قبول کنید.

۲. بین تمام سرمایه گذاریا بورس بهتره:

تورم در ایران سالانه ۲۰ درصد می‌باشد این در حالی است که سود سالیانه سهام ها حدود ۲۰۰ درصد است اما باید بقیه سرمایه گذاری ها هم را با یکدیگر به صورت سالیانه مقایسه کنیم.

 

سود سالیانه حساب پس انداز: ۲۰٪

سود اورراق قرضه: حدودا ۲۰٪

سفته های خزانی دولت: زیر ۲۰٪

همانطور که می بینید با یک مقایسه ساده و چشمی می توانید میانگین سود سالانه بورس را با دیگر سرمایه‌گذاری‌ها مقایسه کنید.

3. سود سهام ها در بلند مدت بیشتر است:

درست است سرمایه گذاری در بورس می‌تواند خیلی سخت باشد اما اگر بلندمدت سرمایه گذاری کنید نه تنها ریسکتان خیلی پایین می آید بلکه بهترین انتخاب برای سرمایه گذاری شما می‌تواند باشد. آنهایی که سرمایه گذاری های کوتاه مدت تر می کند ریسک زیادتری در قبال سود کمتر متقبل میشوند. ممکن است با خود بگویید که سرمایه خود را وارد بازار املاک می کنم اما بیاید با هم صادق باشیم. بازار بورس در بلند مدت خیلی خیلی سودمند تر از بازار ملک است و خودتان میتوانید با یک پرس و جو ساده به این حقیقت پی ببرید. 

4. میتوانید پولتان را پخش کنید:

این تکنیک خیلی ساده است اما بعضی‌ها از آن خبر ندارند. اگر می خواهید که سرمایه‌گذار بازار بورس شوید می‌توانید که سرمایه خود را در صنایع مختلف تقسیم کنید. با این کار نه تنها ریسک شما پایین‌تر می‌آید بلکه شما دیگر نیازی نیست که نگران رشد یا سقوط یک صنعت خاص باشید. برای مثال اگر تمام سرمایه خود را وارد بازار ملک بکنید سودی که عایدتان می شود خیلی آهسته و آرام خواهد بود اما اگر در بورس و صنایع مختلف سرمایه گذاری کنید، نه تنها ریسک خود را کاهش میدهید بلکه ممکن یک صنعت (مثلا خودرو) ناگهان صعود کند و شما در این صعود شریک باشید. 

5. دریافت سود سهام:

شرکت های بورسی در هر چهار ماه به سرمایه‌گذاران خود سود سهام می‌دهند. سود سهام جدا از سودی است که با صعود قیمت به شما داده می شود. سود سهام نسبتاً پایدار و ثابت است البته در طول زمان رشد کوچکی دارد. شرکت های بورسی در هر چهار ماه یکبار درصدی از سرمایه‌گذاری که کردید را به شما به عنوان سود سهام می‌دهند که سود سهام با توجه به رشد شرکت افزایش پیدا می‌کند البته این روش خیلی آهسته می باشد. لازم به ذکر است که سود سهام میتواند منفی هم باشد.

6. راحت، حتی برای مبتدی ها:

برای اینکه در بورس موفق باشید نیازی نیست که مدرک دکترا داشته باشید! فقط کافیست خیلی راحت یک حساب کارگزاری برای خود باز کنید و یک مقدار پول برای سرمایه‌گذاری در حساب خود قرار دهید. پس از آن شما با یکی از این دو روش می توانید بهترین شرکت ها را انتخاب کنید. اولیم روش این است که از منابع آموزشی رایگان و غیررایگان که در اینترنت فراوان استفاده کنید و تحصیل علم سرمایه‌گذاری را شخصاً انجام دهید و پس از چند ماه مطالعه می توانید خیلی راحت بهترین سهام ها را انتخاب کنید و در آنها سرمایه‌گذاری کنید اما اگر حوصله تحصیل و کسب علم در زمینه بورس را ندارید می توانید به افرادی مراجعه کنید که سیگنال‌های معاملاتی می دهند. آنها افرادی هستند که تجربه بالایی در بورس دارند و به شما در ازای مبلغی ثابت یا کمیسیون سود شما، سیگنال‌های معاملاتی می‌دهند که با استفاده از آن سیگنال ها می توانید سرمایه‌گذاری خود را آغاز کنید بدون اینکه از بورس چیزی بدانید!


7. ربات های معاملاتی، قسمت مورد علاقه من!

شاید در حال حاضر این مطلب را بدانید که اگر نمیدانید باید به شما بگویم که در بازار بورس ربات های معاملاتی هستند که 100% کار را به صورت اتوماتیک انجام می دهند. آنها بهترین قیمت ورود و خروج را پیدا کرده و وارد معامله می‌شوند. این به این معنی نیست که آنها دارای ریسک نمی‌باشند. چرا آنها هم معاملات اشتباه میکنند اما قسمت مهم این است که کار کاملا به صورت اتوماتیک انجام می شود و شما نیازی نیست که خودتان سهام ها را مطالعه کنید. با یک جستجوی ساده در گوگل می توانید ربات های معاملاتی در بورس ایران را پیدا کرده و با رایزنی‌هایی که انجام می‌دهید بهترین آنها را انتخاب کنید و در آن سرمایه‌گذاری را انجام دهید.

8. خیلی سرگرم کننده است!

طبق تجربه شخصی خودم باید به شما بگویم که سرمایه گذاری در بورس خیلی لذت بخش و سرگرم کننده است.  برخلاف تصور خیلی از افراد، این کار واقعا لذت بخش است مخصوصاً وقتی که شما سود میکنید. تریدر هایی را دیده ام که علیرغم ضررهایی که می کنند، باز سرمایه خود را وارد بورس می کنند زیرا یک نوع اعتیاد به این صنعت به وجود می‌آید. به عنوان یک تریدر واقعا کار خود را دوست دارم.


آموزش صفر تا صد بورس
 

داستان عجیب دو تریدر برتر تاریخ که شما را شوکه میکندبهترین از نظر کاربران
داستان عجیب دو تریدر برتر ...
چرا باید یک عکاس شویمآخرین پست
چرا باید یک عکاس شویم