لگو وب سایت هوشمندان
جستجو

برندسازی دربازاریابی دیجیتال

برند تجاری دیجیتال چیست و چگونه می توان آن را به درستی انجام داد؟

چه بخواهیم و چه نخواهیم ، اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است بلکه به یکی از ضروریات زندگی روزمره تبدیل شده است. بسیاری از افراد در طول روزهای هفته خود وقت بیشتری را به صورت آنلاین می گذرانند تا آفلاین (برندها مقصر این امر هستند ...) و بدون شک برای کسب اطلاعات در مورد هر چیزی به تحقیق در اینترنت می پردازند. این یک فرصت عالی است، برای کسب و کارهایی که از اینترنت برای تولید یک مارک دیجیتالی استفاده می کنند.

برند سازی فرآیندی استراتژیک و خلاقانه است که به مشتریان بالقوه می گوید شرکت شما در چه زمینه ای قرار دارد؟ شما کی هستید؟ به چه چیزی اهمیت می دهید؟ چرا آنها باید با شما کار کنند؟ و انتظاراتی که از شما دارند؟ پس از ایجاد مشاغل یا ایجاد اولین محصول خود ، ایجاد هویت تجاری باید اولویت اول شما باشد.  برند تجاری دیجیتال یک روش مدیریت نام تجاری است که از ترکیبی از مارک تجاری اینترنتی و بازاریابی دیجیتال برای توسعه یک برند در طیف وسیعی از مکان های دیجیتال ، از جمله روابط مبتنی بر اینترنت ، برنامه های مبتنی بر دستگاه یا محتوای رسانه ای استفاده می کند.

در اینجا سه B را  در جهت آگاهی شما توضیح میدهیم: نام تجاری (brand)، برند تجاری (branding) و هویت نام تجاری(brand identity). همه آنها با هم مرتبط هستند اما کاملاً یکسان نیستند.

نام تجاری شما راهی است که جهان خارج از شرکت شما درک می کند.

برند تجاری شما فرآیند طراحی و ساخت یک برند بی نظیر و به یاد ماندنی است.

هویت نام تجاری شما مجموعه عناصر خلاقانه ای است که در فرآیند برندسازی مانند وب سایت ، رسانه های اجتماعی و آرم شما پخش می شوند ، پیام ، ارزش ها و هدف شما را پخش می کنند.

این سه B همه باید با هم کار کنند. شما یک برند واقعی و بدون هویت تجاری ندارید و تا زمانی که برندینگ را شروع نکنید هرگز برند تجاری نخواهید داشت.

با پرسیدن این سوالات از خود، شروع به تعریف برند خود کنید:

شما به عنوان یک شرکت کی هستید؟

چه چیزی شما را از برندهای دیگر منحصر به فرد می کند؟

بیانیه ماموریت برند شما چیست؟ چه چیزی به آن هدف می بخشد؟

ارزشهای شما چیست؟

مشتری ایده آل شما کیست؟

برند دیجیتال چیست؟

برند دیجیتال نحوه طراحی و ساخت برند تجاری شما بصورت آنلاین از طریق وب سایت ها ، برنامه ها ، رسانه های اجتماعی ، ویدئو و موارد دیگر است. برند تجاری دیجیتال ترکیبی از بازاریابی دیجیتال و برند اینترنتی برای توسعه یک برند بصورت آنلاین تشکیل شده است.

چرا حضور نام تجاری دیجیتال مهم است؟ خوب ، از آن تلفنی که احتمالاً در دست خود دارید جستجو کنید. همه ما به طور مداوم از دستگاه تلفن همراه های خود استفاده می کنیم. بسیاری از ما از طریق اینترنت با دنیای بزرگتر درگیر می شویم و این باعث می شود که برند ها به مشتریان هدف، دسترسی پیدا کنند و کاربران یکبار مصرف را به وفاداران طولانی مدت تبدیل کنند.

برند تجاری دیجیتال در مقابل بازاریابی دیجیتال

تفاوت بین برند تجاری دیجیتال و بازاریابی دیجیتال چیست؟ برند تجاری دیجیتال بر ارائه ارزش و الهام بخشیدن از وفاداری و شناخت برند تمرکز دارد، در مقابل، بازاریابی دیجیتال تماماً در حال یافتن مشتری جدید و ایجاد فروش است.

تبلیغات به طور مداوم بصورت آنلاین نشان داده میشوند که حتی ممکن است شما متوجه آن نشوید که این بهترین نوع بازاریابی دیجیتال است. تبلیغات ممکن است به شکل مشاهیر اینستاگرام باشد که آرایش موردعلاقه خود را پیدا کنید یا کوپن pop-up را در وب سایت تبلیغ کند. بر خلاف تبلیغات سنتی ، برند تجاری دیجیتال با شما صحبت نمی کند. به دنبال تعامل با شما است و بیشتر به جای ایجاد انگیزه در افراد برای خرید یکبار مصرف ، ایجاد هویت آنلاین و احساسات مثبت را در اولویت قرار می دهد.

مزایا و معایب بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال با دسترسی به بازار انبوه با قیمتی مقرون به صرفه ، از سودمندی ویژه ای بهره مند می شود. برخلاف تبلیغات تلویزیونی یا چاپی ، بازاریابی دیجیتال یک بازاریابی کاملاً شخصی را امکان پذیر می کند. همچنین این نوع از بازاریابی با چالش های متعددی روبرو است که باید از آنها آگاه باشید.

مزایای بازاریابی دیجیتال

مزیت اصلی بازاریابی دیجیتال این است که می توان با روشی مقرون به صرفه و قابل اندازه گیری به مخاطبان هدفمند خود دسترسی پیدا کرد. از دیگر مزایای بازاریابی دیجیتال می توان به افزایش وفاداری مشتریان به برند خود و هدایت فروش آنلاین اشاره کرد.

از مزایای بازاریابی دیجیتال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دسترسی جهانی: یک وب سایت به شما این امکان را می دهد که بازارهای جدید را پیدا کنید و برای یک سرمایه گذاری کوچک در سطح جهان تجارت کنید.

هزینه کمتر: یک کمپین بازاریابی دیجیتال برنامه ریزی شده و کاملاً هدفمند می تواند با هزینه بسیار کمتری نسبت به روش های سنتی بازاریابی به مشتریان مناسب برسد.

نتایج قابل پیگیری و قابل اندازه گیری: اندازه گیری بازاریابی آنلاین با تجزیه و تحلیل وب و سایر ابزارهای معیار آنلاین ، تعیین میزان کارآیی کمپین شما را آسان می کند. شما می توانید اطلاعات دقیقی در مورد نحوه استفاده مشتریان از وب سایت شما یا پاسخگویی به تبلیغات خود را  به دست آورید.

شخصی سازی: اگر بانک اطلاعاتی مشتری شما به وب سایت شما پیوند داده شده باشد ، هر وقت کسی از سایت بازدید می کند ، می توانید با پیشنهادهای هدفمند از او استقبال کنید. هرچه بیشتر از شما خرید کنند ، می توانید مشخصات مشتری خود را اصلاح کرده و به طور موثر برای آنها بازاریابی کنید.

معایب بازاریابی دیجیتال

برخی از نکات منفی و چالش های بازاریابی دیجیتال که باید از آنها آگاه باشید شامل موارد زیر است:

مهارت ها و آموزش ها:  شما باید اطمینان حاصل کنید که کارکنان شما از دانش و تخصص مناسب برای انجام موفقیت آمیز بازاریابی دیجیتال برخوردار هستند. ابزارها ، سیستم عامل ها و روندها به سرعت تغییر می کنند و بسیار مهم است که شما به روز باشید.

وقت گیر: کارهایی مانند بهینه سازی تبلیغات آنلاین و ایجاد محتوای بازاریابی می تواند زمان زیادی را به خود اختصاص دهد. بعلاوه اندازه گیری نتایج عملکرد خود برای اطمینان از بازگشت سرمایه مهم است.

رقابت بالا:  گرچه می توانید با بازاریابی دیجیتال به مخاطبان جهانی دسترسی پیدا کنید ، اما در مقابل رقابت شما در سطح جهانی خواهد بود. ایستادگی در برابر رقبا و جلب توجه در میان پیام های زیادی که به صورت آنلاین به مصرف کنندگان می پردازد ، می تواند یک چالش باشد.

شکایت و بازخورد: هرگونه بازخورد منفی یا انتقاد از نام تجاری شما از طریق رسانه های اجتماعی و وب سایت های بررسی، برای مخاطبان شما قابل مشاهده است. انجام خدمات موثر به مشتری بصورت آنلاین چالش برانگیز است. نظرات منفی یا عدم پاسخگویی موثر می تواند به اعتبار برند شما آسیب برساند.

مسائل مربوط به امنیت و حریم خصوصی: تعدادی از ملاحظات قانونی در مورد جمع آوری و استفاده از داده های مشتری برای اهداف بازاریابی دیجیتال وجود دارد. مراقب باشید که قوانین مربوط به حریم خصوصی و محافظت از داده ها را رعایت کنید.

در پایان

فرقی نمی‌کند شما فردی هستید که می‌خواهید از تخصص خود سود ببرید یا مجموعه‌ای هستید که می‌خواهد رشد و توسعه داشته باشد، برند دیجیتال باید در اولویت باشد. برند دیجیتال، هویت، دید و اعتبار یک کسب‌وکار در بین مصرف‌کننده‌هایی است که تجارت را به‌صورت آنلاین کشف و با آن ارتباط برقرار می‌کنند. ما به‌ عنوان صاحبان مشاغل، بازاریابان یا افرادی که به دنبال ایجاد مخاطب هستند، باید بر روی ایجاد یک برند دیجیتالی قوی تمرکز کنیم زیرا در پایان روز، تجارت ما به آن بستگی دارد.  در ادامه توصیه میکنیم مقاله ی نقش اینفلوئنسر مارکتینگ در برند تجاری را مطالعه نمایید تا بتوانید قدرت آن را در زمینه مطرح کردن برند خود دریابید.

داستان عجیب دو تریدر برتر تاریخ که شما را شوکه میکندبهترین از نظر کاربران
داستان عجیب دو تریدر برتر ...
چرا باید یک عکاس شویمآخرین پست
چرا باید یک عکاس شویم