لگو وب سایت هوشمندان
جستجو

برند تجاری دیجیتال

9 مولفه برند تجاری دیجیتال موفق

1) لوگو

لوگو  تنها تصویری است که مشتری باید قبل از هر چیز با نام تجاری شما مرتبط کند. به دیزنی فکر کنید و گوش‌های موش را می‌بینید. به اپل فکر کنید و فوراً یک میوه روشن به ذهن شما می‌آید. لوگوها باید با شخصیت و ارزش‌های تجارت ، صنعت و مخاطبان هدف شما مطابقت داشته باشند. گرچه شما نمی‌خواهید خیلی پرزرق‌وبرق باشید ، طراحی لوگو شما باید به‌اندازه کافی به یادماندنی و تأثیرگذار باشد ، اما آن‌قدر پیچیده نیست که اعضای مخاطب آن را در میان انبوه تصاویر روزانه‌ای که به‌صورت آنلاین می‌بینند ، به یادآورند.

با تعریف نام تجاری خود شروع کنید: آیا شما مدرن هستید؟ یکپارچه‌سازی با سیستم‌عامل و پرنعمت؟ سرگرم‌کننده و دمدمی‌مزاج؟ آیا شما یک لوگو به‌صورت کلمه یا متن یا چیزی را که مبتنی بر تصویر یا نماد باشد تصور می‌کنید؟

به لوگوهای صنعت خود نگاهی بیندازید تا ببینید رقبای شما چه می‌کنند. و نظریه رنگ را فراموش نکنید: رنگ مناسب لوگو می‌تواند شمارا برجسته کرده ، این طرح رنگ باید در بین موارد برند تجاری شما استاندارد باشد. این لوگو باید ازنظر اندازه در تمام موارد برند تجاری شما خوب به نظر برسد: سربرگ ، کارت ویزیت ، بیلبورد. اما به یاد داشته باشید: سیستم‌عامل‌های دیجیتال به‌اندازه ها و تصویربرداری خاصی نیاز دارند. شما باید یک برند طراحی کنید که روی تصاویر نمایه ، عکس روی جلد ، عنوان ایمیل ، دکمه‌های برنامه و موارد دیگر به‌خوبی کار کند.

2) وب‌سایت

اگر لوگوی شما نشانه کسب‌وکار شماست ، وب‌سایت شما مکان نمای دیجیتال شماست. وقتی مشتری بخواهد از مکان‌های شما با آجر و ملات ، ساعات کار ، لیست محصولات یا اطلاعات تماس شما مطلع شود ، در دفترچه تلفن جستجو نخواهد کرد. آن‌ها وب‌سایت شمارا در Google قرار خواهند داد ، جایی که انتظار دارند به‌سرعت و به‌راحتی اطلاعاتی پیدا کنند.

وب‌سایت شما همچنین باید دارای ساختار پیوند "خزنده" باشد ، به این معنی که انسان و موتورهای جستجو می‌توانند به‌راحتی به تمام اطلاعات ارائه‌شده در وب‌سایت دسترسی پیدا کنند. با همین رمز ، این محتوا باید به‌راحتی توسط موتورهای جستجو قابل فهرست شدن باشد تا محتوای شما در انبوه اطلاعات  اینترنت گم نشود.

 3) پیام‌رسان برند

پیام‌رسان تجاری همان چیزی است که شرکت شما می‌گوید و نحوه گفتن آن را بیان می‌کند. اگر من در حال آماده‌سازی صبحانه مشترک با بهترین پنکیک‌های زغال‌اخته در شهر هستم ، مطمئن باشید که من آن را در پیام نام تجاری خود ذکر کرده‌ام. پیام باید منعکس‌کننده آنچه شرکت شما انجام می‌دهد و معتقد است باشد. به‌طور خلاصه با نیازها و خواسته‌های سریع مشتریان صحبت کند. یک پیام تجاری موفق باید به این سؤالات پاسخ دهد: چه‌کار می‌کنی؟ منتظر چی هستی؟ چرا اهمیت داری؟ اگر من آن کافه پنکیک باشم ، می‌خواهم پیام برند من این باشد که من پنکیک زغال‌اخته را بهتر از هر کس دیگری انجام می‌دهم ، که من به‌عنوان غذای صبحانه خوشمزه ایستاده‌ام و مهم این است که در اینجا هیچ مکان دنج‌تر و دوستانه‌تری در شهر وجود ندارد! تن صدای شما همچنین باید با شرکت شما و خدماتی که ارائه می‌دهد همسو باشد. برق لب می‌فروشید؟ همه‌چیز را سرزنده و مد روز نگه‌دارید. تجهیزات پزشکی می‌فروشید؟ کارها را با آرامش انجام دهید و حرفه‌ای باشید. همیشه تمام تلاش خود را برای تمرکز روی نقاط مثبت و ارائه راه‌حل‌ها به‌جای نقاط درد انجام دهید. پیام‌رسانی شما باید در همه‌جا یکسان باشد. متنی که در جستجوی شرکت شما در گوگل نشان داده می‌شود باید بانام تجاری درج شده در وب‌سایت شما مطابقت داشته باشد. به همین ترتیب ، نمایندگان خدمات مشتری شما باید مانند شما در اینستاگرام و توییتر صحبت کنند.

4) سئو

SEO (بهینه‌سازی موتور جستجو) تضمین می‌کند نام تجاری شما و پیشنهادات آن به‌راحتی در موتورهای جستجو یافت می‌شود ، یکی از اصلی‌ترین راه‌هایی که مشتریان از طریق آن خدمات شمارا جستجو می‌کنند. با طراحی وب‌سایت خود با در نظر گرفتن سئو ، شروع کنید. یک مکان عالی برای شروع ، رهنمودهای وب مستر Google است که توضیح می‌دهد Google چگونه سایت‌ها را فهرست بندی و رتبه‌بندی می‌کند. در اینجا نکات برتر آن‌ها آورده شده است:

  • اطمینان حاصل کنید که با لینک‌های از صفحه قابل جستجو دیگر به هر صفحه وب دسترسی دارید.
  • تعداد لینک‌های یک صفحه را حداکثر به هزار لینک محدود کنید.
  • صفحات را ابتدا برای کاربران طراحی کنید ، نه موتورهای جستجو.
  • در نظر بگیرید که چه چیزی وب‌سایت شمارا مفید و جذاب می‌کند.
  • با ارائه اطلاعات افزودن ارزش ، وب‌سایت خود را از بقیه متمایز کنید.
  • دائماً سایت خود را ازنظر خرابی لینک و هک کنترل کنید.

حتماً تعداد زیادی لینک فعال از طریق محتوای خود - چه به صفحات داخلی خود و چه به صفحه‌های خارجی - اضافه کنید تا وب‌سایت شما در نتایج جستجو قوی‌تر و بالاتر ظاهر شود. موتورهای جستجوگر مانند گوگل همه این موارد را در نظر می‌گیرند و یک وب‌سایت نامناسب راهی مطمئن برای گم‌شدن در اینترنت است.

آموزش صفر تا صد سئو

5) شبکه‌های اجتماعی

فیس‌بوک ، توییتر ، اسنپ چت: تقریباً همه ، ازجمله مادربزرگ 85 ساله شما ، نوعی حضور در شبکه‌های اجتماعی دارند. اگر مشتریان شما آنجا هستند ، نام تجاری شما نیز باید باشد. 

هر پستی را برای بستری که در آن نشان داده می‌شود متناسب کنید. محتوای Snapchat تمایل دارد که برای جمعیت جوان سرگرم‌کننده ، سرزنده و هدفمند باشد. پست‌های اینستاگرام تصویر محور هستند و برای ایجاد لایک و نظر طراحی‌شده‌اند. توییتر به‌صورت بلادرنگ کار می‌کند و به رویدادها و اخبار روز پاسخ می‌دهد. فیس‌بوک کمی از همه‌چیز است و با تأکید بر محتوای پشت‌صحنه درباره نحوه کار برند شما است. هنگام استفاده از رسانه‌های اجتماعی تأثیرگذار فکر کنید، برای زمان‌ها و تاریخ‌های خاص پست‌ها را برنامه‌ریزی کنید ، با مفسران درگیر شوید و به پیام‌های مستقیم پاسخ دهید. و فراموش نکنید که پیشرفت خود را پیگیری کنید.                           

ابزاری مانند Hootsuite می‌تواند به شما کمک کند تا همه سیستم‌عامل‌های خود را ساده کرده و میزان تعامل را ردیابی کنید ، درحالی‌که Google Analytics به شما نشان می‌دهد کدام صفحات باعث عملکرد مشتری می‌شوند و کدام‌یک عقب هستند. اگر می‌خواهید مستقیماً در یک بستر رسانه اجتماعی بفروشید ، ابزاری مانند Shopify می‌تواند مشتریان بالقوه را مستقیماً به سبد خرید وب‌سایت شما پیوند دهد.

6) بازاریابی ایمیلی

با استفاده از همه ابزارهای پرزرق‌وبرق که برای بازاریابی دیجیتالی نام تجاری شما وجود دارد ، فراموش کردن ایمیل‌های خوش‌فرم ساده‌تر است. ارسال پیام آنلاین راهی آسان برای ارتباط با مشتریان است ، به‌ویژه کسانی که از رسانه‌های اجتماعی استفاده نمی‌کنند. با ساختن لیست‌های ایمیل هدفمند قوی و پر از راهنمایی که احتمالاً به بازدیدکنندگان وب مشترکین تبدیل می‌شوند ، شروع کنید. می‌توانید این ثبت‌نام‌ها را از طریق تبلیغات به دست آورید یا آن‌ها را مستقیماً در وب‌سایت خود جمع کنید و از طریق آن‌یک پنجره بازشو با یک خبرنامه در صفحه فوروارد کنید.قبل از ارسال یک ایمیل گسترده ، آنچه را که می‌خواهید با آن به دست آورید به‌روشنی مشخص کنید: تعامل تقویت‌شده؟ پرورش روابط موجود؟ اعلام محصول جدید؟ هدف شما باید همه‌چیز را از خط موضوع تا انتخاب تصویر هدایت کند. ایمیل‌های خود را به بخش‌های خاص مشتری هدف قرار دهید و آن‌ها را با لحنی زنده و جذاب متناسب با نام تجاری خود بنویسید. شامل عکس‌ها ، فیلم‌ها و اطلاعات مفیدی است که می‌خواهد نه‌تنها محصولات شمارا بفروشد ، بلکه مشتریان را به‌طور فعال در سبک زندگی نام تجاری خود جذب کند.

7) تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین از قدرت وب برای بازاریابی محصولات شما استفاده می‌کند. دیگر به‌اندازه یک بنر در یک صفحه وب ساده نیست. امروزه ده‌ها روش برای تبلیغات دیجیتالی وجود دارد. در زیر برخی از متداول‌ترین راه‌ها توضیح داده‌شده است:

  • تبلیغات موتور جستجو: این تبلیغات وب‌سایت شمارا در بالای صفحه درسایتی مانند Google قرار می‌دهد تا مشتریان ابتدا محصول یا برند شما را ببینند.
  • نمایش تبلیغات: این تبلیغات بنرهای قابل کلیک هستند که در صفحات وب در سراسر اینترنت پیدا خواهید کرد.
  • تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی: فیس‌بوک ، توییتر و اینستاگرام همه روش‌های مختلفی را برای حمایت مالی از مطالب ارائه می‌دهند. می‌توانید پرداخت را انجام دهید ، به این معنی که پست شما به‌طور خودکار در خبرخوان مشتری بالقوه نشان داده می‌شود ، یا می‌توانید یک تأثیرگذار استخدام کنید تا درباره محصول شما برای شما پست بگذارد.

8) بازاریابی محتوا

این روزها ، صرفاً تبلیغ کالای شما کافی نیست. برای ایجاد یک مشتری وفادار ، بازگشت مشتری ، تعامل مهم است. از همین‌جا است که بازاریابی محتوا وارد می‌شود. به آن به‌عنوان جنبه انسانی برند خود فکر کنید. در مواردی که بازاریابی دیجیتال بر فروش تأکید دارد ، بازاریابی محتوا بر روی تعامل از طریق عکس‌ها ، فیلم‌ها ، لیست‌های پخش و پست‌های وبلاگ تمرکز دارد. بازاریابی محتوا باید علاقه به برند تجاری شمارا تحریک کند و مشتریان را در مورد محصولات و پیام شما هیجان‌زده کند. این به ایجاد اعتماد بین برند و کاربر کمک می‌کند و در پی ایجاد روابط پایدار و پرثمر است. درحالی‌که بازاریابی دیجیتال، مشتری را به برند شما معرفی می‌کند ، بازاریابی محتوای موفق باید او را علاقه‌مند کند و کاربران یک‌بار مصرف را به طرفداران سخت تبدیل کند.

9) بازاریابی تأثیرگذار

بازاریابی اینفلوئنسر نوعی بازاریابی است که با استفاده از افرادی که در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنند در مورد برند تجاری شما پست می‌گذارند. شما به‌جای بازاریابی مستقیم به یک گروه از مصرف‌کنندگان ، پیام برند خود را در اختیار یک ستاره از رسانه‌های اجتماعی قرار می‌دهید که خبر را برای شما پخش می‌کند. برخی از مشکلات برای جلوگیری از این نوع بازاریابی وجود دارد. تأثیرگذارانی که انتخاب می‌کنید باید با سبک زندگی تبلیغات تجاری شما همسو باشد. شما نمی‌خواهید برای فروش مخلوط براونی خود یک تأثیرگذار تناسب‌اندام استخدام کنید. ازآنجاکه اینفلوئنسرها انسانی هستند ، ممکن است دیدگاه‌هایشان بااخلاق برند شما مطابقت نداشته باشند، که می‌تواند اعتبار هر دو طرف را خدشه‌دار کند. بنابراین با دقت انتخاب کنید و روش‌های قابل‌قبول صحبت در مورد محصول خود را به‌روشنی تعریف کنید.

در پایان..

برند دیجیتال فقط فروش کالاهای شما نیست ، بلکه ایجاد یک مشتری مشتاق وفادار است که نه‌تنها محصولات شمارا خریداری می‌کند ، بلکه به آن‌ها اعتقاد دارد.

 

داستان عجیب دو تریدر برتر تاریخ که شما را شوکه میکندبهترین از نظر کاربران
داستان عجیب دو تریدر برتر ...
چرا باید یک عکاس شویمآخرین پست
چرا باید یک عکاس شویم