لگو وب سایت هوشمندان
جستجو

هادل در کریپتو کارنسی به چه معنی است؟

معرفی هادل در کریپتوکارنسی

کریپتوکارنسی روز به روز بزرگتر و محبوب تر می شود و تجارت با این ارز های مجازی بیش از هر زمان دیگری همگانی شده است. مشهورترین این کریپتوکارنسی ها بیت کوین می باشد که آغاز کننده صنعت رمز ارزها بود. با بدنیا آمدن کریپتوکارنسی ها خلاقیت زیادی در کسب و کار به وجود آمد که یکی از آن راه ها هادل کردن بود.

ارزش بیت کوین به طور مداوم در حال تغییر است اما افزایش ارزشش از زمان تاسیس تا الان غیرقابل باور بوده است.. در آغاز یک بیت کوین ارزشی نداشت اما در یک مقطع در سال ۲۰۱۷ به ۲۰ هزار دلار هم رسید سپس به دنبال آن پس از نوسان های متفاوت در سال 2021 سرانجام به ۳۴ هزار دلار صعود کرد.

پس از اینکه بیت کوین دوباره به قیمت ۳ هزار دلار رسید بعد از ۲ سال توانست سقف 30 هزار دلار را به سمت بالا بشکند. اگر به سود و حجم معاملات در بیت کوین نگاه کنیم می بینیم که با یک انقلاب در اقتصاد رو به رو هستیم زیرا همچین رفتاری در قیمت نشان دهنده یک محبوبیت جهانی است.

شکی نیست که در بلندمدت ارزش بیت کوین افزایش پیدا میکند اما آنچه جالب‌تر است نوسانات این ارز باشد. ما در طول سالها چندین فراز و  نشیب برای بیتکوین دیده ایم که میتوانند بسیار شدید باشد. این موضوع مشکل زیادی برای سرمایه گذاران به وجود میاورد زیرا  ریسک بالاتر میرود.  پیش بینی قیمت کریپتوکارنسی ها  همیشه سودآور نیست زیرا اگر اشتباه کنید ضرر میکنید. از این رو سرمایه گذاران نیاز به استراتژی های با ثبوت بیشتر دارند که یکی از آن ها هادل می باشد. 

هادل چیست؟

این کلمه وقتی ایجاد شد که یک معامله گر بیت کوین از معامله خود ناراضی بوده و وحشت زده شده بود  و وقتی در یک انجمن کریپتوکارنسی درباره آن بحث می کرد  از روی غلط املایی نوشت من در حال هادل کردن هستم.

ایده پشت این استراتژی اساساً نگه داشتن بیت کوین است. اگر بخواهید وقتی بازار رو به افزایش است  ارز خود را بفروشید و وقتی پایین است خرید کنید ممکن است برای شما بد تمام می شود و در صورت ترید کردن بی موقع و فروش بیت کوین سود بزرگی را از دست دهید.

 بنابراین عبارت Hodling (هادل کردن) در اصل به صورت Holding (نگهداشتن) باید نوشته میشد!!!

استراتژی هادلینگ در کریپتوکارنسی

 هادل کردن یعنی نگه داشتن ارزهایی که خریداری کردید برای مدت زمان طولانی. اگر دنبال استراتژی کوتاه مدت هستید هادل کردن برای شما مناسب نیست. مزیت بزرگی که در هادل کردن وجود دارد این است که شما دیگر نیاز نیست که بیش از حد بازار را تحلیل کنید تا بتوانید نقاط دقیق بازار را پیدا کنید بلکه فقط کافیست بخرید و  ازر خود را تا آخر نگه دارید.

خرید و فروش بیت کوین به منظور سود کردن در زمانی که قیمت ها بی ثبات است بسیار سخت می باشد.

اگر میخواهید از بی‌ثباتی قیمت فرار کنید هادل کنید.

افرادی که اهل هادل هستند از یک لحاظ نسبت به بقیه برترند زیر آنها حس FOMO را تجربه نمیکنند. FOMO یعنی ترس از دست دادن موقعیت. در این حالت سرمایه‌گذاران تمایل دارند بیش از حد ریسک کنند و خودتان می دانید که ریسک بیش از حد یعنی چه. 

کسانی که هادل می کنند معتقدند ارزهای فیات یا کشوری به درد نخور هستند زیرا اگر آنها را نگهدارید، در طول زمان به خاطر تورم ارزششان را از دست می‌دهند اما برای کریپتوکارنسی اینگونه نمی باشد چون در طول زمان که  ارز را نگهدارید ارزش آن بالاتر می رود.

چگونه هادل کنیم؟

برای شروع ابتدا نیاز به یک کیف پول بیت کوین دارید که به شما کیف پول Atomic Wallet را  پیشنهاد می دهم (کافیست اپلیکیش را در  اندروید یا iOS دانلود کنید) سپس به صرافی هایی که خرید و فروش ارز های دیجیتال را انجام میدهند مبلغی را به تومان می دهید و معادل آن را در کیف پول خود دریافت می کنید. بعضی از کیف پول ها مستقیماً به مبادلات متصل هستند که انجام معاملات را آسان میکند مانند کیف پول coinbase اما در نهایت به خودتان بستگی دارد که کدام کیف‌پول را انتخاب کنید.

صرافی های کریپتوکارنسی

برای خرید کریپتوکارنسی مانند بیت‌کوین باید ارزهای دولتی را تبدیل به ارزهای دیجیتال کنید دقیقاً مانند تبدیل تومان به دلار. اما به جای دلار بیت‌کوین دریافت می کنید. صرافی های کریپتوکارنسی به همان شیوه بورس اوراق بهادار کار می‌کند با این تفاوت که دارایی‌های معامله شده به جای سهام و سایر ابزارهای مالی، ارز کریپتوکارنسی هستند. یکی از مهم ترین صرافی های کریپتوکارنسی  بایننس است. برای آشنایی کامل با صرافی بایننس و نحوه ترید در آن حتما مقاله مربوط به معرفی باینسس را مطالعه نمایید.

هزاران صرافی مختلف وجود دارد. برخی برای تجارت ارز فیات یا دولتی یا ارز رمزنگاری شده و برخی دیگر برای مبادلات رمزنگاری به رمزنگاری  خدمات می دهند. یکی از بهترین این صرافی ها که با کاربران ایرانی تقریباً مشکلی ندارد Coinbase میباشد. 

پس از اینکه ارز رمزنگاری شده مورد نظر خود را دریافت کردید می‌توانید با بقیه ارز های رمزگذاری شده معامله کنید.

معامله کریپتوکارنسی  با کریپتوکارنسی راحت است زیرا همه آنها تحت شبکه بلاک چین قرار دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بلاک چین این اینجا کلیک کنید.

 باید یادآوری کنم که مهم نیست که از چه روشی ارز مورد نظر خود را معامله می کنید. این بازار همیشه ریسکی است پس حواستان جمع باشد.

و اما بعد از هادل

پس از اینکه سود کردید حالا باید تصمیم بگیرید که می خواهید با سودتان چه کنید. یک استراتژی این است که سعی کنید با هادل مجدد به صورت ماهانه کسب سود کنید اما وقتی شخصی تازه وارد بازی می شود این ممکن است سخت باشد. اگه جای شما باشم در طول هادل قیمت ها را هیچ وقت بررسی نخواهم کرد چون ممکن است وسوسه شوید تا خرید و فروش های بیشتری انجام دهید.

با نگاه به مدت ۵ سال گذشته متوجه می‌شویم که بیت کوین از سال ۲۰۱۵ تا الان بیش از ۸۰۰ درصد رشد قیمتی داشته است این در حالی است که شاخص داوجونز آمریکا فقط حدود ۷۰ درصد سود داشته است و این قدرت هادل کردن در ارزهای دیجیتال را می رساند.

در پایان

این اطلاعات به خودی خود نشان می‌دهد یک استراتژی هادل برای بیت کوین طی ۵ سال گذشته بسیار سودآور بوده است. به نظر نمی‌رسد هیچ چیزی جلو دار صنعت کریپتوکارنسی باشد برای همین به شما پیشنهاد می دهم که سهمی هم در این صنعت داشته باشید.

به شما پیشنهاد میکنیم آموزش تحلیل کریپتوکارنسی را ملاحظه کنید.

داستان عجیب دو تریدر برتر تاریخ که شما را شوکه میکندبهترین از نظر کاربران
داستان عجیب دو تریدر برتر ...
چرا باید یک عکاس شویمآخرین پست
چرا باید یک عکاس شویم