لگو وب سایت هوشمندان
جستجو

موفقیت در بازاریابی بین المللی

رمز موفقیت در بازارهای بین المللی

بازاریابی بین المللی استفاده از اصول بازاریابی برای تأمین نیازها و خواسته های مختلف افراد ساکن در مرزهای ملی است. در واقع بازاریابی بین المللی برای انجام فعالیت های بازاریابی در بیش از یک کشور است. این اغلب به عنوان بازاریابی جهانی نامیده می شود ، به عنوان مثال طراحی مخلوط بازاریابی (به عنوان مثال محصول ، قیمت ، مکان ، تبلیغات) در سراسر جهان و سفارشی کردن آن با توجه به ترجیحات مختلف مردم.

اولین تصمیمی که هر شرکتی باید بگیرد این است که بین المللی شود یا نه ،اگر این شرکت به دلیل سهم عظیم بازار در بازار داخلی نخواهد جهانی شود و نخواهد قوانین جدید بازار بین المللی را بیاموزد. اما با این وجود ، دلایلی وجود دارد که سازمان آن را به سمت جهانی شدن سوق می دهد:

  • افزایش مقیاس اقتصادی
  • فرصت های سود بالا در بازار بین المللی نسبت به بازار داخلی
  • سهم عظیم بازار
  • عمر طولانی محصول
  • بازار بین المللی دست نخورده

چگونه می توان وارد بازارهای بین المللی شد؟

روش هایی وجود دارد که از طریق آنها شرکت ها می توانند جهانی شوند.آسانترین راه ورود به بازارهای بین المللی از طریق صادراتی انجام می شود که می تواند غیر مستقیم یا مستقیم باشد. در صادرات غیر مستقیم ، شرکت های بازرگانی درگیر هستند که خرید و فروش کالاها و خدمات در خارج از کشور را از طرف شرکت ها تسهیل می کنند. در حالی که در صادرات مستقیم ، این شرکت با انتخاب یکی از روشهای زیر موفق به فروش کالاها و خدمات در خارج از کشور می شود:

صادرات: 

  • با تنظیم بخش صادرات داخلی ، کار به عنوان نهادی مستقل
  • از طریق شعبه فروش خارج از کشور ، فعالیت های تبلیغاتی را انجام می دهد و فروش و توزیع را تسهیل می کند.
  • نمایندگان فروش در خارج از کشور سفر می کنند
  • توزیع کنندگان یا نمایندگان خارج از کشور به طور انحصاری از طرف شرکت کار می کنند

استراتژی جهانی وب: 

 امروزه شرکت ها برای نمایش محصولات خود نیازی به نمایشگاه های بین المللی ندارند ، آنها به خوبی می توانند از طریق رسانه الکترونیکی یعنی اینترنت، آگاهی را در بین مشتریان در سراسر جهان ایجاد کنند. از طریق وب سایت شرکت ، مشتریان می توانند اطلاعات دقیق ، به طور کلی به زبان های مختلف ، در مورد محصول را بخوانند و می توانند بصورت آنلاین سفارش دهند و میتوانند وارد بازارهای بین المللی شوند.

صدور مجوز و حق رای دادن:

 یکی از راه های جهانی سازی مجوز است ، در حالی که شرکت داخلی مجوز استفاده از مارک تجاری ، حق ثبت اختراع ، نام شرکت داخلی در حالی که فروش را تسهیل می کند، به شرکت خارجی صادر می کند. در صدور مجوز ، شرکت داخلی کنترل کمتری بر مجوز دارد. اما ، در مورد حق رای دادن ، شرکت داخلی از کنترل بالاتری برخوردار است زیرا اجازه می دهد حق رای دادن از طرف آن و مطابق با شرایط و ضوابط شرکت داخلی عمل کند.

مشارکت های مشترک: 

این شرکت ها می توانند با در دست گرفتن شرکت های مستقر در کشور دیگر ، به منظور کسب درآمد از روابط موجود خود با مشتریان محلی ، بین المللی شوند.

سرمایه گذاری مستقیم: 

در نهایت ، شرکت ها می توانند تسهیلات تجاری خود را ایجاد کنند یا بخشی از شرکت محلی را برای تسهیل فروش کالا و خدمات در اختیار داشته باشند.

این شرکت ها با هدف افزایش فروش همراه با سهم بزرگ بازار بین المللی می روند. اما هنگام طراحی اصول بازاریابی باید موارد خاصی مانند موقعیت های سیاسی ، اجتماعی ، فناوری ، فرهنگی را در نظر داشت زیرا این موارد برای ملل مختلف متفاوت است.

موفقیت در بازارهای بین المللی

هنگام گسترش در سطح بین المللی ، مشاغل باید مطمئن شوند که استراتژی بازاریابی جهانی آنها با اهداف کلی بازاریابی آنها مطابقت دارد. هر شرکتی نمی تواند "به دنیا بفروشد" عدم آگاهی در زمینه بازاریابی بین الملل باعث شکست شرکت می شود. دانستن اینکه مشتریان شما چه می خواهند و چه کسانی هستند کافی نیست. هنگام انجام بازاریابی بین المللی مواردی مانند تفاوت های فرهنگی ، زبان ، رویدادهای محلی ، تعطیلات فصلی برای موفقیت بسیار مهم است. در ادامه مهمترین مراحل برای دستیابی موفقیت آمیز به بازارهای جدید خارجی را بیان می کنیم:

متفاوت باشید- مشابه باشید - با کشورها متفاوت رفتار کنید

یک ترکیب بازاریابی جهانی مناسب، معمولاً چارچوبی را تعیین می کند که در آن تجارت شما باید در بازار جدید فعالیت کند ، در حالی که به تیم های بازاریابی محلی خود آزادی می دهید. چنین چارچوبی معمولاً شامل رهنمودهای تجاری ، بودجه بندی ، برنامه ها و کمپین های بازاریابی ، استراتژی تحقیق و روابط عمومی و رهنمودهای شبکه های اجتماعی است. هنگامی که این استراتژی ها و دستورالعمل های بازاریابی به وجود آمد ، مشاغل می توانند آزادانه از رسانه های محلی ، مشارکت ها ، رویدادها و غیره استفاده کنند. ترکیب تخصص شرکت شما با کانال های محلی نه تنها به ایجاد یک برند قدرتمند کمک می کند بلکه باعث ایجاد اعتماد و اعتبار می شود. "تقسیم کنید و پیروز شوید" در اینجا اعمال می شود. هنگام بومی سازی محصولات و خدمات ، می توان تصور کرد که مناطق مختلف دارای سلیقه های مختلف هستند ، مهم نیست که چقدر مشابه هستند

کنترل خود را حفظ کنید

پس از ایجاد ارتباطات محلی ، تحقیق کامل درباره بازار هدف و مخاطبان و تعریف استراتژی بازاریابی بین المللی ، وقت آن است که به بازار بین الملل بپیوندید و بخشی از آن بازار شوید. حفظ کنترل بسیار ضروری است. درست مانند بازاریابی غیر بین المللی ، درست رسیدن به روند کار برای موفقیت در کل مبارزات بازاریابی مهم است. برای نظارت بر مبارزات فعلی خود ، افراد داخل کشور را منصوب کنید ، آنها به طور منظم از پروژه ها گزارش می دهند و قابلیت تحویل را تضمین می کنند. برنامه ریزی برای کمپین ها در چندین کشور برای کنترل نیاز به مقدار قابل توجهی نیروی انسانی دارد. مناطق زمانی مختلف و چگونگی تأثیر این امر بر فعالیت های شما را در نظر بگیرید.

برقراری ارتباط، اندازه گرفتن

اندازه گیری میزان بازگشت سرمایه از طریق بازاریابی می تواند یک مشکل باشد ، به ویژه هنگامی که چندین کشور را هدف قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که هر کمپین ، تبلیغات و حتی هر پست در شبکه های اجتماعی اندازه گیری و تحلیل می شود. نتایج را به طور منظم با تیم مرور کنید و بحث های فعال ایجاد کنید. از طریق بررسی و بحث در مورد اینکه چه عواملی موثر بوده و چه عواملی مفید نیست ، اندازه گیری کنید که کدام کانال ها و پیام های بازاریابی بهترین عملکرد را دارند. دانستن همه این نتایج مهم است تا بتوانید استراتژی بازاریابی بین المللی خود را از قبل یاد بگیرید و برنامه ریزی کنید.

بر این اساس، ترجمه و بومی سازی کنید

حتی اگر انگلستان و ایالات متحده به یک زبان صحبت می کنند ، هر دو به عنوان دو کشور از هم جدا شده توسط یک زبان مشترک توصیف می شود. باید با هر کشوری متفاوت رفتار شود ، حتی مناطق مختلف نیز گاهی سلایق مختلفی دارند. متن های بازاریابی ، مانند شعارها ، همیشه به راحتی ترجمه نمی شوند . بومی سازی می تواند روحیه اقناعی و احساسی نسخه اصلی بازاریابی را جذب کند. بومی سازی تصاویر و طراحی به اندازه ترجمه پیام های بازاریابی ضروری است. رنگ تا 85٪ بر اهداف خرید افراد تأثیر می گذارد. ثابت نگه داشتن نام تجاری  شما ضروری است ، برای مثال به کوکا کولا و میزان شناخته شده بودن آنها در سراسر جهان فکر کنید.

در پایان...

برای درک ترجیحات محلی ، کدها و مقررات فرهنگی ناگفته، ممکن است زمان و تلاش زیادی لازم باشد اما مطمئناً تجارت شما از مزایای صادرات به خارج از کشور سود سرشاری خواهد برد. داشتن یک استراتژی بازاریابی مداوم در بین شرکت های مختلف ، کارایی را تضمین می کند. صادرات نه تنها درآمد بیشتری به همراه خواهد داشت و باعث افزایش آگاهی از برند و فرصت های متنوع سازی محصول می شود ، بلکه یک فرصت عالی یادگیری نیز خواهد بود. بینشی ارزشمند که از مبارزات بازاریابی خود به دست خواهید آورد و به این معنی است که شما قادر به تدوین استراتژی ها و برنامه هایی خواهید بود که موفقیت مستمر را به دنبال خواهد داشت.

عوامل زیادی برای موفقیت در بازاریابی بین المللی وجود دارد و یکی از مهمترین  آن نقش فرهنگ در بازاریابی بین المللی است

دولتها می توانند بر روی موفقیت در بازاریابی بین المللی با تاجران همراه شوند و به آنها کمک کنند و این نشان می دهد که نقش دولت در بازاریابی بین المللی بسیار مهم است.

شما می توانید آموزش ویدیویی بازاریابی بین المللی را در سایت هوشمندان مشاهده کنید. 

داستان عجیب دو تریدر برتر تاریخ که شما را شوکه میکندبهترین از نظر کاربران
داستان عجیب دو تریدر برتر ...
چرا باید یک عکاس شویمآخرین پست
چرا باید یک عکاس شویم