جستجو
ثبت نام
دلایل برتری Tableau نسبت به سایر ابزارهای هوش تجاری

دلایل برتری Tableau نسبت به سایر ابزارهای هوش تجاری

9 دلیل که  باعث برتری نرم افزار Tableau نسبت به سایر نرم افزار های BI می شود!

گاهی اوقات لازم است بدانید چرا یک نرم افزار را برای سازمان خود انتخاب می کنید، در این مقاله شما با دلایل انتخاب Tableau به عنوان برترین نرم افزار هوش تجاری و اینکه چرا باید Tableau را انتخاب کنیم آشنا خواهید شد.

 Tableau  شما را قادر می سازد که داده ها را به سادگی مشاهده و درک کنید.

 محصولات Tableau در حال تغییر نحوه استفاده از داده ها بر اساس درخواست های کاربران و مسائلی است که کاربران با آن روبرو می شوند. Tableau تجزیه و تحلیل داده ها را سریع تر، راحت تر، زیباتر و کارآمدتر می کند.

Tableau نه تنها مورد علاقه ی کاربران BI و هوش تجاری است، بلکه کسانی که از ابزارهای BI هم استفاده نمی کنند و به شکل سنتی کار می کنند نیز علاقمند به استفاده از Tableau هستند.

بسیاری از روزنامه نگاران از نرم افزار Tableau برای منتشر کردن اطلاعات در وب سایت شان استفاده می کنند. یکی از بزرگ ترین خانه های رسانه ای فنلاند، به نام Helsingin Salomat از Tableau برای مصور سازی اخباری که مبتنی بر داده و اعداد و ارقام است استفاده می کند.
Tableau انقلابی بزرگ در شیوه استفاده از داده هاست. برای دسترسی و تجزیه تحلیل بیشتر داده ها دیگر نیازی به مشارکت با واحد IT نیست. داده ها برای تمام سطوح سازمان و افراد قابل دسترسی است. دموکراتیزه کردن داده ها به کاربران اجازه می دهد که خیلی سریع فکر کنند و تصمیماتی عاقلانه و صحیح بگیرند و در جهت  بهبود اهداف شرکت و سازمان اقداماتی صحیح و کارامد را عملی کنند.

Tableau  مناسب همه نیازها و سازمان ها است.

از آنجایی که نیازهای سازمان ها با یکدیگر متفاوت است، Tableau آپشن های بسیاری را برای حل نیازهای سازمان ها فراهم می کند.
اگر شما کاربری فردی هستید و می خواهید به تنهایی از Tableau استفاده کنید، Tableau Desktop گزینه مناسبی برای شما است. Tableau Desktop یک برنامه کاربردی روس سیستم شماست که هدف آن استفاده تکی و فردی است. Tableau Desktop برای مصور سازی داده ها، انتشار منبع داده ها و داشبوردها و Work book ها در Tableau Server استفاده می شود.
هدف Tableau Server به اشتراک گذاری و ایجاد امنیت گزارشات ساخته شده است و برای تجاری سازی گزارشات می توانید از آن استفاده کنید. داده ها را می توانیم از هر جایی بگیریم و درون سازمان با سطح دسترسی های متفاوت به اشتراک بگذاریم که می تواند از طریق اپلیکیشن های موبایل و یا دسکتاپ باشد. لازم به ذکر است که Tableau اپلیکیشن های متفاوتی برای انواع مختلف موبایل از جمله آیفون و اندروید و ... دارد.
امکان راه اندازی سرور آنلاین با استفاده از Tableau online فراهم شده است. Tableau Online نیاز به زیر ساخت و یا پشتیبانی واحد فناوری اطلاعات را کاهش میدهد، اما برای تجاری سازی گزارشات سازمانی توصیه نمی شود، چون از امنیت پایینی برخوردار است.

نرم افزار Tableau برای ایجاد داشبوردهای بصری، آسان و سریع است.

Tableau در درجه اول برای موارد زیر استفاده می شود.

  • ایجاد داشبورد و گزارشات
  • داده کاوی و مصور سازی داده ها (Data Visualization)
  • BI خود سرویس
  • جزیه تحلیل ساده آماری مثل ایجاد روند و پیش بینی

محصولات Tableau به دلیل سهولت در استفاده و user friendly بودن به طور مداوم رو به رشد هستند و بسیاری از شرکت های بزرگ از این نرم افزار استفاده می کنند. چیزی که Tableau را نسبت به سایر ابزارهای هوش تجاری خاص و یکتا می کند، کیفیت مصور سازی داده ها و تجزیه تحلیل هایی است که به سادگی در اختیار کاربران قرار گرفته است.
Tableau مجموعه ای از استانداردهای طلایی برای سرویس BI تنظیم کرده است که به کاربران هوش تجاری امکان تجزیه تحلیل داده ها را بدون اینکه نیاز به واحد IT داشته باشند را فراهم کرده است.

امکان اتصال به Data Source های مختلف

با استفاده از Tableau به سادگی می توانید به Data Source های مختلف وصل شوید. Tableau میتواند به بیش از 40 منبع داده وصل شود، به عنوان مثال

  • منبع داده های متنی مانند Excel،CSV و...
  • منبع داده های رابطه ای مانند Teradata، SQL Server و ...
  • منبع داده های OLAP مانند Microsoft Analysis Services ، BW و...
  • داده سورس های cloud، مانند google analytics
  • اتصال دهنده های Web- سرویس های Web  به عنوان یک منبع

اتصال داده ها به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است و نیازی به صرف هزینه برای استفاده از آنها نیست، می توانید به صورت Live به داده ها از هر منبعی وصل شوید و یا اگر به دنبال عملکردی فوق العاده سریع تر هستید می توانید از Tableau Extract استفاده کنید.

قدرت نفود در پایگاه داده ها

با استفاده از Tableau  شما به راحتی می توانید به پایگاه داده ها و به view های مختلف پایگاه داده ها وصل شوید. Tableau به شما کمک می کند که عملکرد query ها را بهینه کنید. بعلاوه، Tableau فضای کافی برای Extract کردن داده ها و انتقال ویژگی های مختلف دارد. شما می توانید تایپ و نوع داده ها را عوض کنید. جداول مختلف را با هم join  و blend کنید. علاوه بر آن می توانید Bins، Groups، Sets و ... بسازید. همه ی این ها به این معنی است که با استفاده از Tableau دیگر نیازی نیست که هزینه های هنگفتی صرف ETL کنید.

با استفاده از Tableau نیازی به کد نویسی های پیچیده ندارید.

از نظر تکنیکی، شما نیازی به کد نویسی در Tableau  ندارید و تقریبا اکثر قابلیت های Tableau با استفاده از Drag  و Drop امکان پذیر است. Tableau امکان ایجاد جداول و اضافه کردن محاسبات پیچیده به جداول را با کلیک کردن برای شما فراهم کرده است.
Tableau می تواند به سایر زبان های برنامه نویسی از جمله R و Python وصل شود و به شما کمک بزرگی در حوزه دانش داده ها می کند.

با Tableau تنها نیستید.

با استفاده از Tableau ، هیچ گاه تنها نیستید، هنگامی که به مشکلی برخوردید یا سوالی داشتید می توانید از Tableau Community  و یا Tableau Bloggers کمک بگیرید و میتوانید از آموزش های رایگان Tableau در اختیار کاربران خود قرار داده است بهره ببرید و یا می توانید  آموزش Tableau به زبان فارسی را به همراه جدیدترین آپدیت های Tableau و آموزش داینامیک کردن تصاویر و ابعاد در Tableau را که به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است در وب سایت هوشمندان ملاحظه کنید.

میزان رضایت کاربران از Tableau

کاربران از محصولات Tableau  راضی و خوشحال هستند. برای مثال تحقیقات سالانه گارتنر درباره ی هوش تجاری و تجزیه تحلیل داده ها بر اساس بازخورد کاربران ، نشان داده که Tableau در استفاده کاربران بسیار ساده و user friendly بوده است و نسبت به سایر ابزارهای هوش تجاری پیشرو بوده است.

ارائه نسخه آزمایشی Tableau

Tableau به کاربران خود امکان استفاده از نسخه آزمایشی را به مدت 14 روز داده است، پس می توانید در 14 روز به طور رایگان با این نرم افزار آشنا شوید و گزارشاتی متنوع بسازید.

حال که ویژگی های مهم و کاربردی Tableau را برای شما بیان کردیم به آموزش Tableau  یک ضرورت است!
 

نظریه با ارزش وایکوف در بورسبهترین از نظر کاربران
نظریه با ارزش وایکوف در ب ...
آشنایی با الگوریتم‌های خوشه بندی سلسله مراتبیآخرین پست
آشنایی با الگوریتم‌های خو ...