جستجو
ثبت نام
برنامه نویسی یک کارآفرینی است

برنامه نویسی یک کارآفرینی است

با داشتن دانش برنامه نویسی یک کارآفرین موفق شوید

شاید خیلی از افراد سوالات مجهولی را در مورد برنامه نویسی یک علم است و یا یک مهارت در ذهن خود دارند و به دنبال یافتن پاسخ آنها هستند همانند موضوعات ذیل :

آیا به دنبال کسب و کار جدید هستید؟

آیا نیازمند استقلال مالی و استقلال کاری هستید؟

آیا به دنبال شغل دوم و یا شغل موازی هستید ؟ و می خواهید کسب و کار کوچک و یا کسب و کار بزرگی سازماندهی کنید ؟

آیا به دنبال کسب مهارت و علم آموزی هستید؟

آیا می خواهید همانند افراد موفق و کارآفرین جهان، مانند بیل گیتس ثروتمندترین مرد دنیا (کارآفرین انقلاب رایانه) ایده ای تحول آفرین داشته باشید.

و یا مانند ایلان ماسک میلیاردر تغییر دهنده جهان و یا آینده گراترین فرد روی زمین و یا مبتکر و سرمایه گزار شوید

و یا همانند مارک زارکر برگ جوانترین میلیاردر این کره خاکی که در شبکه اجتماعی فیس بوک بیش از میلیارد کاربر فعال دارد و سعی دارد مردم جهان را به یکدیگر پیوند دهد.

ما میخواهیم در مورد یکی از مهم ترین واساسی ترین مدیریت کسب و کارهای عصر امروز بپردازیم که موضوع برنامه نویسی می باشد با شما صحبت کنیم.

امروزه با وجود عصر تکنولوژی و فضای مجازی  و بازار ناسرانجام اقتصادی بسیاری از مردم به شغل کارآفرینی در فضای مجازی روی آورده اند باتوجه به موقعيت روز جامعه و گسترش و شيوع بيماري واگيردار و ویروس منحوس كرونا و تعطيلي اکثریت شغل ها در اين ايام . مردم به شغل دوركاري و اينترنتي درفضاي مجازي روي اورده اند. و هرشخص باتوجه به وضعيت بازار اقتصادي به كارافريني و يامديريت كسب و كار روي مي اورد.

يكي ازشغل هاي پرطرفدار و پردرامد باتوجه به نياز عرضه وتقاضاي مشتريان بازار خود،شغل برنامه نويسي و ياهنر برنامه نويسي و يا علم برنامه نويسي و يامهارت برنامه نويسي مي باشد یکی از این شغل هایی که بسیار مورد تائید همگان و عموم مردم قرار گرفته است و مردم به آموزش و یادگیری آن روی آورده اند شغل برنامه نویسی است.

باتوجه به گستردگي عصرتكنولوژي و پیشرفت روز به روز جامعه و به جهت  بهتركردن ارتباط بين انسان ها و كامپيوتر یا همان رایانه عموم مردم روي به برنامه نويسي می آورند در این مقاله قصد داریم شما را با عنوان و موضوع برنامه نویسی چیست آشنا کنیم

برنامه نویسی چیست؟

برنامه نویسی یکی از مهارت هایی که مدتهاست مورد استفاده قرار گرفته است بهتر است بگوئیم برنامه نویسی قرن هاست در جهان سوم مورد کاربرد همگان است اما امروزه با تغییر سبک زندگی یکی از پرکاربردترین مهارت ها در سطح سازمان ها و یا مجموعه ها ، آشنایی با علم برنامه نویسی است برنامه نویسی در کنار اینکه یک علم است  یک مهارت نیز محسوب می شود برنامه نویسی یکی از شغل های پرمخاطب جهانی بصورت دورکاری و کار حضوری محسوب می شود که باتوجه به آپدیت شدن و به روز سازمان ها و موسسات و حذف بروکراسی نامه نگاری (حذف کاغذ بازی به جهت عوامل زیست محیطی)  بسیار مورد توجه همگان قرار گرفته است برنامه نویسی نوعی ارتباط است که انسان ها با ابزارهایی همچون کامپیوتر و یا رایانه آشتی می دهد و باعث می شود باهم ارتباط برقرار می کنند.

این ارتباط باعث شده است انسان ها با کامپیوتر و یا رایانه خود ارتباط بیشتری برقرار کنند و همین ارتباط باعث بالابردن سطح فرهنگ آموزش و تکنولوژی بین همگان شده است.

بسیاری از کسانی که علاقمندی به کامپیوتر  دارند و از برنامه های کامپیوتری و یا یارانه ای اطلاع کافی دارند و یا دانشجو و یا فارغ التحصیل رشته های مختلف سخت افزاری و یا نرم افزاری و یا رشته  های کامپیوتری هستند  به مهارت آموزش برنامه نویسی روی می آورند و آموزش در برنامه نویسی را به طور جدی دنبال می کنند و در آینده به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل می شوند.لازم بذکراست یادگیری برنامه نویسی علاوه بر یک مهارت شغلی یک کارآفرینی نیز محسوب می شود. و حتی کسانی که هیچ علم و دانش دانشگاهی و یا کلاسیک نداشته باشند تنها با علاقمندی و آموزش می توانند به این مهارت بپردازند.

برنامه نویسی یک نوع علم است و به برنامه نویسی یک فرایند کاری نیز می گویند یعنی روشی است که شیوه انجام کار در یک چهارچوب خاص و روند و تعریفی  شفاف در یک مسیر از پیش رو تعیین شده را دارد که نقطه استارت و یا آغاز آن مشخص و نقطه پایان آن را نیز می توان تعریف کرد.در مسیر برنامه ریزی می بایست از الگو  و نما خاصی پیروی کرد و این الگو ممکن است متغیر و ثابت باشد. برنامه نویس چیزی را ابداع و خلق می کند و منطق ابداع خود را گسترش و توسعه می دهد و سپس خلق خود را تحلیل و گسترده تر میکند و این گستردگی باعث سازماندهی می شود.

کد گذاری یا کد نویسی در زبان های برنامه نویسی چیست؟

در زبان برنامه نویسی به جهت الگوریتم  برنامه نویسی ها از کدینیگ یعنی کد گذاری و یا شماره گذاری تحلیل ها استفاده می شود همانطوریکه که ما در زمان های کودکی تک تک حروف الفبا را به عنوان زبان مادری به ما اموزش دادند کدینگ کردن حرف و حروف ها در برنامه نویسی مورد تاکید است و هر کد بیانگر یک موضوعی است که به صورت محرمانه در اطلاعات و دیتاهای رایانه ذخیره می شود.و این اطلاعات می تواند سری و متوالی می باشد.دانش بشریت در زمینه های کد گذاری رشد بسیار چشمگیری داشته است و همین دانش و ارتباطات و تبادل اطلاعات را آسان تر و ایمن تر کرده است. کد گذاری و یا کدینگ فرایندی است که برنامه نویس برای انجام عملیات و برای سازماندهی کردن و یا ثبت و ذخیره دیتاها واطلاعات خود از روش کدینگ استفاده می کند در واقع داده ها و اطلاعات مختلف به وسیله یک سری از نماد ها و نشانه ها و حروف و اعداد کد می شوند و امکان ذخیره سازی،پردازش و انتقال و تفسیر می یابند.و به کمک سیستم های اطلاعاتی ساده تر انجام میدهند.روش های بسیار متنوعی جهت کدینگ و یا کد گذاری وجود دارد برخی از این روش ها به صورت استاندارد و در سطح بسیار وسیع و گسترده کاربرد دارد. با برنامه نویسی تمامی ارتباطات و اطلاعات را به صورت یک چالش ذهنی در می آورد و با پردازش این اطلاعات می توان برنامه نویسی را شروع به کار کرد. با چالش کشیدن ذهن خود برای رسیدن به اهداف به خودتان کمک کنید.

مزیت های برنامه نویسی چیست؟

برنامه نویسی ذهن را خلاق و قدرت تخیلات را قوی میکند در کنار علم یادگیری برنامه نویسی که خود نوعی مهارت است مهارت توانایی صورت بندی مساله به ویژه مهارت شکستن مسئله و مهارت انتخاب گزینه مرجح از بین تمام گزینه های ناقص بر مینای اهداف و تعریف مساله را نیز خواهید آموخت. برنامه نویسی را میتوان به عنوان یک شغل کارافرین نیز در نظر گرفت بسیاری از اشخاصی که می خواهند استقلال مالی و استقلال شغلی در یک کار را به دست آورند به شغل و یا مهارت و علم برنامه نویسی روی می آورند شغل برنامه نویسی شغلی است که همیشه چشم انداز قدرتمندی به آینده را دارد و همیشه به آینده فکر میکند و خود را با جامعه امروزی خود و جامعه آینده آپدیت می کند و با آن سازگاری می کند ابتکاری را که جهان شخصی را بتواند تغییر دهد از هر جایی می تواند شروع شود. یکی از راه های دستیابی به موفقیت هدف گذاری های بلند است با استفاده از از آموزش علم برنامه نویسی می توان مدیریت زمان را انجام داد که مدیریت زمان هم مانند برنامه نویسی یک مهارت است توانایی تخصیص و طبقه بندی مریعی کارها که فوریت و الویت کار و یا اهمیت کار را نشان می دهد  با علم برنامه نویسی می توان توانایی ایجاد بلوک های زمانی متمرکز (حذف مزاحمت ها و وقفه ها و قاتلان زمان و تمرکز و استراحت را نشان می دهد .) در برنامه ریزی یک سری دیتاها و اطلاعات را به عنوان دستور به کامپیوتر می دهند و با تحلیل این اطلاعات و دیتاها آن را سازماندهی می کنند. در برنامه نویسی زبان های مختلفی وجود دارد و هر کدام این زبان برنامه نویسی سبک خاصی را پشتیبانی می کندو قابلیت های مختلفی نیز دارند و و از شیوه های خطای خاصی نیز استفاده می کنند و هرکدام که برای شرکت ها و یا سازمان ها و مجموعه ها مناسبت باشد انتخاب می گردند. برنامه نویسی استفاده موثر از چند کارگی و تقسیم بندی کارهارا نشان میدهد و  می توان با علم و مهارت برنامه نویسی آشنا شد. برنامه نویسی گستردگی آموزش دارد و یک علم بی نهایت محسوب می شود و برای آموزش علم و مهارت برنامه نویسی هر زمان که اقدام کنید دیر نیست و برنام نویسی همانند دریایی بی کران است که تمامی ندارد و روز به روز کمال تر و تکمیل تر می شود زمانی که خودر ا به تعهد برنامه نویسی یافتید آن زمان نقطه اوج پیشرفت شماست برنامه نویسی هم پیشرفت مالی محسوب می شود و هم پیشرفت آموزش و علم و دانایی و هم پیشرفت! به طور عامیانه می توان گفت انسان همیشه کمال گراس و این کمال گرایی موجب می گردد روز به روز به افزودن دانش و مهارت خود در تلاش باشد و به موفقیت های روز افزون خود بیفزاید.همیشه در جهت موفق تر شدن و چگونگی موفقیت خود در تلاش است.و همیشه به دنبال حرفه ای کردن خود می باشد.

ساختار اساسی برنامه نویسی چیست ؟

جزئیات برنامه نویسی مختلف و متفاوت است اما در ساختار اساسی برخی مفاهیم ها ثابت به نظر می رسند و در زبان برنامه نویسی یکسان هستند.

ورودی زبان برنامه نویسی همان داده هایی است که از صفحه کلید به عنوان رابط توسط یک فایل یا مموری فراهم میکند.

خروجی زبان برنامه نویسی همان اطلاعاتی است که بر روی صفحه نمایشگر نشان داده می شود و توسط یک فایل به فایل دیگر قابل انتقال است.

محاسبات زبان برنامه نویسی همان اعمال محاسبات اساسی مانند جمع و تفریق و ضرب و تقسیم بر روی داده ها می باشد.

حلقه زبان برنامه نویسی تکرارها را چندین بار به صورت تکراری اعمال می کند با استفاده از تعدادی از متغیر ها انجام می شود.

تحلیل و تعیین بهترین و محبوب ترین زبان برنامه نویسی کدام است کار بسیار مشکلی است زیرا انتخاب بهترین و محبوب ترین زبان برنامه نویسی کاربرد خاص و جداگانه ای دارد و هر زبان برنامه نویسی کارایی و بهره وری جدا گانه ای را دارد.

از همین امروز جهت استارت اموزش برنامه نویسی برنامه ریزی کنید خود را در جهت یادگیری و آموزش برنامه نویسی توانمند کنید از امروز به برنامه نویسی به عنوان یک مهارت و یک علم و شغل نگاه کنید برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنید و برای آموزش برنامه نویسی اقدام کنید.

ما سعی بر این داریم در مقاله های بعدی شما را با انواع زبان های برنامه نویسی آشنا کنیم برای درخشان کردن و یافتن استقلال مالی و فکری خود پیشگام باشید.

نظریه با ارزش وایکوف در بورسبهترین از نظر کاربران
نظریه با ارزش وایکوف در ب ...
افزایش حجم آپلود برای پرستاشاپآخرین پست
افزایش حجم آپلود برای پرس ...