لگو وب سایت هوشمندان
جستجو

6 راه موثر برای تقویت برندتان در فضای مجازی

شش روش موثر در برندینگ فضای مجازی:

مهمترین بخش یک کسب و کار برندینگ است مخصوصاً تقویت برندینگ در فضای مجازی! اگر می خواهید به تقویت برندینگ در فضای مجازی بپردازید باید به صورت مستمر و مکرر  به مواردی که به آن در این مقاله اشاره کرده ایم، دقت کنید و آز آن استفاده کنید. لوگو، رنگ، پالت ها، برچسب ها برای استمرار در سبک عکس ها و مدل نوشتارتان به شدت مهم و اساسی است زیرا شخصیت شما را در طول زمان به کاربر القا می کند. اگر می خواهید شخصیت تان را با تمام وجود به کاربر در فضای مجازی القا کنید و خود را به همه بشناسانید به این 6 مورد توجه کنید.

۱. طراحی یک لوگوی ساده اما مفهومی:

اهمیت لوگوی کمپانی خیلی بیشتر از یک آیکون کوچک به همراه اسم آن کمپانی در زیر آن است! لوگوی یک شرکت بیان کننده این است که یک شرکت در چه مسیری قرار دارد. لوگو نشان دهنده اهداف، ارزش ها و اصول کسب و کار است.  برای این که در فضای مجازی بتوانید توجه مثبت را جذب کنید باید مطمئن شوید که لوگوی شما جذاب و خاص است. اما مواظب باشید که لوگوی تان بیش از حد پیچیده نشود. برای مثال لوگوی کمپانی های مانند نایکی بسیار ساده هستند اما ارزششان فوق العاده بالاست. لوگو هایی که ساده نیستند معمولاً زود فراموش می شوند، زیرا ذهن به سختی می تواند اشکال پیچیده را در خود ذخیره کند. 

به لوگوی برترین کمپانی های جهان توجه کنید. برای مثال فیسبوک فقط یک حرف F کوچک در وسط مربع آبی قرار دارد یا اپل که فقط یک سیب است. رنگ در لوگو بسیار موثر است برای مثال رنگ آبی در فیسبوک باعث به وجود آمدن اعتماد می شود. یادتان باشد تم رنگی قالب، معمولا از رنگ قالب در لوگو به دست می آید. اگر لوگوی شما برای مثال زرد است، تم رنگی کل کسب و کار شما نیز قاعدتاً بر همین مبنا تنظیم می شود. به یاد داشته باشید که شما باید همه جا از لوگوی خود استفاده کنید برای مثال عکس پروفایل، بنر و یا واترمارک هایی که در زیر عکس ها و ویدیو هایی که در فضای مجازی آپلود می کنید. مطمئن شوید که لوگوی شما به راحتی به خاطر سپرده می شود. اگر هنوز در مرحله طراحی لوگو هستید می توانید لوگوی تان را خودتان طراحی کنید و یا آن را به یک فریلنسر حرفه‌ای بسپارید . اگر لوگو را به فریلنسر سفارش دهید باید هزینه کنید اما اگر خودتان طراحی کنید کاملاً رایگان است. نکته ای که باید در طراحی لوگو  به آن توجه کنید این است که حتماً مطمئن شوید که لوگویتان کپی‌ برداری از لوگوی بقیه استارتاپ ها و شرکت ها نیست.

۲. هویت برندتان را برای تقویت برندینگ از همین ابتدای کار بسازید:

نحوه پاسخ دادن شما به کامنت ها، مدل تولید محتوای شما، نحوه صحبت کردن شما با کاربر و حتی روشی که شما با آن ویدیو طراحی و ادیت می‌کنید همه در درست کردن هویت برند شما موثر هستند. خیلی مهم است که از همین ابتدای کار بدانید که دقیقاً می خواهید به چه روش شناخته شوید و وقتی که بهترین روش را بعد از ساعت ها فکر کردن پیدا کردید آن را آزمایش کنید و پس از آزمایش کردن اگر پاسخ مثبت از آن روش و هویتی که در ذهن خود از برندتان برای کاربران ساختید، دریافت کردید، تا آخر با همان روش ادامه دهید و هیچ وقت شخصیت برندتان را  تغییر ندهید. برای مثال برند VidIq یک برند آموزشی برای یوتیوبر هاست که علاوه بر آموزش، کمی هم طنز را چاشنی کار خود کرده است. این، شخصیت این برند است که کاربران را جذب می‌ کند و بازخوردی که گرفته است بسیار مثبت است. حال که شخصیت این برند این‌ گونه شناخته شده است تغییر دادن این شخصیت بسیار خطرناک و غیر معقول است. موفقیت یک برند در فروش محصولات نیست بلکه موفقیتش در گرو جذب احساسات کاربران است. اگر کاربران شما را دوست داشته باشند حتی اگر محصولتان هم درجه یک نباشد، باز هم آن را تهیه می کنند. سعی کنید که احساسات مثبت کاربر را تحریک کرده و مطمئن شوید که کاربر از شما لذت می برد به جای اینکه از اول تمرکز روی فروش محصولات داشته باشید. 

۳. اهمیت شعار کسب و کار در تقویت برندینگ 

بسیاری از کسب و کارهای بزرگ شعارهای گیرنده و جذابی دارند مثل شعار کمپانی نایکی Just do it (فقط انجامش بده) و یا اپل think different (متفاوت فکر کن) و پپسی  live in the moment (در لحظه زندگی کن) و الجی life's good (زندگی خوب است) . دلیلی که آن ها از این شعارها استفاده می کنند این است که می خواهند به کاربران و مشتریان خود بفهمانند که هدف و اعتقادات عمیق آن برند چیست. همانطور که متوجه شدید این شعارها بسیار ساده هستند اما از آنجایی که با استمرار بالا تکرار شدند بسیار قدرتمند هستند. در طول سال‌ ها این شرکت‌ ها مکررا از این شعارها در گوش کاربران استفاده کردند و به خاطر تکرار زیاد قدرتمند شدند. شما نیز باید مکررا از شعار برند خود در قسمت های مختلف استفاده کنید تا کاربر شما را همان گونه که هستید بشناسند. بنابراین از اهمیت شعار تبلیغاتی در کسب و کار غافل نشوید.

۴. استایل، استایل، استایل!

به محض این که کاربر صفحه فضای مجازی شما را نگاه می کند باید چند مورد را خیلی سریع متوجه شود. لحن صحبت شما، مدل نوشتار شما، فونت مخصوص به خودتان، تم رنگی شما، لوگوی شما و شعار برندتان. سعی کنید این موارد را امضای خود قرار دهید. یک استایل خاص مانند یک موزیک پس زمینه کوتاه می تواند کاربر را یاد شما بیندازد. تا حالا دقت کرده اید افرادی که ادکلن خاصی را استفاده می‌کنند هر جا که شما بوی آن ادکلن را بشنوید یاد آن فرد می‌ افتید؟ این دقیقاً مثل استایل و امضای شما برای برند تان در فضای مجازی می شود و باعث تقویت برندتان در فضای مجازی می شود

۵. لحن گفتارتان در تقویت برندینگ

لحن یک برند برای موضوعات مختلف باید متفاوت باشد. برای مثال اگر شما در حال نشر مطالب انگیزشی هستید باید با همان لحن با کاربر صحبت کنید. اگر شخصیت شوخی دارید باید با لحن شوخی با کاربر ارتباط برقرار کنید و اگر هم در حال آموزش مطالبی هستید که نیاز به جدیت دارند، سعی کنید که با همان لحن  تا آخر ادامه دهید. اگر لحن ها جا به جا شود، در ذهن کاربر ممکن است استایل دائمی شما را خراب کند و کاربر به نوعی گیج شود و به تقویت برندینگ شما لطمه بزند.

۶. اندازه گیری کنید...!

در اوایل کار شما نمی‌ دانید که کدام استایل بهترین است برای همین باید مکرراً میزان پیشرفت خود را اندازه گیری کنید. باید بدانید که کدام استایل بهترین عملکرد را برای شما دارد. به محض این که بهترین عملکرد را پیدا کردید دیگر سراغ روش‌ های جدید نروید و به همان روش تا آخر کسب و کارتان، پایبند باشید. همچنین پس از این که کسب و کارتان رونق گرفت باید همچنان اندازه‌گیری را در همه جوانب کسب و کار ادامه دهید زیرا ممکن است روش جدیدی را وارد کار کنید و این ایده عملکرد خوبی را برای شما نداشته باشد. برای همین باید اقدامات اضافه ای انجام دهید که می تواند وقت شما را بیهوده بگیرد  و شما زمان طلایی برای تقویت برند در فضای مجازی را نداشته باشید.

کلام آخر

امروزه برند خود در فضای مجازی را می توانید با روش های گوناگون بازاریابی به همه معرفی کنید. به طور مثال می توانید از بازاریابی اینستاگرامی، بازاریابی هشتگ و بازاریابی معکوس برای تقویت برندتان در فضای مجازی استفاده کنید. مهم نیست چه روشی به کار می برید بلکه مهم این است به درستی از آن استفاده کنید. یکی دیگر از روش های تقویت برندینگ صدای برند است که با گذشت زمان کمک زیادی به شما می کند. شایان ذکر است که استمرار در نشان دادن شخصیت تان به کاربر بهترین تکنیک است. برای این که کاربران شما را بشناسند، سعی کنید که هر وقت استایل خود را پیدا کردید به همان استایل پایبند باشید تا به محض این که نام شما به گوش مخاطبتان رسید، به یاد شخصیت برندتان بیفتد. با این کار احساسات کاربر را نسبت به خود مثبت می کنید.

داستان عجیب دو تریدر برتر تاریخ که شما را شوکه میکندبهترین از نظر کاربران
داستان عجیب دو تریدر برتر ...
چرا باید یک عکاس شویمآخرین پست
چرا باید یک عکاس شویم