لگو وب سایت هوشمندان
جستجو

6 نکته مهم برای عکسبرداری صنعتی

نکات مهم در عکاسی صنعتی

در دنیای امروز افراد بسیاری به دنبال کسب و کاری مناسب هستند تا بتوانند با توجه به توانمندی و مهارت خود و همچنین استعداد و خلاقیتشان وارد بازار کار شوند. یکی از بهترین و جذاب ترین شغل ها عکاسی است، که امروزه با توجه به تنوع شغلی و کاربرد آن بسیاری از افراد، با اشتیاق به سمت و سوی آن کشیده شده اند. امروزه با استفاده از اپلیکیشن های مختلف ویرایش عکس و یا اپلیکیشن مختلف ویرایش ویدیو ، عکسبرداری، فیلمبرداری و همچنین ویرایش فیلم و عکس بسیار آسان شده است. استفاده از نرم افزار هایی مانند نرم افزار Inshot، نرم افزار GIMP، ویرایشگر Shotcut، اپلیکیشن کاین مستر و یا نرم افزار پیکس آرت توانسته به کمک شما بیاید تا با صرف زمانی کمک به نتایج دلخواه خود برسید، همچنین عکاسی، ویرایش فیلم ها، عکس ها و تصاویر را برای شما لذت بخش کرده است. حال در این مقاله می خواهیم به نکات مهم در عکاسی صنعتی بپردازیم. در دنیای تجارت صاحبان کسب و کار می خواهند به شکل متفاوتی محصولات و خدمات خود را ارائه دهند. عکسبرداری صنعتی می تواند به کمک آن ها بیاید تا به شکل ویژه و جذابی خود را معرفی کنند.

۱. در عکسبرداری صنعتی تجهیزات ساده به همراه داشته باشید

 برای شروع کار در این شاخه از عکاسی نیازی به تجهیزات بسیار گرانقیمت ندارید و این درحالیست که بسیاری از عکاسان صنعتی آرزو دارند عکس های محصولات اپل را برای مشتریان خود بگیرند. حقیقت این است که شما می‌توانید با کمی خلاقیت و تمرین عکس های صنعتی حرفه ای بگیرید.

در زیر لیستی از لوازم اولیه مناسب به همراه قیمت برای عکاسی صنعتی به شما میدهم:

.  دوربین کانن مدل EOS 4000D حدودا ۸ میلیون تومان

. استند بگراند ۳۵۰۰۰۰۰ تومان

. فلاش دوربین ۶۹۰۰۰۰۰ تومان

. سافت باکس مدل Umbrella ۱۳۰۰۰۰۰

این تجهیزات برای عکاسی صنعتی حرفه ای کافیست و شما را از خرید لوازم اضافی دیگر بی نیاز می کند.

تمرین در عکاسی صنعتی بسیار ساده است زیرا در حال حاضر محصولات بیشماری در اطرافتان وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها عکس های بیشماری بگیرید. کار هوشمندانه ای که می‌توانید انجام دهید این است که به کسب و کارهای محلی نمونه عکس های خود را بفرستید تا اگر نظرشان جلب شد به شما پروژه ای برای عکاسی از محصولات و کسب و کارشان سفارش دهند.

 پس اگر تازه شروع کرده اید نگران نباشید تنها کاری که باید انجام دهید جلب توجه صاحبان کسب و کارهای کوچک است.

۲. قبل از عکاسی صنعتی یک لیست عکس به طور دقیق تنظیم کنید

یکی از فاجعه بار ترین اتفاقاتی که در هنگام عکاسی صنعتی می‌افتد این است که در هنگام عکاسی ندانید که از چه چیزی باید عکس بگیرید. اینگونه باعث می شود که عکس های غیر ضروری زیاد بگیرید و عکسهای ضروری را کمتر. وقتتان را هدر ندهید با برنامه پیش بروید! اگر می‌خواهید حرفه‌ای عمل کنید با نرم افزار اکسل یک لیست دقیق از اجسامی که می خواهید از آنها عکس بگیرید تهیه کنید و نحوه عکاسی از آنها را برای خود شرح دهید، این فقط یک پیشنهاد است اما بسیار کاربردی! نکته مهم دیگر بعد از تهیه لیست این است که فقط خودتان عکس بگیرید و آن را تایید و یا رد کنید. فکرتان را مشغول نظرات دیگران حتی کارفرمایتان نکنید. توجه به این موضوع خیلی مهم است چون اگر از این موضوع جلوگیری نکنید باعث حواس پرتی شما میشود. 

 

۳.در عکسبرداری صنعتی کمی اطلاعات اضافه در مورد آن صنعت مفید است

خیلی وقت ها پیش می آید که خود کارفرما دقیقاً نمی داند چه عکسی باید از چه محصولی گرفته شود. در هر محصولی قسمت هایی وجود دارد که شدیداً جلب توجه می کند،اگر بتوانید آنها را از قبل پیدا کنید می توانید با عکاسی و تکنیک هایی که  به یاد دارید آنها را زیباتر جلوه دهید حتی اگر محصولی که از آن عکس می گیرید یک میخ ساده باشد.

ویژگی ها و عکس های زیبایی که از محصولات می‌گیرید باعث می شود که محصولات دیده شوند و مشتریان را به سوی خود جلب کنند.. همچنین می‌تواند باعث به وجود آمدن بازارهای بزرگی شود پس هیچ چیز را دست کم نگیرید!

برای هر محصولی ریزه‌کاری‌ها و حفره هایی وجود دارد که با چشم معمولی به راحتی قابل دیدن نیستند برای همین مهم است که شات های نزدیک هم بگیرید.

یادتان باشد که نیازی نیست پروژه عکاسی را سخت کنید همواره این را در نظر داشته باشید که متون تبلیغاتی و توضیحات تکمیلی محصول در زیر عکس های شما است و نیازی نیست که تمام نکات محصول را در یک عکس بگنجانید.

 عکس هایی که از دور گرفته میشوند ویژگی های کلی محصول را به مشتری یادآوری می کنند. 

۴.پس زمینه در عکاسی صنعتی پادشاه است

عکاسی از محصول نقش اساسی در تصمیم گیری های خرید دارد و ضروری است که شما مارک تجاری شرکت را از یک محصول به مخاطب ابلاغ کنید. بسیار مهم است که هر عکس از محصول اعتماد ایجاد کند و اخلاق شرکت و نام تجاری آن را به مخاطب القا کند.

طبق مطالعه انجام شده توسط گروه نیلسون نورمن میانگین بازدید از صفحه وب کمتر از یک دقیقه طول می کشد. در آن زمان خیلی کم بعید به نظر می رسد که کاربران کل صفحه را مطالعه کند برای همین برای انتقال تمامیِ نکاتی که بالا گفته شد نیاز است از جلوه‌های بصری متناسب به همراه ویژگی های محصول استفاده کرد. عکس از محصول یکی از راه های واقعی بالا بردن و برقراری ارتباط با یک داستان تجاری از طریق سبک عکاسی شما است.

هنگام استایل دادن به عکس های محصول توجه ویژه به جزئیات مهم اعم از نور، ترکیب ها، نقاط کانونی و رنگها داشته باشید.

یکی از زیباترین و ساده ترین استایل هایی که می توانید در این نوع از عکاسی استفاده کنید پس زمینه سفید است.

این استایل عکاسی بسیار لاکچری است و اعتماد مخاطب را خیلی سریعتر جذب می کند.

۵. بهینه سازی، بهینه سازی، بهینه سازی

عکس های با کیفیت بالا معمولاً حجم های خیلی زیادی دارند. اگرچه مهم است که تصاویر شما از کیفیت بالایی برخوردار باشند اما باید مواظب باشید که عکس های با حجم زیاد حافظه دستگاهتان را پر نکنند. این عکس ها سرعت بارگذاری صفحه را کاهش می دهند و اگر در این کسب و کار کند عمل کنید ممکن است اعتبارتان خدشه‌دار شود.

کمی وقت بیشتری بگذارید و حجم عکس‌های محصولات خود را طوری که کیفیت آن سالم بماند بهینه کنید.

یکی از بهترین ابزار برای فشرده سازی عکس Tinyjpg.com است. بسیاری از ابزارهای فشرده سازی رایگان هستند. اگرچه به نظر جزئی می رسد اما مطمئن شوید که تصاویر خود را با نام دقیق محصول، SKU، نام های مختلف از سایر کلمات کلیدی معنی دار به منظور بهینه سازی برای موتور های جستجو نام گذاری کنید. 

۶. مقایسه

 پس از اینکه عکس را گرفتید ممکن است از کیفیتش راضی نباشید به این منظور به شما پیشنهاد می دهم که عکس های صنعتی خود را با عکس های صنعتی رقبای  شرکت خود مقایسه کنید و ببینید که آنها به چه ریزه کاری هایی دقت کرده‌اند. یادتان باشد این کار فقط به منظور گرفتن ایده صورت می‌گیرد و نه کپی کردن! آموختن از تجربیات دیگران خوب است اگر کپی را چاشنی یادگیری خود نکنید!

در پایان

برای موفقیت در عکاسی صنعتی و یا هر رشته ای از عکاسی توانایی، استعداد، تجربه و آموزش و کسب مهارتهای ویژه مهم تر از تجهیزات و خرید دوربین های گران قیمت است.  اگر میخواهید عکاس شوید و کار خود را شروع کنید بهتر است یاد بگیرید و تجربه کسب کنید و  از همه مهم تر خلاق باشید. خلاقیت مانع بزرگی در برابر تکراری شدن است. مطالبی که اینجا خواندید حاصل سالها تجربه عکاسی صنعتی است.اگر قرار است از محصولی عکس بگیرید این نکات را به ذهن بسپارید مطمئناً عکس های خوبی خواهید گرفت. شما میتوانید آموزش رایگان و حرفه ای عکاسی را در سایت هوشمندان ملاحظه کنید.

داستان عجیب دو تریدر برتر تاریخ که شما را شوکه میکندبهترین از نظر کاربران
داستان عجیب دو تریدر برتر ...
چرا باید یک عکاس شویمآخرین پست
چرا باید یک عکاس شویم